Ochrona rynku wewnętrznego Priorytet: Agencja ds. Polityki Handlowej

JAKARTA (ANTARA) – Wysiłki na rzecz ochrony rynków krajowych stały się kluczowym priorytetem programu politycznego Ministerstwa Handlu, powiedział Kasan, prezes Business Policy Agency (BK Perdag).

Priorytetowy program polityczny jest ściśle powiązany z działaniami mającymi na celu utrzymanie stabilności i dostępności podstawowych towarów na rynkach krajowych podczas wydarzenia „Rozpowszechnianie wyników analizy PK Bertak”, które odbyło się online w Dżakarcie w środę.

„Chodzi o to, jak nadal utrzymywać bezpieczeństwo rynków krajowych, starając się zwiększyć eksport, aby osiągnąć krajowy cel, jakim jest stanie się krajem rozwiniętym do 2045 r.” – powiedział Ghazan.

Oczekuje się, że polityka preferencyjna znacznie przyczyni się do wzrostu gospodarczego Indonezji, który nie tylko pobudzi duże podmioty gospodarcze, ale także małe i średnie przedsiębiorstwa, powiedział.

Khasan powiedział, że wierzy, że małe i średnie przedsiębiorstwa mają takie same szanse i dlatego konieczne jest zapewnienie im odpowiedniej uwagi i udogodnień.

„Musimy dążyć do wzmocnienia pozycji małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)” – podkreślił.

Szef agencji powiedział też, że w Indonezji nadal obserwuje się spowolnienie wzrostu gospodarczego. Dodał, że handel światowy może mieć również wpływ na poziomie krajowym, zwłaszcza w kontekście towarów importowanych.

„Indonezja jest nie tylko częścią światowej gospodarki, ale musimy zwracać szczególną uwagę na globalną gospodarkę i handel, ponieważ globalna polityka może na nas wpływać” – wyjaśnił.

Oprócz światowych cen żywności Indonezja stoi przed innymi wyzwaniami, w tym polityką Unii Europejskiej dotyczącą wylesiania, która wpływa na indonezyjski eksport.

„Nie wspominając już o produktach ekologicznych; jest to nieunikniony trend. Mając to na uwadze, wszyscy musimy współpracować z podmiotami komercyjnymi, aby naciskać na produkcję produktów przyjaznych dla środowiska” – dodał.

Powiązane wiadomości: Minister handlu ogłosi politykę mającą na celu ograniczenie gwałtownie rosnących cen soi
WIADOMOŚCI POWIĄZANE: Szyb naftowy: Ceny oleju jadalnego wskazują na wysiłki mające na celu ustabilizowanie podaży

READ  Chiny uruchamiają moduł stacji kosmicznej Wendiyan z gigantyczną rakietą

Przetłumaczone przez: Marię Cecylię, Tegar Nurpitra
Autor: Rahmat Nasushan
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *