Archiwa Narodowe nie mogą znaleźć obrazu Trumpa, cennych kijów golfowych

Aktualności

18 marca 2023 | 12:36 rano

Duży portret i kilka kijów golfowych podarowanych byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi przez zagranicznych przywódców podczas sprawowania urzędu nie zostały uwzględnione, zgodnie z oświadczeniem wydanym w piątek przez House Democrats.

Istnieje ponad 100 zaginionych prezentów – wartych prawie 300 000 dolarów – których Trump i jego rodzina nie ujawnili zgodnie z wymogami prawa. Raport okresowy personelu Przez Komitet Nadzoru Izby Demokratów.

Podczas trwającego rok dochodzenia komisja odkryła e-maile Białego Domu odnoszące się do „wielkiego obrazu” Trumpa, zamówionego przez prezydenta Salwadoru Nayeba Bukele.

Grafika została przekazana ambasadzie USA w Salwadorze przed wyborami w 2020 r., ogłoszonymi 19 listopada 2020 r. przez Ronalda Johnsona, ambasadora USA w Republice Salwadoru, w Biurze ds. Upominków Białego Domu i Upominkach Konsularnych Departamentu Stanu Dział. Prosił o pomoc w wysłaniu ówczesnego prezydenta w sprawie obrazu.

„Nie ma żadnych zapisów dotyczących natury obrazu. [The National Archives and Records Administration] Nie ma żadnych zapisów dotyczących tego obrazu [the General Services Administration] I nie ma wzmianki o zakupie tego prezentu” – stwierdzono w raporcie.

Były prezydent Donald Trump podczas Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej 4 marca 2023 r.
Bloomberga za pośrednictwem Getty Images

„Niektóre akta mogły zostać przeniesione na Florydę jako„ własność byłego prezydenta ”w lipcu 2021 roku” – czytamy w raporcie.

Prawo federalne zabrania urzędnikom państwowym przyjmowania osobistych prezentów od rządów innych państw o ​​wartości przekraczającej 415 USD.

Prezenty powyżej tej kwoty stają się własnością Stanów Zjednoczonych i są przechowywane przez NARA, ale odbiorcy mają możliwość odkupienia ich od GSA.

W raporcie zauważono, że w kwietniu 2021 r. dyrektor ds. korespondencji Trumpa podczas okresu prezydenckiego poświadczył „pełną zgodność z ostateczną dystrybucją prezentów”.

READ  Ministerstwo ujawnia powód wizyty Megawati w Muzeum Narodowym

Zaginęły również kije golfowe warte 7000 dolarów, które Trump otrzymał od zmarłego premiera Japonii Shinzo Abe, w tym złoty kierowca za 3755 dolarów od swojego prezydenta elekta, putter o wartości 460 dolarów i inny kierowca o wartości 3040 dolarów, zgodnie z raportem.

Kije golfowe byłego prezydenta Trumpa są warte ponad 7 tys.
przez Getty Images

„NARA nie ma żadnych danych dotyczących tych kijów golfowych, a kije golfowe nie znajdują się pod jej opieką. GSA nie ma żadnych danych dotyczących zakupionych kijów golfowych.

Komisja wciąż próbuje ustalić ostateczny status tych prezentów” – stwierdzili śledczy House’a.

Demokraci z komitetu nadzorczego argumentują, że niepowodzenie rodziny Trumpa w prawidłowym zgłoszeniu nieujawnionych prezentów, podkreślając prezenty o wartości 45 000 USD z Arabii Saudyjskiej, prezenty o wartości 47 000 USD i prezenty o wartości 3400 USD z Chin, budzi obawy dotyczące „potencjalnego niewłaściwego wpływu”. Opieka NARA lub zakupione od Govt.

Wśród rzeczy, które członkowie rodziny Trumpa legalnie odebrali rządowi, były bokserki o wartości 24 000 dolarów, przekazane zięciowi Trumpa i byłemu doradcy Białego Domu Jaredowi Kushnerowi przez saudyjskiego księcia koronnego Mohammeda bin Salmana oraz limitowaną edycję Stiff. Córka byłego prezydenta i była doradca Ivanka Trump została podarowana przez austriackiego prezydenta pluszowego misia.

„Byliśmy w stanie połączyć to wszystko dzięki niezależnym źródłom, ale żaden z tych prezentów nie został zgłoszony, a dowiedzieliśmy się o nich tylko dzięki różnego rodzaju pracy dochodzeniowej i wypadkom”. Reprezentant Jamie B. Ruskin (D-Md.), rangą członek Komisji Nadzoru Izby Reprezentantów, powiedział Washington Post.

Raskin odmówił powiedzenia, czy panel wyda rekomendację karną dla Departamentu Sprawiedliwości.
Zaakceptuj więcej…

https://nypost.com/2023/03/18/national-archives-cant-find-trump-painting-gifted-golf-clubs/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL, aby go udostępnić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *