MoEHE otwiera szóstą wystawę „Twórcy sztuk wizualnych”.

JE Minister Edukacji i Szkolnictwa Wyższego JE Budina bint Ali Al Jaber Al Nuaimi (po lewej) i inni urzędnicy obecni na wydarzeniu.

Doha, Katar: Ministerstwo Edukacji i Szkolnictwa Wyższego (MoEHE) we współpracy z Muzeum Sztuki Islamskiej zainaugurowało wczoraj szóstą wystawę „Twórcy sztuk wizualnych” zatytułowaną „Sztuka i nauka” na rok akademicki 2023–2024. „

W ceremonii otwarcia uczestniczyli Minister Edukacji i Szkolnictwa Wyższego Budina bint Ali Al Jaber Al Nuaimi oraz pełniący obowiązki dyrektora generalnego Muzeów Kataru Mohammed Saad Al Rumaihi.

Wystawa ma na celu szerzenie artystycznego gustu społeczeństwa i podkreślanie publikacji artystycznych w szkołach publicznych, międzynarodowych i prywatnych. Zaprezentowanych zostanie 398 prac uczniów i ich nauczycieli, podkreślających związki sztuki z różnymi naukami. Wystawa potrwa do 5 grudnia.

Maryam Noman Al Emadi, dyrektor Departamentu Poradnictwa Edukacyjnego, wyjaśniła, że ​​ministerstwo jest zainteresowane organizacją i sponsorem wydarzenia „Twórcy sztuk wizualnych”. Wydarzenie to jest potrzebą edukacyjną i kulturalną, mającą na celu zaspokojenie tendencji uczniów, doskonalenie ich umiejętności, doskonalenie swoich produktów, a także osiągnięcie pozytywnej ścieżki i równowagi emocjonalnej poprzez dzielenie się różnymi doświadczeniami artystycznymi.

Al Emadi dodał, że szósta edycja wystawy zatytułowanej „Sztuka i nauka” jest wielkim wydarzeniem w dziedzinie sztuki wizualnej oraz wyzwaniem dla zdolności umysłowych i wyobraźni uczniów, aby artystycznie dotrzymać kroku ruchom w sztuce współczesnej w głównych krajach.

„Zastosowanie podejścia eksperymentalnego w nowych i innowacyjnych stylach artystycznych zapewnia uczniom rozwój odkrywczości i wyobraźni, co znajduje odzwierciedlenie w dostosowaniu narzędzia, materiału, sposobu prowadzenia lekcji i świadomości uczniów”.

Salem Abdullah Al Aswat, zastępca dyrektora MSWiA, powiedział: „Jesteśmy zachwyceni bliską współpracą między Muzeum Sztuki Islamskiej a Muzeami Kataru reprezentowanymi przez Ministerstwo Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz wspieraniem naszych studentów. Szósta wystawa to „Twórcy sztuk wizualnych”.

„Chodziło o udokumentowanie kreatywności naszych uczniów i uwzględnienie wystaw, publicznych i prywatnych, które wzmacniają więź między muzeum a uczniami, budują mosty współpracy i szerzą wśród nich kulturę muzealną” – powiedział Al Aswad.

READ  Ponieważ oceany zagrażają NYC, badanie dokumentuje inne ryzyko

Na wystawie prezentowane są różnorodne projekty twórcze dla studentów, w tym prace płaskie i dwuwymiarowe, dzieła cyfrowe, obrazy na płótnie i wideo. Dodatkowo wystawie będą towarzyszyć dwa cotygodniowe warsztaty plastyczne rozpoczynające się jutro, 7 listopada 2023 r.

Warsztaty odbywać się będą w muzealnych salach wykładowych Centrum Edukacji Artystycznej Islamu. Warsztaty te są skierowane do uzdolnionych uczniów szkół w Katarze, na wszystkich poziomach nauki. Zapewniają je nauczyciele i koordynatorzy sztuk wizualnych w szkołach. Departament Sztuki i Dramatu Ministerstwa nominuje szkoły uczestniczące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *