OIKN zaprasza Uniwersytet Maryland do prowadzenia badań politycznych w IKN

JAKARTA (ANTARA) – Komisja IKN Nusantara (OIKN) zaprosiła Uniwersytet Maryland ze Stanów Zjednoczonych do przeprowadzenia badań politycznych w Nusantara, nowej stolicy (IKN) we wschodnim Kalimantanie.

„IKN ma ambitną i optymistyczną wizję złotej Indonezji w 2045 r. Budujemy dziedzictwo” – powiedział w sobotę zastępca profesora OIKN ds. transformacji ekologicznej i cyfrowej Mohammad Ali Berawi.

Jego strona zaprosiła przedstawicieli Uniwersytetu Maryland do prowadzenia badań w IKN, które obejmowały badania w grupie Energia, Żywność i Transport; Nauki społeczno-humanistyczne; ochrona środowiska; a także technologię i informację.

Wizyta ta, odbyta w biurze OIKN w Dżakarcie, stanowi dowód współpracy w dziedzinie badań akademickich, jednocześnie potwierdzając, że IKN jest żywym laboratorium.

Zdaniem Berawiego działanie to ma na celu wsparcie uczelni w badaniu rozwoju inteligentnego miasta leśnego w IKN, szczególnie w obszarze polityki publicznej, zasad IKN oraz osiągnięć środowiskowych, społecznych i zarządzania (ESG), regionalnych i lokalnych. Zdecydowany wkład (RLDC) i wysiłki IKN w utrzymaniu różnorodności biologicznej.

Podczas wizyty Uniwersytet Maryland był reprezentowany przez profesora Thomasa Hilda, profesora naukowo-badawczego w ośrodku poświęconym środowisku/klimatowi/energii/zrównoważonemu rozwojowi; Asystenci naukowi Grace Pette i Matthew Regan, a także 20 studentów studiów magisterskich i doktoranckich o zróżnicowanym doświadczeniu badawczym.

Podczas wydarzenia Beravi rzuciła światło na plany i rozwój IKN, szczególnie w zakresie inteligentnych miast, a także na premierę pierwszego na świecie przewodnika po inteligentnych budynkach i inteligentnym budowaniu miast.

Tymczasem profesor Hild powiedział, że jego strona jest otwarta na wszelką możliwą współpracę.

„Jesteśmy bardzo zainteresowani tym pomysłem. Nie ma zbyt wielu przykładów koncepcji Smart Forest City, zwłaszcza w zakresie rozwoju stolic. Jesteśmy otwarci na każdą możliwą współpracę i role, jakie możemy pełnić w rozwoju IKN Nusantara” – zauważył.

Wizyta Szkoły Polityki Publicznej Uniwersytetu Maryland w biurze OIKN jest jednym z kilku wspólnych wysiłków władz z uczelniami krajowymi i zagranicznymi.

Jako miejskie żywe laboratorium, IKN Nusantara zaprasza uniwersytety i społeczność badawczą do udziału w realizacji swojej wizji stania się najbardziej zrównoważonym miastem na świecie.

READ  Nastem zaprzeczył przyjęciu miliardów od podejrzanego o łapówkarstwo, Syahrula

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *