Jeff Zucker rezygnuje z CNN z powodu konsensualnego związku z kluczowym porucznikiem

Oszałamiające oświadczenie Zuckera nadeszło niecałe dwa miesiące po tym, jak zwolnił prezentera w prime time, Chrisa Cuomo, za niewłaściwe doradzanie swojemu bratu, ówczesnemu gubernatorowi Nowego Jorku. Andrew Cuomo o tym, jak zająć się zarzutami o niewłaściwe zachowanie seksualne.

„W ramach dochodzenia w sprawie kadencji Chrisa Cuomo w CNN zapytano mnie o dobrowolną relację z moim najbliższym kolegą, kimś, z kim pracowałem od ponad 20 lat” – powiedział Zucker pracownikom w notatce. „Poznałem, że związek ewoluował w ostatnich latach. Musiałem to ujawnić, kiedy się zaczął, ale tego nie zrobiłem. Myliłem się. W rezultacie dzisiaj rezygnuję”.

Zucker nie podał nazwiska swojego kolegi, ale związek jest związany z Allison Gollust, jego kluczową porucznikiem przez ostatnie dwie dekady. Gollust pozostaje w CNN.

Zucker i Gollust rozpoczęli współpracę w NBC w 1998 roku. Razem awansowali w sieci, a kiedy Zucker dołączył do CNN, Gollust był jednym z jego pierwszych pracowników. Tuż przed przyjściem do CNN Gollust przez krótki czas pracował jako dyrektor ds. komunikacji dla Andrew Cuomo. Obecnie jest wiceprezesem wykonawczym i dyrektorem ds. marketingu w CNN.

W swoim własnym oświadczeniu Gollust powiedziała: „Jeff i ja jesteśmy bliskimi przyjaciółmi i zawodowymi partnerami od ponad 20 lat. Ostatnio nasz związek zmienił się podczas COVID. Żałuję, że nie ujawniliśmy tego we właściwym czasie. Jestem niesamowicie dumny z mojego czasu w CNN i nie mogę się doczekać kontynuacji wspaniałej pracy, którą wykonujemy każdego dnia.”

Wiadomość o rezygnacji Zuckera wstrząsnęła CNN i całą branżą. Pracownicy CNN nie mieli pojęcia, co się dzieje, zanim e-mail Zuckera trafił do ich skrzynek odbiorczych tuż po godzinie 11:00 czasu wschodniego.

Zucker rozmawiał z niektórymi z czołowych menedżerów CNN w środę rano, na krótko przed ogłoszeniem swojego odejścia. Wskazał, że chciałby zostać przez krótki czas, aby pomóc w płynnym przejściu, ale WarnerMedia chciał inaczej.

READ  Instagram Stories Usterka iOS zmuszona do ponownego odwiedzenia, może zostać naprawiona za pomocą aktualizacji

Według dwóch osób zaangażowanych w sprawę Zuckerowi groziło rozwiązanie umowy, jeśli nie zrezygnuje.

Podkreślając, jak nieoczekiwana była ta wiadomość, niektórzy z bezpośrednich podwładnych Zuckera byli poza biurem i podróżowali w środę.

Kilar, który poleciał do Nowego Jorku, aby nadzorować zmiany, wkroczył, aby poprowadzić środowe spotkanie, które Zucker zwykle organizuje ze swoim kierownictwem.

Kilar planuje również spotkać się z pracownikami w Waszyngtonie i Atlancie, podało źródło.

WarnerMedia jest w trakcie łączenia z Discovery. Wielu obserwatorów mediów uważało, że Zucker jest w kolejce do awansu, gdy umowa zostanie zakończona. To nie jedyny powód, dla którego jest to kluczowy czas dla sieci: CNN planuje uruchomić na wiosnę ambitny serwis streamingowy CNN +, a także musi uruchomić nowy program o 21:00, który zastąpi Cuomo.

W e-mailu do pracowników w środę po południu Jason Kilar, dyrektor generalny WarnerMedia, rodzica CNN, powiedział, że do czasu zakończenia fuzji z Discovery CNN będzie kierowało trzech dyrektorów wyższego szczebla: Michael Bass, Amy Entelis i Ken Jautz.

„Mam całkowitą pewność, że Michael, Amy i Ken, jako tymczasowi szefowie News, zapewnią przywództwo, jakiego ta organizacja potrzebuje w tym okresie przejściowym”, powiedział Kilar, dodając, że pracownicy „więcej usłyszą” od trzech dyrektorów „w nadchodzące dni. ”

Zucker, z Gollustem w swoim zespole kierowniczym, przejął CNN w 2013 r., kiedy obserwatorzy branży stwierdzili, że sieć zmaga się z kryzysem tożsamości.

Zucker przerobił programowanie sieci. Zucker, weteran NBC, gdzie z producenta programu „Today” stał się prezesem całej sieci, zwrócił uwagę na nowości i talenty. Wprowadził także praktyczny styl zarządzania i zyskał zaufanie i szacunek talentów i pracowników w całej sieci.

W ostatnich latach Zucker kierował siecią, ponieważ stanęła w obliczu ciągłych ataków byłego prezydenta Trumpa i jego zwolenników. Za Zuckera CNN przyjęło hasło i podejście do wiadomości „Najpierw fakty” i nieubłaganie wzywało Trumpa do kłamstw.

READ  Indonezja więzi kobietę, która modliła się przed jedzeniem wieprzowiny w TikTok wideo | Aktualności

To podejście zmieniło Zuckera w złoczyńcę dla Trumpa, a ówczesny prezydent rzucił się na niego podczas jego lat urzędowania. Zucker stał się również regularnym boogeymanem w prawicowych mediach, a gospodarze Foxa zaciekle go atakowali w prime time.

To wszystko było dowodem na ponadżyciowy status Zuckera w biznesie informacyjnym i wpływ na szerszy dyskurs w amerykańskiej polityce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *