Sondaż w lokalach wyborczych w Brunei 11 lutego: BPLN

JAKARTA (ANTARA) – Uprawnieni wyborcy w Brunei Darussalam mogą głosować w tegorocznych wyborach powszechnych 10 lutego 2024 r. za pośrednictwem poczty lub w lokalach wyborczych 11 lutego.

Przewodniczący Zagranicznej Komisji Wyborczej (PPLN) Bandara Seri Begawana, Ahmad Tofir, ujawnił tę informację firmie ANTARA, gdy w poniedziałek skontaktowano się z nią z Dżakarty.

Datę wyborów zatwierdziła Generalna Komisja Wyborcza Indonezji (KPU), biorąc pod uwagę sytuację indonezyjskich pracowników migrujących w Brunei, powiedział.

Choć dzień wyborów przypada znacznie wcześniej niż w Indonezji, wszystkie karty oddane w tym dniu przez wyborców zostaną zliczone 14 lutego przez Grupę Roboczą Zagranicznych Stacji Poborowych (KPPSLN).

Na dzień 21 czerwca 2023 r. liczba uprawnionych do głosowania zarejestrowanych na liście ostatecznych głosów Bandar Seri Begawan osiągnęła 19 179.

Powiedział, że wyborcy mieszkają w Brunei Muara, Dudang, Temburang i Kuala Belait, gdzie pracownicy BPNL rozpowszechniają informacje o wyborach powszechnych w 2024 r. na platformach mediów społecznościowych i podczas spotkań.

KPU ogłosiła, że ​​14 lutego w całej Indonezji odbędą się jednocześnie wybory prezydenckie i parlamentarne.

Komisja oficjalnie wyznaczyła 75-dniowy okres kampanii wyborczej od 28 listopada 2023 r. do 10 lutego 2024 r. dla trzech par kandydatów na prezydenta i wiceprezydenta.

Wszystkie partie polityczne i kandydaci na prezydenta obiecali przeprowadzenie pokojowych wyborów prezydenckich i parlamentarnych.

Chcąc poinformować wyborców o zobowiązaniach politycznych trzech par kandydatów, komisja podjęła decyzję o zorganizowaniu pięciu rund debat przed wyborami prezydenckimi.

Pierwsza i druga tura odbyły się 12 i 22 grudnia 2023 roku. Trzecia runda odbyła się 7 stycznia 2024 r., natomiast czwarta i piąta runda odbędą się odpowiednio 21 stycznia i 4 lutego.

W wyborach prezydenckich rywalizują trzy pary kandydatów na prezydenta i wiceprezydenta: Anies Baswedan-Muhaimin Iskandar, Prabowo Subianto-Gibran Rakabuming Raka i dr Ganjar Pranowo-Mahfud.

Basvedan i Iskandar zostali nominowani przy wsparciu Partii Nastem, Partii Przebudzenia Narodowego (PKP), Partii Sprawiedliwości Dostatniej (PKS) i Partii Ummat.

READ  Chińskie marki kosmetyczne pachną w Indonezji-Xinhua

Tymczasem Subianto i Raka mają poparcie Partii Gerindra i partii, w tym Kolkar, Partii Mandatu Narodowego (PAN), Partii Demokratycznej i Partii Kelora.

Pranovo i Mahfut mają poparcie Indonezyjskiej Partii Demokratycznej (PDIP), Zjednoczonej Partii Rozwoju, Partii Berindo i Partii Hanura.

Powiązane wiadomości: Głosowanie w lokalach wyborczych przez Indonezyjczyków w Niemczech 10 lutego: BPNL
Powiązane wiadomości: PPLN Kuala Lumpur otrzymuje logistykę wyborczą przed dniem wyborów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *