„Shazam 2” zarobił 11,7 miliona dolarów w dniu premiery – Variety

„Shazam! Fury of the Gods” grzmi do pierwszego miejsca w kasie, chociaż oczekuje się, że adaptacja DC Comics będzie latać mniej niż jej poprzedniczka.

„Fury of the Gods” zarobił 11,7 miliona dolarów na sprzedaży biletów pierwszego dnia, w tym 3,4 miliona dolarów na czwartkowych zapowiedziach. To prawie połowa z 20,3 miliona dolarów, które zarobił pierwszego dnia premiery w 2019 roku, z 53 milionami dolarów. „Fury of the Gods” ma budżet produkcyjny w wysokości 125 milionów dolarów, czyli o 25 milionów dolarów więcej niż jego poprzednik.

Otwarcie w 4071 kinach kontynuacji superbohatera będzie miało trudności z osiągnięciem debiutu w wysokości 30 milionów dolarów. Z DC Studios pod nowym kierownictwem Petera Safrana i Jamesa Gunna, „Shazam! 2” reprezentuje coś w rodzaju reliktu z minionego panowania w banerze komiksowym. Film taki jak „The Flash” poprzedza kadencję Safrana i Gunna, pary dyrektorów generalnych, którzy często wyrażali swoje zaufanie do jakości nadchodzącego filmu Ezry Millera. „Shazam!” Kontynuacja była dość spokojna.

Odpowiedzi są również krokiem w dół od entuzjastycznych recenzji, które spotkały się z oryginałem. „Fury of the Gods” ma obecnie 26% aprobaty od najlepszych krytyków w witrynie agregującej recenzje Rotten Tomatoes. Film otrzymał ocenę „B +” od firmy badawczej CinemaScore, co wskazuje na ogólną akceptację wśród kupujących bilety w pierwszej rundzie, ale był to również znaczący spadek w stosunku do oceny „A” pierwszego filmu.

W roli głównej Zachary Levi, „Shazam! W filmie „Fury of the Gods” Billy Batson (Asher Angel) i jego adoptowane rodzeństwo wykorzystują swoje transformujące moce przeciwko Córkom Atlasa, które grożą zniszczeniem świata. Rachel Zeckler, Adam Brody, Lucy Liu i Helen Mirren uzupełniają obsadę filmu Reżyseruje David F. Sandberg

„Scream VI” spadł na drugie miejsce w swoim drugim występie, wykazując 60% spadek w stosunku do imponującego debiutu za 44 miliony dolarów. Samozwańczy slasher Paramount i Spyglass Media „Requel” zarobił w ten weekend 18 milionów dolarów, podnosząc krajową sumę do znacznej kwoty 76,5 miliona dolarów. „Scream VI” przewyższa swojego poprzednika, 2022, który zakończył swój występ kinowy z 81 milionami dolarów w Ameryce Północnej.

READ  UTM mianował Jego Ekscelencję dr Laksanę Dry Handoko na stanowisko adiunkta

„Creed III” Metro-Goldwyn-Mayer zmierza do brązu, z 15,8 milionami dolarów w trzecim tygodniu od premiery. Michał B. Bokserski dramat Jordana od czasu swojego debiutu za 58 milionów dolarów wypadł znakomicie, osiągając kontynuacje w filmach „Rocky” i „Creed”. Krajowy brutto przekroczy 125 milionów dolarów do niedzieli.

„65” Columbia Pictures jest czwarte i przewiduje 5,5 miliona dolarów w drugi weekend premiery. Thriller science-fiction firmy Sony, w którym Adam Driver gra rolę astronauty utkniętego na prehistorycznej Ziemi, po weekendzie ma w sumie mniej niż 22 miliony dolarów.

„Ant-Man and the Wasp: Quantummania” Marvela zamknął pierwszą piątkę w piątek z kwotą 1,1 miliona dolarów. Teraz, w piąty weekend premiery, premiera Disneya przekroczyła 200 milionów dolarów w kasie krajowej. Dopiero okaże się, czy film może dorównać 216 milionom dolarów, które jego poprzednik zarobił w 2018 roku w Ameryce Północnej.

Tymczasem „Everything Everywhere All At Ones” przedłużył swój 52. weekend premiery, ponieważ jego najlepszy film wygrał na rozdaniu Oscarów w ubiegłą niedzielę. Teraz grana w 1633 kinach, komedia A24 dodała 1,1 miliona dolarów w trzydniowym okresie, zwiększając krajową sumę do 75,4 miliona dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *