Rosja najeżdża Ukrainę, szef NATO ostrzega, że ​​wojna może trwać lata

„Wiek zaangażowania z Rosją się skończył” – powiedziała minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Liz Truss podczas kolacji z ministrami spraw zagranicznych NATO w Brukseli w środę, zgodnie z oświadczeniem brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych wydanym przed kolacją.

W swoich uwagach Truss powiedziała swoim kolegom z NATO, że „akt założycielski NATO-Rosja jest martwy i nadszedł czas, aby odrzucić przestarzałe podejście do zajmowania się Rosją” – podało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Podpisana w 1997 r. ustawa stanowi, że „NATO i Rosja nie uważają się za adwersarzy”, zgodnie z pierwotnym dokumentem.

„Epoka zaangażowania z Rosją minęła. Potrzebujemy nowego podejścia do bezpieczeństwa w Europie, opartego na odporności, obronie i odstraszaniu” – powiedział Truss.

Spotkanie NATO: Uwagi Trussa pojawiają się, gdy ministrowie spraw zagranicznych NATO zbierają się w Brukseli w celu omówienia inwazji Rosji na Ukrainę.

Według oświadczenia wysłanego do CNN, Truss podkreślił, że NATO nie może pozwolić na „próżnię bezpieczeństwa” na wschodnich granicach sojuszu i powinno „ponownie przemyśleć” wsparcie dla krajów „uwięzionych w sieci rosyjskich wpływów”, takich jak Gruzja, Mołdawia, Szwecja i Finlandia.

Minister spraw zagranicznych wezwała również swoich partnerów, aby dotknęli sankcji i uzbroili Ukrainę „szybko i zdecydowanie… aby zapewnić porażkę Putina”.

Truss powiedziała również, że współpracuje ze swoimi odpowiednikami z G7, aby nałożyć więcej sankcji na kolejne rosyjskie banki, zgodnie z artykułem opublikowanym w The Telegraph w środę. W artykule Truss bronił zwiększania wydatków i obecności NATO w Europie Wschodniej.

„Aby NATO pozostało w awangardzie światowego bezpieczeństwa, musi być odważne. Jak powiedział prezydent Eisenhower, pierwszy naczelny dowódca sojuszu: „Historia nie od dawna powierza troskę o wolność słabym lub nieśmiałym” – powiedział minister spraw zagranicznych. napisał.

READ  USC zatrudnia Kliffa Kingsbury jako starszego analityka ofensywnego, według źródła: Co to oznacza dla trojanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *