Przywódca konserwatystów O’Toole odsunięty w Kanadzie

Erin O’Toole, liderka kanadyjskiej opozycyjnej Partii Konserwatywnej, została usunięta po głosowaniu wśród prawodawców jego partii w środę.

O’Toole, który kieruje partią od sierpnia 2020 r., został odrzucony 73-45 po petycji oskarżającej O’Toole, że zbyt daleko od konserwatywnych wartości w kwestiach społecznych skłoniło to głosowanie, zgodnie z New York Times.

Głosowanie za odsunięciem O’Toole’a nastąpiło również, gdy konserwatywni deputowani zostali posiniaczeni trzecią z rzędu stratą ich partii na rzecz premiera Justin TrudeauJustin Pierre James Trudeau The Hill’s Morning Report – starcia USA i Rosji na spotkaniu ONZ Policja badająca „groźne” zachowanie podczas protestu przeciwko szczepionkom w Ottawie Justin Trudeau mówi, że przetestował pozytywny wynik testu COVID-19 WIĘCEJLiberałowie.

Po środowym głosowaniu O’Toole powiedział w post na Facebooku że pozostanie w parlamencie i zaoferuje „niezachwianą lojalność” następnemu przywódcy.

„Ten kraj potrzebuje Partii Konserwatywnej, która jest zarówno siłą intelektualną, jak i siłą rządzącą” – powiedział. „Ideologia bez władzy to marność. Poszukiwanie władzy bez ideologii to pycha”.

Wiceszefowa partii Candice Bergen została w środę wybrana na tymczasowego lidera. Bergen, który zasiada w parlamencie od 2008 roku, będzie służył do czasu zwołania konwencji w celu wybrania stałego nowego przywódcy, do której zgodnie z zasadami partii Bergen nie jest uprawniony, podał Times.

Nie wyznaczono jeszcze daty znalezienia przez zjazd stałego następcy, Reuters odnotowany.

Bergen, tymczasowa liderka, była przedmiotem krytyki w zeszłym roku, kiedy pojawiły się jej zdjęcia w kapeluszu „Make America Great Again”, co było hasłem kampanii byłego Prezydent TrumpDonald TrumpTrump: „RINO” Graham „nie ma racji” ułaskawiając Jan. 6 buntowników Jan. 6 paneli badających rolę Trumpa w próbach przejęcia maszyn do głosowania: raport Overnight Energy & Environment – ​​panel Virginia głosuje przeciwko Wheelerowi WIĘCEJza Reuters.

READ  Mariupol zdewastowany po rosyjskim bombardowaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *