Garuda Indonesia znosi obowiązek noszenia masek podczas lotów

JAKARTA (Antara) – narodowe linie lotnicze Garuda Indonesia rozpoczęły wdrażanie nowych przepisów ułatwiających protokoły zdrowotne, głównie w zakresie wymagań dotyczących masek podczas podróży.

Nowe rozporządzenie odzwierciedla politykę rządu zawartą w okólniku Ministerstwa Transportu nr 16 z 2023 r. w sprawie protokołu zdrowotnego dla pasażerów linii lotniczych w okresie przejściowym związanym z endemią Covid-19.

„Zgodnie z warunkami ministerstwa zdrowi pasażerowie nie powinni nosić masek” – powiedział dyrektor generalny Garuda Indonesia Irfan Setiaputra w poniedziałkowym oświadczeniu (12 czerwca).

Zgodnie z okólnikiem, jeśli podróżni nie są w dobrym stanie lub są narażeni na ryzyko zarażenia Covid-19, zaleca się im noszenie maski na twarz i utrzymywanie dystansu społecznego lub unikanie zgromadzeń, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się Covid-19.

Niniejsza polityka uwzględnia różne warunki podróży pasażerów korzystających z transportu lotniczego w okresie przejściowym związanym z pandemią Covid-19.

Garuda Indonesia powiedział, że wraz z wdrożeniem polityki personel pokładowy na służbie zacznie wycofywać stosowanie masek zgodnie z nowym protokołem zdrowotnym.

„Będziemy stopniowo wdrażać różne protokoły zdrowotne w tym okresie przejściowym, dokonując przeglądu potrzeb dostosowania usług publicznych w ramach dostosowania normalizacji usług podczas endemicznego okresu przejściowego” – zauważył.

Korekta została wprowadzona w ramach starań Garuda Indonesia, aby zapewnić bezpieczny i komfortowy lot wszystkim użytkownikom usług poprzez synergię z różnymi partnerami lotniczymi podczas procedur przed lotem, w trakcie lotu lub po locie.

W obliczu rosnącego ruchu pasażerów dostosowanie warunków protokołu zdrowotnego zostanie przeprowadzone ostrożnie, co widać po wzroście liczby pasażerów wykazujących pozytywne perspektywy, powiedział Setiaputra.

Odbywa się to m.in. poprzez ciągłe monitorowanie rozwoju sytuacji Covid-19, co niewątpliwie stało się nowym zwyczajem wśród społeczeństwa podczas podróży – dodał.

Powiązane wiadomości: Ministerstwo prosi ludzi o noszenie masek w miarę wzrostu infekcji

Powiązane wiadomości: Garuda Indonesia otrzymuje uznanie od ministra za wybitne osiągnięcia

READ  Dlaczego Johnny Ive zostawił Apple „księgowym”

Przetłumaczone przez: Benardi F, Fathli Ruhman
Redaktor: Thea Mudiyasari
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *