KPU wyznaczyła 74 osoby do ochrony kandydatów na prezydenta

Tempo.co, Djakarta – Komisja ds. Wyborów Powszechnych (KPUCzłonek Mohammad Abifuddin zauważył, że komisja wyznaczyła 74 osoby do ochrony trzech par kandydatów na wiceprezydenta przed wyborami powszechnymi w 2024 r.

„Zespół ds. bezpieczeństwa liczy 74 osoby” – powiedział Afif w Dżakarcie. pomiędzy w poniedziałek.

Według Afifa instrukcje dla personelu ochrony wydał Fadil Imran, komisarz generalny Krajowej Agencji ds. Utrzymania i Bezpieczeństwa Policji.

Rozmieszczenie tego personelu przewiduje Rozporządzenie Prezydenta nr 85 z 2018 r. w sprawie bezpieczeństwa i ochrony kandydatów na Prezydenta i Wiceprezydentów podczas wyborów powszechnych.

Afif wyjaśnił, że policja przekazała KPU 444 osoby i sprzęt pomocniczy, która zgodnie z obowiązującymi przepisami powołała zespół ds. ochrony kandydatów na prezydenta i wiceprezydenta.

Wcześniej KPU oficjalnie ogłosiła trzy pary kandydatów w wyborach na wiceprezydenta w 2024 roku. Decyzja podejmowana jest na podstawie procesu weryfikacji i badań lekarskich przeprowadzonych przez kandydatów. Przed wskazaniem kandydatów KPU najpierw odbyła niejawne posiedzenie plenarne.

„Trzy pary anyżu „Baswedan-Muhaimin Iskandar, lekarz medycyny Kanjar Pranovo-Mahfud i Prabowo Subianto-Kibran Rakabuming Raka są zdeterminowani, aby spełnić wymagania, aby zostać kandydatami w wyborach powszechnych w 2024 r.” – powiedział w swoim biurze członek KPU Aidam Holik.

Silne S. Wibo

Wybór nauczyciela: KPU ogłasza trzy pary kandydatów w wyborach prezydenckich w 2024 roku

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Pierwsze zdjęcia zniszczeń wywołanych erupcją wulkanu Tonga pokazują społeczności pokryte gęstym popiołem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *