Ponieważ sąd odrzucił wniosek wyborczy, Anees Bhasvedan ustąpił Prabowo

Tempo.co, DjakartaW poniedziałek 22 kwietnia para kandydatów na prezydenta Anis Baswedan – Muhaimin Iskandar pogratulowała swoim odnoszącym sukcesy rywalom Prabowo Subianto i Gibranowi Rakabumingowi Raqqa po tym, jak Trybunał Konstytucyjny oddalił skargi dotyczące wyników wyborów w 2024 roku.

Anies powiedział, że w poniedziałek zakończyły się wszystkie etapy procesu wyborów prezydenckich w 2024 roku. „Chcemy pogratulować pak Prabowo i Pak Gibran za wykonanie konstytucyjnego mandatu” – powiedział Anis w nagraniu wideo na swoim kanale YouTube w odpowiedzi na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego opublikowane w poniedziałek 22 kwietnia.

Według niego Prabowo było patriotą. „Dziś nadal uważam, że jest patriotą”.

Otrzymawszy od najmłodszych lat nowoczesne wykształcenie i pochodząc z szanowanej rodziny intelektualnej, Anis uważał, że Prabowo z pewnością rozumie, że w dobrej demokracji rząd musi zaakceptować opozycję jako swojego partnera w kierowaniu państwem.

Były gubernator Dżakarty również oczekiwał, że Prabowo zachowa równowagę i niezależność trzech gałęzi rządu; Władza wykonawcza, ustawodawcza i sądownicza. Namawiał Prabowo do zapewnienia wolności mediów jako czwartego filaru demokracji oraz ochrony wolności zrzeszania się i zgromadzeń.

„Tak mi się wydaje pak Prabowo jako osoba patriotyczna przywróci i utrzyma w przyszłości Indonezji wartości demokratyczne” – zauważył Anees.

22 kwietnia Trybunał Konstytucyjny MK całkowicie odrzucił skargę Anisa Baswedana i Muhaimina Iskandara, co ostatecznie potwierdziło zwycięstwo Prabowo Subianto i Gibrana Rakabuminga Raqqa. Trzech sędziów wyraziło jednak odmienne zdanie. Są to Saldi Isra, Arif Hidayat i Enni Noorbaningsih.

Johannesa Maherso Joharsoya

Wybór redaktora: Sędzia Sądu Najwyższego Zaldi Isra wydał zdanie odrębne na rozprawie dotyczącej sporu wyborczego

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Minister prosi o zachowanie czujności w przypadku pożarów lasów i gruntów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *