Śmiałe prognozy cen bitcoinów na 2023 r

Pogarszający się klimat makroekonomiczny i upadek gigantów branżowych, takich jak FTX i Terra, wpłynęły na cenę Bitcoina w tym roku.

STR | NurPhoto za pośrednictwem Getty Images

Rok 2022 jest trudnym rokiem dla kryptowalut. Ponad 1,3 biliona dolarów zostało wytartych z wartości rynkowej. A Bitcoin, największa cyfrowa waluta na świecie, odnotował gwałtowny spadek ceny o ponad 60%.

Od projektu stablecoin TeraUSD po giełdę kryptowalut FTX inwestorzy schronili się w bezpiecznej fali spadków w branży i kiepskim klimacie makroekonomicznym. Prognozy cen bitcoinów w ostatnim roku Naprawdę przegapiłem znak.

Ale teraz, w 2023 roku, niektórzy gracze rynkowi nadstawiają karku, ustalając ceny wezwań na kolejny niestabilny rok.

Stopy procentowe na całym świecie rosną, co odbija się na ryzykownych aktywach, takich jak akcje i bitcoiny. Inwestorzy obserwują również, jak potoczy się saga FTX w wyniku aresztowania założyciela firmy Sama Bankmana-Frieda na Bahamach.

CNBC podsumowuje kilka śmiałych wezwań cenowych dla Bitcoina w 2023 roku.

Tim Draper: 250 000 $

Zmniejszenie o połowę lub zmniejszenie o połowę jest Wydarzenie, które zdarza się raz na cztery lata Nagrody Bitcoin dla górników są zmniejszone o połowę. Jest to postrzegane przez niektórych inwestorów jako pozytywne dla ceny Bitcoina, ponieważ ogranicza podaż. Następna połowa wydarzy się gdzieś w 2024 roku.

Górnicy bitcoinów, którzy używają energochłonnych maszyn do weryfikacji transakcji i produkcji nowych tokenów, są uciskani przez spadające ceny i rosnące koszty energii.

Aktorzy ci gromadzą ogromne stosy cyfrowej waluty, co czyni ich największymi sprzedawcami na rynku. To powinno usunąć większość pozostałej presji na sprzedaż Bitcoina, ponieważ górnicy rozładowują swoje zasoby, aby spłacić dług.

To historycznie dobry znak dla bitcoina, powiedział Vijay Iyer, wiceprezes ds. rozwoju korporacyjnego na giełdzie kryptowalut Luno.

„Na poprzednich rynkach niedźwiedzi kapitulacje górników zazwyczaj wskazywały na duże dna” – powiedział Iyer CNBC. „Ich koszt produkcji przekracza wartość bitcoinów, więc masz wielu górników, którzy muszą wyłączyć swoje maszyny… lub muszą sprzedać więcej bitcoinów, aby utrzymać swoją działalność”.

„Jeśli rynek osiągnie punkt, w którym może wchłonąć wystarczającą presję sprzedaży wydobywczej, można założyć, że obserwujemy okres dna”.

Stały czarter: 5000 $

Dla niektórych uczestników rynku najgorsze dopiero przed nimi.

W nocie badawczej z 5 grudnia, Standard Chartered Bitcoin powiedział Może być tak niskie, jak 5000 $. Prognoza, jedna z bankowych „niespodzianek”, które są „niedoszacowane” przez rynki, oznaczałaby spadek o 70% w stosunku do obecnych cen.

W wymarzonym scenariuszu Standard Chartered na 2023 r. „zysk spada wraz z akcjami spółek technologicznych”, powiedział Eric Robertson, globalny szef badań banku, „kiedy sprzedaż bitcoinów spada”.

„Coraz więcej firm i giełd kryptograficznych ma niewystarczającą płynność, co prowadzi do bankructw i spadku zaufania inwestorów do aktywów cyfrowych” – dodał.

Robertsen powiedział, że scenariusz ma „niezerowe prawdopodobieństwo wystąpienia w nadchodzącym roku” i „istotnie wykracza poza konsensus rynkowy lub nasze własne podstawowe scenariusze”.

Mark Mobius: 10 000 $

Weteran inwestor Mark Mobius miał stosunkowo udany rok 2022 w oparciu o jego wezwanie cenowe. W maju przewidział, że Bitcoin spadnie do 20 000 USD, podczas gdy handel przekroczy 28 000 USD.

Powiedział, że bitcoin spadnie do 10 000 dolarów w 2022 roku. Tak się nie stało. Jednak Mobius powiedział CNBC Trzyma się ceny wywoławczej 10 000 USD w 2023 r.

Inwestor, który wyrobił sobie markę we Franklin Templeton Investments, powiedział CNBC, że jego niedźwiedź dla bitcoina wynika z rosnących stóp procentowych Rezerwy Federalnej USA i ogólnej restrykcyjnej polityki monetarnej.

„Przy wyższych stopach procentowych atrakcyjność posiadania lub kupowania Bitcoina lub innych kryptowalut staje się mniej atrakcyjna, ponieważ posiadanie waluty nie przynosi odsetek” – powiedział Mobius e-mailem.

Carol Alexander: 50 000 $

Carol Alexander, profesor finansów na University of Sussex, nie jest daleko w swoich przewidywaniach, że Bitcoin spadnie do 10 000 USD do 2022 roku.

Teraz uważa, że ​​kryptowalutę można ustawić dla zysków — ale nie z powodów, których można by się spodziewać.

Katalizatorem będzie więcej kostek domina po upadku FTX, powiedział Alexander. Jeśli tak się stanie, spodziewa się, że cena Bitcoina osiągnie 30 000 USD w pierwszym kwartale i 50 000 USD w ciągu trzech lub czterech kwartałów.

„W 2023 roku będzie zarządzana hossa, a nie bańka – więc nie zobaczymy tak wysokich cen jak wcześniej” – powiedział CNBC.

„Będziemy świadkami jednego lub dwóch miesięcy stabilnych trendów w przedziałach cenowych i prawdopodobnie kilku krótkoterminowych przestojów”.

Rozumowanie Alexandra było takie, że wolumeny transakcji wyparowałyby z inwestorami na krawędzi, a wielcy posiadacze znani jako „wieloryby” wkroczyliby, aby wesprzeć rynek. Według firmy fintech River Financial, 97 najbogatszych adresów portfeli Bitcoin stanowi 14,15% całkowitej podaży.

Spadek FTX to cios w twarz krypto, ale nie cios nokautujący, mówi analityk
READ  Huragan Fiona: Prognozy ostrzegają, że burza będzie „ekstremalnym wydarzeniem pogodowym”, gdy będzie zmierzać w kierunku wschodniej Kanady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *