Przeprowadzasz się z Indonezji do Singapuru?

Nieruchomości do wynajęcia można znaleźć w różnych lokalizacjach wyspy, dogodnie wyposażonych w własne centrum handlowo-rozrywkowe, infrastrukturę edukacyjną i transport publiczny oraz opiekę zdrowotną.

Prywatne nieruchomości dostępne do wynajęcia obejmują różne wartownie, mieszkania własnościowe i niezależne domy z ogrodem i prywatnymi basenami.

Ze względu na surowe zasady i przepisy obcokrajowcom nie jest łatwo kupić nieruchomość w Singapurze. Ponadto niektórzy emigranci wyjeżdżają do Singapuru do pracy i nie chcą mieszkać w Singapurze na długo. W rezultacie większość emigrantów woli zamiast tego wynająć mieszkanie.

Istnieją jednak pewne zasady i ograniczenia, których należy przestrzegać podczas wynajmu w Singapurze:

 1. W przypadku nieruchomości prywatnych minimalny okres wynajmu wynosi 3 miesiące
 2. W przypadku nieruchomości publicznych minimalny okres wynajmu wynosi 6 miesięcy

Ogólnie rzecz biorąc, umowa najmu długoterminowego w Singapurze ma okres najmu wynoszący 24 miesiące. Okresy najmu krótsze niż 24 miesiące podlegają wyjątkowej akceptacji Wynajmującego.

Stały okres najmu wynosi dwa lata i generalnie „Zasada dyplomacjiWyjdź z umowy najmu po dwunastomiesięcznym okresie wypowiedzenia z dwumiesięcznym wypowiedzeniem i możliwością przedłużenia na kolejny rok lub dwa lata. W momencie odnowienia czynsz zostanie skorygowany zgodnie z obowiązującą stawką rynkową.

Majątek publiczny

Jeśli planujesz wynająć mieszkanie od Housing Development Board (HDB) lub Executive Condominium (EC) przed 10-letnim okresem ograniczenia, musisz spełnić pewne warunki:

 • Minimalny okres wynajmu całego lokalu i/lub sypialni wynosi 6 miesięcy
 • W przypadku obcokrajowców spoza Malezji maksymalny okres wynajmu na jedno zatwierdzenie wynosi 2 lata
 • W przypadku obcokrajowców będących obywatelami Malezji maksymalny okres wynajmu na jedno zatwierdzenie wynosi 3 lata
  • Osoby niebędące obywatelami Malezji, które wynajmują mieszkanie HDB, podlegają limitowi wynajmu mieszkania dla osób niebędących obywatelami. Zgodnie z dążeniem Singapuru do wspierania harmonii rasowej przepis ten pomaga w utrzymaniu dobrej mieszanki rasowej na osiedlach HDB.
  • Jednak Malezyjczycy nie podlegają temu kontyngentowi ze względu na ich bliskie podobieństwa kulturowe i historyczne z Singapurczykami

Wspólne nieruchomości — dozwolona liczba najemców:

Na stronie internetowej HDB są to: a Rynkowe stawki czynszu Narzędzie, które pokazuje, ile mieszkań HDB zostało wynajętych w zeszłym roku, jest bardzo przydatne do podjęcia bardziej świadomej decyzji, czy nie przepłacasz za umowę najmu.

Inne aktywa niegruntowe

Aktywa niegruntowe odnoszą się do lokali mieszkalnych i apartamentów. W Singapurze o ograniczonej powierzchni tego typu są najczęstszymi domami prywatnymi. Prywatne kondominia i apartamenty, w których mieszkańcy dzielą profesjonalnie zarządzane wspólne obiekty i kompleksy, są preferowanym wyborem dla większości emigrantów. Te kondominia i apartamenty są dostępne w różnych rozmiarach, od niskich bloków po wieżowce.

READ  Trzech z pięciu studentów rannych w strzelaninie w stanie Michigan jest w stanie krytycznym

Nieruchomości często są częściowo lub całkowicie umeblowane, w zależności od potrzeb najemcy lub istniejącego poziomu wyposażenia nieruchomości.

Popularne dzielnice mieszkalne dla emigrantów

Singapur był wcześniej podzielony na 28 okręgów pocztowych i te odniesienia do okręgów są nadal używane na rynku nieruchomości, chociaż poczta używa obecnie 6-cyfrowego kodu pocztowego.

D9 to tętno miasta, w którym znajdują się najbardziej luksusowe wielopiętrowe rezydencje i pas handlowy Orchard Road. Znana jako centrum handlowe miasta-państwa, Orchard Road oferuje niezrównany dostęp do najlepszych sklepów, obiektów rozrywkowych i niektórych z najlepszych udogodnień mieszkalnych w Singapurze. Znajdziesz tu wielopiętrowe mieszkania i apartamenty, które oferują luksusowe życie na najwyższym poziomie, ale także wiele cichych, zielonych kieszeni.

D10 to największa dzielnica mieszkaniowa, rozciągająca się od Doliny Rzeki do posiadłości Bukit Timah. Obejmuje inne ważne obszary, takie jak Tanglin, Nassim i bardzo popularna Wioska Holland.

Jako dawny dom brytyjskiego personelu wojskowego i ich rodzin, Holland Village emanuje subtelnym europejskim urokiem dzięki uroczym sklepikom i architekturze niskich budynków inspirowanej Europą. Dogodnie położony w pobliżu Ogrodu Botanicznego i kilka minut od Orchard Road, z szeroką gamą sklepów, restauracji i opcji mieszkaniowych, nic dziwnego, że Holland Village stało się jednym z najpopularniejszych miejsc wśród emigrantów.

D1, 2 i 3 są uważane za centralne dzielnice biznesowe i obrzeża miasta, gdzie tętni życiem wiele nadrzecznych restauracji, kawiarni, sklepów detalicznych, klubów nocnych, zabytków i budynków kulturalnych. D4 Na południe od Singapuru, w tym zatoka Keppel i wyspa Sentosa, domy na nabrzeżu i pływanie łódką to sposób na życie.

Tanjong Pagar (D2), położony w samym sercu miasta, to miejsce, w którym mieszka wielu dobrze zarabiających ludzi. W rzeczywistości jest tak blisko głównej centralnej dzielnicy biznesowej (CBD), że można tam dojść w mgnieniu oka. Po gruntownej przebudowie, aby sprostać dużemu popytowi, Tanjung Bagar oferuje obecnie kilka interesujących opcji mieszkaniowych wyposażonych w luksusowe udogodnienia.

READ  Minister wspiera studentów Lampung, którzy prowadzą fabrykę kawy

D3 ma zarówno elementy nowoczesne, jak i historyczne, a jego najpopularniejszą dzielnicą mieszkaniową dla emigrantów jest Tiong Bahru. Jako jedna z najstarszych dzielnic mieszkaniowych Singapuru, Tiong Bahru oferuje mieszkania z niskimi, pełnymi zabytków apartamentami, które będą atrakcyjne, jeśli nie przepadasz za wieżowcami.

Dzielnica kładąca duży nacisk na edukację, Canadian International School i Dulwich College (Singapur), są dogodnie zlokalizowane w pobliżu Upper Bukit Timah w D21. Oprócz instytucji edukacyjnych dzielnica ta jest jednym z bujnych terenów zielonych Singapuru, ponieważ znajduje się na skraju rezerwatu przyrody Bukit Timah. W okolicy znajduje się wiele podmiejskich centrów handlowych i klub jeździecki. Oferuje dobrą mieszankę mieszkań i domów szeregowych w dobrej cenie.

D5 znajduje się na południe od D21 i rozciąga się od Clementi przez południową grań w kierunku D4. Jest dogodnie zlokalizowany pomiędzy Uniwersytetem Narodowym, parkami naukowo-technologicznymi a miastem i parkiem przemysłowym Jurong.

Drogi D15 i 16 rozciągają się wzdłuż wschodniego wybrzeża Singapuru i oferują doskonałe połączenie niedrogich opcji mieszkaniowych w kolorowych i tętniących życiem osiedlach. Ta popularna dzielnica jest schowana z dala od zgiełku centrum miasta i oferuje wiele apartamentów ze wspaniałym widokiem na plażę lub rzekę, a także różnorodne sklepy i restauracje.

Od bujnej oazy East Coast Park, gdzie można do woli jeździć na rowerze, rolkach, kajakarstwie i windsurfingu, po doskonałe udogodnienia na polu golfowym Laguna i East Coast Tennis Center – z pewnością nie brakuje ciekawych atrakcji. Na tym obszarze.

Dlatego obszar ten jest popularny wśród rodzin na obczyźnie. Jest też trochę dalej, co oznacza, że ​​zazwyczaj masz więcej miejsca na swoje pieniądze.

Pięć kroków, aby rozpocząć wynajem w Singapurze jako obcokrajowiec

Mieszkanie w nowym miejscu jest jednocześnie ekscytujące i niepokojące. Lista rzeczy do zrobienia przed przeprowadzką jest długa, a jedną z najważniejszych jest znalezienie mieszkania. Aby ułatwić proces przejścia, poniżej przedstawiamy procedury wynajmu nieruchomości w Singapurze dla obcokrajowca.

Krok 1: Znajdź licencjonowanego agenta nieruchomości

Sprawdź legalność Rada Agencji Nieruchomości (CEA) Publiczna rejestracja agentów i sprzedawców nieruchomości:

 • Potwierdź, że dana osoba jest zarejestrowanym agentem lub sprzedawcą nieruchomości
 • Aby sprawdzić ważność rejestracji agenta nieruchomości lub sprzedawcy
 • sprawdzenie, czy agent lub sprzedawca nieruchomości był regulowany przez Radę w ciągu ostatnich dwóch (2) lat, oraz
 • Aby dowiedzieć się, czy samorząd przyznał jakieś nagrody pośrednikowi w obrocie nieruchomościami lub sprzedającemu
READ  Ministerstwo LHK organizuje w dniach 23-24 kwietnia Festiwal Kontroli Środowiska

Krok 2: Przygotuj się według potrzeb

Wszystkie złożone dokumenty muszą być ważne co najmniej 6 miesięcy od daty złożenia wniosku.

 • Przepustka pracownicza / Przepustka S
 • Zezwolenie na pracę
 • Przepustka profesjonalna
 • Paszport
 • Budżet na kaucję, opłatę skarbową i jednomiesięczny depozyt w dobrej wierze

Krok 3: Przygotuj list intencyjny (LOI).

LOI to list, w którym przekazujesz wynajmującemu chęć wynajmu i swoje potrzeby. Generalnie list intencyjny przygotowuje pośrednik w obrocie nieruchomościami. W swoim LOI musisz uwzględnić następujące informacje:

List wymagań (LOI)
List wymagań (LOI)

Krok 4: Podpisanie umowy najmu (TA).

Umowa ta zostanie przygotowana i przygotowana dla Ciebie przez Twojego agenta nieruchomości. Cała treść umowy najmu będzie oparta na Twoim LOI. Sprawdź każdy szczegół wymieniony w TA.

Klauzula dyplomatyczna (wcześniejsze rozwiązanie umowy najmu) i klauzula zwrotu kosztów:

Warunki wcześniejszego rozwiązania umowy najmu i spłaty prowizji pośrednika w obrocie nieruchomościami

Warunki depozytu zabezpieczającego i depozytu w dobrej wierze:

Określa, co stanie się z depozytami po podpisaniu umowy TA

Sekcja Zakończeń i odnowień:

Warunki rozwiązania lub przedłużenia umowy najmu

Zasada drobnych napraw i konserwacji:

Określ, ile będziesz płacić za zużycie i wpisz klauzulę 30-dniowego okresu bezproblemowego

Obowiązujące podatki stemplowe:

Aby zapoznać się ze stawkami, zobacz tabelę 1

Polityka płatności czynszu:

To zawiera Miesięczna wysokość czynszu Co się stanie, jeśli dokonasz opóźnionej płatności?

Tabela 2: Obliczanie opłaty skarbowej od nieruchomości na wynajem (źródło: IRA Singapur)
Tabela 2: Obliczanie opłaty skarbowej od nieruchomości na wynajem (źródło: IRA Singapur)

Krok 5: Kontrola nieruchomości

 • Zanim się wprowadzisz, sprawdź nieruchomość i jej wyposażenie. Jeśli zajdzie taka potrzeba, poproś właściciela o dokonanie wymiany lub naprawy
 • Dzięki 30-dniowej klauzuli bezproblemowej nie ponosisz odpowiedzialności za naprawę/wymianę usterek w ciągu pierwszych 30 dni.

Chcesz odwiedzić Singapur, ale nie wiesz od czego zacząć? kontakt Transfery koronne Indonezja Na +62 21 7588 2338 Lub Wyślij nam email [email protected]. Niezależnie od tego, co musisz przygotować, nasze dziesięciolecia doświadczenia oznaczają, że z pewnością zajmowaliśmy się tym już wcześniej.

Zeskanuj ten kod kreskowy i porozmawiaj z nami na WhatsApp
Zeskanuj ten kod kreskowy i porozmawiaj z nami na WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *