Mahfud spotyka się z 65 wygnańcami w Europie, aby omówić kwestie bezpieczeństwa

JAKARTA (Antara) – Minister koordynujący do spraw politycznych, prawnych i bezpieczeństwa Mahfut MD powiedział, że od wtorku (22 sierpnia) wyruszy w podróż roboczą do kilku krajów w Europie i Korei Południowej. .

„Jutro pojadę do Turcji w celu współpracy w zakresie bezpieczeństwa. Następnie pojadę do Amsterdamu i Pragi w Czechach” – powiedział Mahfut w poniedziałek w hotelu Sultan w Dżakarcie.

Mahfut wyjaśnił, że nie chodziło o zabranie deportowanych z powrotem do ojczyzny, ponieważ deportowani mają prawo wrócić do Indonezji.

„Nie chodzi o to, żeby ich zabierać, ale o to, żeby się spotykać i informować o prawach ofiar rażących naruszeń praw człowieka, bo to konstytucyjne prawo” – wyjaśnił.

Według Mahfuta deportowane ofiary rażących naruszeń praw człowieka powinny być wdzięczne za pozasądowe środki zaradcze. Po tragedii 1965 roku ruch G30S, nieudany zamach stanu z 30 września, zyskał uznanie rządu.

Rząd obiecał również promować i realizować prawa ofiar.

„Natychmiast otrzymaliśmy nadzwyczajną odpowiedź od Rady Praw Człowieka ONZ (i) regionów, nie tylko z Indonezji, ale postęp w Indonezji był od dawna oczekiwany i właśnie się otworzył” – podsumował Mahfut.

27 czerwca prezydent Joko Widodo (Jokowi) zaproponował przywrócenie obywatelstwa dwóm osobom, które zostały zmuszone do życia na wygnaniu po ruchu 30 września, naznaczonym przewrotami politycznymi i masowymi mordami.

Na początku projektu wdrażania zaleceń dotyczących pozasądowych rezolucji w sprawie łamania praw człowieka w Pidie w Aceh przywilej ten został rozszerzony na Sudaryanto i Jaroniego Sorjomardono, dwóch zesłańców po osiemdziesiątce.

Powiązane wiadomości: Pozasądowa rezolucja dotycząca praw człowieka w celu przywrócenia ludzkości: minister
Powiązane wiadomości: Rany z poprzednich naruszeń praw człowieka muszą się zagoić: Jokowi
Powiązane wiadomości: Jokowi oferuje wygnańcom przywrócenie obywatelstwa

READ  Broncos kontra Strzelcy zdobywają punkty, na wynos: Dustin Hopkins kontuzjowany walk-off FG podnosi LA Denver

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *