Chiny sprawdzają rejestrator rozmów w kabinie samolotu z rozbitego samolotu

WUZHOU, Chiny, 24 marca (Reuters) – Chińscy śledczy rozpoczęli badanie rejestratora głosu w kokpicie z China Eastern Airlines (600115.SS) odrzutowiec, który wpadł w zbocze góry ze 132 osobami na pokładzie, gdy ekipy ratunkowe przeszukiwały w czwartek błotniste pola w poszukiwaniu drugiej czarnej skrzynki.

Wydaje się, że materiał nagraniowy z pierwszej czarnej skrzynki, znaleziony w środę, przetrwał uderzenie poniedziałkowej katastrofy w stosunkowo dobrym stanie, powiedział urzędnik Chińskiej Administracji Lotnictwa Cywilnego (CAAC). Czytaj więcej

Rejestrator rozmów w kokpicie zapewniłby śledczym szczegóły komunikacji między trzema pilotami lotu, czyli o jeden więcej niż zwykle wymagany na pokładzie Boeinga. (ZAKAZ) Samolot 737-800.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Poszukiwania rejestratora parametrów lotu były kontynuowane.

Gruz z odrzutowca, w tym łopaty silnika, stateczniki poziomego ogona i inne pozostałości skrzydeł, były skoncentrowane w promieniu 30 metrów od głównego punktu uderzenia, który miał głębokość 20 metrów.

Jeden fragment o długości 1,3 metra, który prawdopodobnie pochodzi z samolotu, został znaleziony około 10 km dalej, co spowodowało znaczne rozszerzenie obszaru poszukiwań, poinformowali urzędnicy podczas briefingu prasowego.

Nie znaleziono żadnych ocalałych, a eksperci twierdzą, że było prawie niemożliwe, aby ktokolwiek mógł przetrwać takie uderzenie.

Lot MU5735 leciał z południowo-zachodniego miasta Kunming do Guangzhou na wybrzeżu, kiedy samolot nagle spadł z wysokości przelotowej mniej więcej w czasie, w którym powinien był rozpocząć schodzenie do celu.

Śledztwo prowadzą Chiny, ale do udziału zaproszono Stany Zjednoczone, ponieważ samolot został tam zaprojektowany i wyprodukowany.

Jednak amerykańska Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu powiedziała w środę, że nie ustaliła, czy śledczy będą podróżować do Chin, biorąc pod uwagę surowe wymagania wizowe i kwarantanny, a chińscy urzędnicy odmówili powiedzenia, czy i kiedy zostaną zaproszeni urzędnicy NTSB.

„Naszym priorytetem w pracy jest nadal poszukiwanie i ratownictwo, a jednocześnie gromadzenie dowodów i prace utrwalające na wczesnym etapie badania wypadków” – powiedział Zhu Tao, szef ds. bezpieczeństwa lotniczego w CAAC.

„Jednak gdy wejdziemy w etap badania wypadku, zaprosimy odpowiednie strony do udziału w badaniu wypadku zgodnie z odpowiednimi przepisami” – powiedział.

WOLNE WYSZUKIWANIE

Według strony internetowej FlightRadar24 do śledzenia lotów samolot wydawał się na krótko wyskoczyć z zagłębienia, zanim ponownie wskoczył na gęsto zalesione zbocze w górzystym regionie Guangxi.

Władze powiedziały, że piloci nie reagowali na powtarzające się wezwania kontrolerów ruchu lotniczego podczas szybkiego zniżania.

Za wcześnie było na ustalenie przyczyny katastrofy, która według ekspertów jest zwykle wynikiem splotu czynników.

„Teraz trudność polega na tym, że chętnie szukamy ocalałych tak szybko, jak to możliwe, ale nasza praca wymaga od nas ostrożnych i powolnych poszukiwań” – powiedział na miejscu Huang Shangwu, zastępca dyrektora Biura Szkolenia Bojowego Korpusu Ratownictwa Pożarnego w Guangxi. .

Zespoły poszukiwawcze używały kamer termowizyjnych i urządzeń do wykrywania życia, a także dronów.

„Obszar poszukiwań jest naprawdę duży, a dwa dni deszczu sprawiają, że ścieżka jest bardzo śliska” – powiedział Zhou, wśród ponad 1600 osób zaangażowanych w operacje wyszukiwania w czwartek.

Kapitan lotu miał 6709 godzin doświadczenia w locie, podczas gdy pierwszy i drugi oficer miał odpowiednio 31 769 godzin i 556 godzin, powiedział w środę urzędnik z Chin Wschodnich. Jeden z pilotów był obserwatorem, aby zdobyć doświadczenie, poinformowała linia lotnicza, nie ujawniając nazwisk pilotów.

Magazyn Phoenix Weekly powołał się na eksperta lotnictwa, który zidentyfikował kapitana jako Yang Hongda, syna byłego kapitana Chin Wschodnich, a pierwszego oficera jako Zhanga Zhengpinga, pilota z 40-letnim doświadczeniem, który był mentorem innych pilotów.

READ  GE Stock, Raytheon spada na mieszanych zarobkach, słaba orientacja

Gazeta Southern Weekly donosiła, że ​​32-letni Yang miał roczną córkę, podczas gdy 59-letni Zhang był doświadczonym pilotem z nienaganną historią bezpieczeństwa i spodziewano się, że w tym roku przejdzie na emeryturę. Inny serwis medialny, Jimu News, zidentyfikował mniej doświadczonego drugiego oficera jako 27-letniego Ni Gongtao.

China Eastern nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz do raportów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe relacje Brendy Goh w Szanghaju, Ryana Woo, Stelli Qiu, Elli Cao i Xiaoyu Yin w Pekinie oraz Davida Shepardsona w Waszyngtonie; Pisanie autorstwa Jamiego Freeda i Tony’ego Munroe; Montaż: Simon Cameron-Moore, Robert Birsel

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *