Prokurator generalny GOP akta amicusa w sprawie dokumentów Trumpa Mar-a-Lago

Ken Paxton z Teksasu i 10 innych prokuratorów generalnych GOP stanęło w obronie byłego prezydenta Donalda Trumpa we wtorek, składając opinię przyjaciela w federalnym sądzie apelacyjnym, argumentując, że administracja Bidena nie może pozostać w prawnej batalii o dokumenty przejęte przez FBI w ostatnim czasie miesiąc. Godna zaufania.

W 21-stronicowym dokumencie, w którym powtórzono wiele prawicowych dyskusji, ale eksperci twierdzą, że złamali niewiele nowego prawa, urzędnicy oskarżyli administrację Bidena o „ograbienie” domu byłego prezydenta na Florydzie, Mar-a-Lago. 8 sierpnia usankcjonowany przez sąd nalot FBI i upolitycznienie sądownictwa.

Przeszukanie, które wynikało z dochodzenia w sprawie tego, czy Trump i jego współpracownicy niewłaściwie uzyskali tajne dokumenty rządowe, ujawniły kilka kluczowych dokumentów. Następnie prawnicy Trumpa A Specjalny mistrz do odkrycia Skonfiskowano ok. 11 tys. dokumentów, wyłączając te, które mogły być objęte tajemnicą adwokacką lub administracyjną. Sędzia okręgowy USA Eileen M. Cannon zaakceptował prośbę i zabronił śledczym kryminalnym korzystania z materiału do czasu zakończenia przeglądu. Departament Sprawiedliwości zakwestionował część decyzji Cannona on zapytał Sąd Apelacyjny Stanów Zjednoczonych z siedzibą w Atlancie dla 11. okręgu uchylił ją.

Opinia amicusa wzywa Sąd Apelacyjny do oddalenia apelacji. „Biorąc pod uwagę osiągnięcia Bidena, z jego retoryką demonizowania każdego, z kim się nie zgadza, sądy powinny być bardziej ostrożne w jaki sposób. [the Justice Department] Prezydent Donald Trump może nadużywać swojej władzy, aby go ukarać” – powiedział Paxton we wtorkowym oświadczeniu, kierując swoim biurem.

Special Master zachęca prawników Trumpa: „Nie możesz zjeść ciasta i go zjeść”

Biuro Prokuratora Generalnego Utah potwierdziło, że stan dołączył do opinii amicus, ale odmówił dalszego komentarza. Przedstawiciele drugiego prokuratora generalnego nie odpowiedzieli na prośby o komentarz.

Urzędnicy Departamentu Sprawiedliwości nie mogli natychmiast skontaktować się we wtorek późnym wieczorem.

Figi Amicus Dokumenty składane przez strony niezaangażowane bezpośrednio w spór prawny w celu dostarczenia sędziom dodatkowych, istotnych informacji. Ale eksperci prawni stwierdzili, że dokument złożony przez Prokuratora Generalnego jest bardziej dokumentem politycznym niż aktem prawnym.

READ  Rządowe ogłoszenia na żywo: wiadomości o migracji, szczepionkach i dopalaczach

Prokuratorzy generalni z Teksasu, Florydy, Indiany, Kentucky, Mississippi, Missouri, Montany, Luizjany, Południowej Karoliny, Utah i Zachodniej Wirginii nie rozwinęli kluczowych kwestii prawnych, które kwestionuje Trump – przywilejów wykonawczych i dokumentów znalezionych w jego posiadłości na Florydzie. zostały faktycznie sklasyfikowane — według Johna Yu, eksperta prawnego ds. przywilejów wykonawczych, który przejrzał raport na prośbę The Washington Post.

Termin „przywilej wykonawczy” pojawia się w zgłoszeniu tylko raz, a tekst nie zawiera nowych informacji, które pomogłyby w ustaleniu, czy dokumenty rządowe znalezione na terenie majątku Trumpa są objęte klauzulą ​​tajności. Przywilej ten jest zwykle używany do ochrony komunikacji władz wykonawczych przed Kongresem lub sądami, a nie przed agencją w oddziale, taką jak Departament Sprawiedliwości.

Zamiast tego urzędnicy GOP wymienili szereg skarg na administrację Bidena, w tym sposób postępowania z egzekwowaniem prawa imigracyjnego i reakcję na pandemię koronawirusa, które nie wydają się być bezpośrednio związane z tą sprawą. Twierdzą, że „kwestionowane zachowanie” administracji w tworzeniu polityki i sporach sądowych oznacza, że ​​sądy powinny ostrożnie traktować apelacje sądowe.

Urzędnicy, którzy podpisali dokument, byli „naprawdę dobrymi prawnikami”, George W. powiedział Yu, który służył w Departamencie Sprawiedliwości administracji Busha. Ale brief to dokument polityczny, który „nie porusza żadnego z omawianych problemów” – powiedział.

Analiza: oświadczenie Mar-a-Lago prokuratora generalnego GOP jest mniej niż na pierwszy rzut oka

Paxton wcześniej wykorzystywał swoje biuro do interweniowania w sądach w sprawie Trumpa i innych prawicowych spraw. W 2020 roku Teksas próbował pozwać Georgię, Michigan, Wisconsin i Pensylwania w związku z wyborami prezydenckimi w 2020 roku, starając się odwrócić zwycięstwo Joe Bidena. Sąd Najwyższy Sprawa została oddalona.

Krótki „Zdecydowanie polityczny chwyt”, John D. Michaels, profesor prawa na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, bada uprawnienia prezydenckie. „Urzędnicy grają na platformach MAGA w swoich stanach” – powiedział.

READ  French Open 2022: Rafael Nadal celuje w bekhend Caspara Roota przez kort forhendowy, aby przejąć kontrolę nad finałem

Biuro Paxtona nie mogło od razu uzyskać komentarza pod koniec wtorku.

Perry Stein i Devlin Barrett przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *