Pogrzeb królowej Elżbiety II w Opactwie Westminsterskim

Oficjalny okres żałoby Królowa Elżbieta IINajdłużej panujący monarcha Anglii zmarł w poniedziałek rano Pogrzeb państwowy W starożytnym Opactwie Westminsterskim w Londynie. Lista gości usługi obejmowała ok 500 zagranicznych dygnitarzy, w tym prezydent Biden i około 100 głów państw. Nastąpił bezprecedensowy napływ VIP-ów Akcja bezpieczeństwaMinęły dziesięciolecia w planowaniu, testowaniu.

Królowa Elżbieta Zmarł 8 września W wieku 96 lat w swojej ukochanej wiejskiej posiadłości Balmoral Castle w Szkocji. Jej najstarszy syn, teraz Król Karol IIIma Prowadził rodzinę królewskąNaród i świat mogą stanowić coraz większe wyzwania dla obu królestw w uhonorowaniu jej dziedzictwa i zapoczątkowaniu nowej ery. i jej Rzeczypospolitej.

Cały poniedziałkowy program będzie transmitowany na żywo, począwszy od godziny 5:30 czasu wschodniego w CBS News, a gospodarzami będą Norah O’Donnell i Gayle King.

Pogrzeb poprowadził ks. dr David Hoyle, 39. dziekan Opactwa Westminsterskiego. powiedział CBS News„Możesz być pewien, że niektóre z rzeczy, o których miała nadzieję powiedzieć Królowa, będą częścią nabożeństwa”.

Pogrzeb poprzedziły kilka dni starannie ułożonych choreograficznie wydarzeń publicznych, m.in Majestatyczna procesja Środa z Pałacu Buckingham do Westminster Hall. Niezliczeni fani W kolejce na mileW ciągu czterech dni mijał trumnę królowej i dzień i noc czekał na okazję leżąc w pozycji.

Po poniedziałkowym nabożeństwie trumna królowej zostanie zabrana w pieszej procesji do Hyde Parku, a następnie w towarzystwie jej zmarłego męża księcia Filipa i jej siostry księżniczki Małgorzaty do jej miejsca ostatniego spoczynku, kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor. i są pochowane.

Obserwuj wydarzenia poniżej, aby otrzymywać aktualizacje w miarę ich rozwoju.

READ  Wiadomości ze świata | Minister obrony Unii Rajnath Singh składa wizytę w Singapurze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *