S&P 500 odnotowuje najgorszy dzień od ponad miesiąca, a Dow skończył 600 punktów niżej

Średnia przemysłowa Dow Jones spadła w środę o ponad 600 punktów, ponieważ inwestorzy skorzystali z mocnych wzrostów w styczniu, a rozczarowujący odczyt sprzedaży detalicznej w grudniu wzbudził obawy o recesję. Liderem były akcje banków.

Średnia przemysłowa Dow Jones spadła o 613,89 punktów, czyli o 1,81%, do 33 296,96. S&P 500 stracił 1,56% i zamknął się na poziomie 3928,86, najniższym poziomie od 15 grudnia. Nasdaq Composite spadł o 1,24% do poziomu 10 957,01, przerywając siedmiodniową passę.

„Mieliśmy bardzo dobry początek roku, ale teraz jesteśmy w napiętym sezonie zysków i ostatnio mieliśmy słabe dane – sprzedaż detaliczna i wczorajsze badanie Empire State Manufacturing. A posiedzenie Fed 1 lutego jest duże”, powiedział dyrektor ds. inwestycji BMO Wealth Management. powiedział strateg Yung-Yu Ma. „Nie ma tu zbyt wielu powodów do agresji, ale wszystkie powyższe czynniki sugerują ostrożność w najbliższej przyszłości”.

Środowy indeks Dow Jones Industrial Average

JP Morgan, Bank of America i Wells Fargo spadły, gdy rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych spadła do najniższego poziomu od września. Akcje banków regionalnych, takich jak Geones i Fifth Third, odnotowały duże straty.

W innym miejscu Microsoft ogłosił plany Zwolniono około 10 000 pracowników, co zaszkodziło nastrojom inwestorów. Akcje spadły, przyczyniając się do poślizgu Dow’s.

W danych ekonomicznych inwestorzy przetrawili najnowsze Sprzedaż detaliczna Liczby pokazały spadek o 1,1% w grudniu, nieco większy niż prognozowano 1%. Raport sugeruje, że konsumenci ograniczają swoje wydatki, domy towarowe spadły o 6,6 proc., a sprzedaż internetowa o 1,1 proc.

W grę wchodzili także inwestorzy Najnowszy odczyt wskaźnika cen producentów, który mierzy koszty nakładów firm. PPI spadł w grudniu o 0,5 proc. Ekonomiści ankietowani przez Dow Jones spodziewali się spadku o 0,1 proc.

Inwestorzy cieszyli się silnym wzrostem cen akcji od początku roku, choć było ich wielu Zaczęto wątpić w siłę rynku Przed środowym slajdem. Dow Jones nadal rośnie o 0,45% w ciągu miesiąca, podczas gdy S&P i Nasdaq rosną odpowiednio o 2,33% i 4,69%.

READ  Chorwacja pokonała Maroko w meczu o trzecie miejsce mistrzostw świata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *