Świadkowie twierdzą, że sześć dziewcząt zabitych w wypadku samochodowym z półciężarówką zatrzymało się

Dziewczyny jechały małym samochodem osobowym, który zderzył się z półciężarówką na skrzyżowaniu w mieście Tishomingo, około 122 mil na południe od Oklahoma City.

Na tym skrzyżowaniu znajduje się znak stopu regulujący ruch, a ograniczenie prędkości na autostradzie to 50 mil na godzinę. Świadkowie powiedzieli, że Chevy wjechał do US-377 po zatrzymaniu się na znaku stop i został uderzony przez półciężarówkę z przodu po lewej stronie, która zepchnęła go z jezdni, zgodnie z aktualizacją.

Następnie półciężarówka zjechała z drogi i zatrzymała się na prywatnym podjeździe przy autostradzie. W oświadczeniu czytamy, że kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń.

Śledztwo trwa, a NTSB, we współpracy z Oklahoma Highway Patrol, wysłało zespół czterech śledczych i specjalistę ds. pomocy rodzinie do Oklahomy, aby zbadali kilka kwestii.

Będą oceniać warunki na autostradzie, takie jak oświetlenie i warunki pogodowe, a także historie wypadków na miejscu i potencjalne przyczyny błędów ludzkich. Zbadają również zgodność pojazdu z przepisami federalnymi i stanowymi.

Śledczy zrekonstruują zdarzenia wypadkowe i przeanalizują fizyczne dowody i uszkodzenia pojazdu, czytamy w oświadczeniu.

Oczekuje się, że prace zespołu na scenie zakończą się do poniedziałku, a wstępny raport ma się zakończyć pod koniec przyszłego miesiąca. Pełne śledztwo – które obejmowałoby prawdopodobną przyczynę i wszelkie czynniki przyczyniające się – zostanie zakończone w ciągu najbliższego roku lub dwóch.

„W imieniu naszych uczniów, personelu, rodzin i społeczności pragnę podziękować za troskę, modlitwę i zachętę” – powiedział w oświadczeniu Bobby Waitman, dyrektor szkół publicznych Tishomingo.

„Kiedy zaczynamy proces złamanych serc, przypomina mi się, że naszym największym priorytetem jako pedagogów jest zaspokojenie emocjonalnych, umysłowych, społecznych i fizycznych potrzeb naszych uczniów. studentów, „Dodane oświadczenie Waitmana.

READ  Wyłącznie: Microsoft nadal działa na urządzeniu do strumieniowania w chmurze Xbox o nazwie kodowej „Keystone”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *