Pogoda w Kalifornii: Miliony ludzi na Zachodzie zmagają się z rekordową falą upałów

„Wchodzimy teraz w najgorszą część – ryzyko zamknięcia jest realne” – powiedział gubernator Kalifornii Gavin Newsom w oświadczeniu. Ćwierkać We wtorek powiedział, że temperatura w stanie była „bezprecedensowa”. Powiedział, że fala upałów w Kalifornii jest najgorętsza i najdłuższa we wrześniu.
Pacific Gas & Electric to największe przedsiębiorstwo użyteczności publicznej w kraju ogłoszony Około 525 000 klientów przygotowuje się na możliwe rotacyjne przerwy w dostawie prądu, a mieszkańcy Kalifornii są wzywani do oszczędzania energii elektrycznej w nadziei na ich uniknięcie. Kalifornijski niezależny operator systemu, który zarządza większością stanowej sieci energetycznej, wydał ostrzeżenie o zwolnieniu ósmym z rzędu w środę, wzywając mieszkańców do Ustaw termostaty na 78 stopni lub więcejUnikaj używania dużych urządzeń i wyłączaj niepotrzebne światła między 16:00 a 21:00
Opublikowane przez niezależnego operatora systemu z Kalifornii Alarm awaryjny We wtorek – kiedy zapotrzebowanie szczytowe osiągnęło 52 061 MW – sieć poinformowała, że ​​warunki się pogorszyły, a podaż energii była niewystarczająca do zaspokojenia popytu. Alert został wycofany kilka godzin później Operator podziękował „Ochrona konsumentów”.
W miarę jak zmiany klimatyczne nagrzewają się, niektóre społeczności w całym regionie odnotowały wyższe temperatury: Sacramento osiągnęło we wtorek 116 stopni, najgorętszy dzień w historii w stolicy stanu. Według National Weather Service. Rekordy zostały pobite w całym Bay Area, a niektóre miasta pobiły poprzednie dzienne rekordy o ponad 10 stopni.
Podczas gdy w czwartek spodziewano się ulgi, Opresyjny upał Oczekuje się, że potrwa co najmniej do piątku Huragan K Prognoza dyktuje wzór pogody dla południowej Kalifornii, a także przynosi ulewne deszcze i silne wiatry wzdłuż meksykańskiego wybrzeża.

Według National Weather Service w Los Angeles, w piątek K nadal będzie znajdować się około 220 mil na południe od San Diego, ale przepływ wokół burzy przyniesie wschodnie wiatry na ten obszar, co może spowodować ekstremalne upały na wybrzeżach. .

READ  Strzelanina w Des Moines: 2 studentów nie żyje, personel w stanie krytycznym, policja

Serwis pogodowy w San Diego przedłużył ostrzeżenie o ekstremalnych upałach w regionie do piątku, z możliwością dotarcia do wybrzeża w latach 90-tych i 100-tych.

Kalifornia staje w obliczu „nowej normalności”, gdy West widzi nowe rekordy temperatury

Kryzys klimatyczny spowodowany przez człowieka napędza ekstremalną pogodę w Kalifornii, powiedzieli CNN eksperci od klimatu i pogody, popychając temperatury do rekordowo niskiego poziomu w tym miesiącu.

Obecna fala upałów jest najgorsza w historii w jakimkolwiek miesiącu, nie tylko we wrześniu, powiedział we wtorek klimatolog z UCLA Daniel Swain w dyskusji na Twitterze Spaces.

„To będzie w zasadzie najgorsza wrześniowa fala upałów w historii, z pewnością dla północnej Kalifornii i prawdopodobnie dla całego stanu” – powiedział Swain. „Według niektórych wskaźników jego czas trwania i intensywność mogą być jedną z najgorszych fal upałów w historii, szczególnie w północnej Kalifornii, a zwłaszcza w regionie Sacramento”.

Rekordowo wysokie temperatury nadal palą Zachód.  Oto jak dni ekstremalnych upałów wpływają na życie

John Null, meteorolog z Kalifornii i właściciel Golden Gate Weather Services, wskazał na San Jose, które we wtorek osiągnęło 109 stopni, bijąc rekord wszechczasów w zakresie najwyższej temperatury. Powiedział, że dziewięć z dziesięciu najgorętszych dni w mieście miało miejsce w XXI wieku – kryzys klimatyczny napędzał ekstremalne upały. „Wszystkie modele pokazują, że będziemy widzieć częstsze fale upałów i dłuższe fale upałów” – powiedział Null.

„W pewnym sensie jest to nowa normalność” – powiedział.

Naukowcy twierdzą, że emisje gazów cieplarnianych z działalności człowieka ogrzały planetę o około 1,2 stopnia Celsjusza od czasów przedindustrialnych, a cieplejsza baza oznacza, że ​​podczas ekstremalnych upałów można osiągnąć wyższe temperatury.

Według serwisu pogodowego na Zachodzie ustanowiono kilka rekordów upałów.

Lotnisko w San Francisco osiągnęło w poniedziałek 97 stopni, bijąc dzienny rekord. Salinas osiągnął 103 stopnie, bijąc poprzedni rekord 92 stopni ustanowiony w 2004 roku. Livermore osiągnął 116 stopni.

Salt Lake City osiągnął 104 w poniedziałek, najgorętszy dzień w historii września i 32 dzień w tym roku, który osiągnął co najmniej 100 stopni, bijąc poprzedni rekord 11 dni.

READ  Timor Wschodni i Indonezja kontynuują negocjacje graniczne

Temperatury w Billings w stanie Montana osiągnęły w poniedziałek 100 stopni, pobijając poprzedni rekord. Po raz pierwszy Billings dwukrotnie osiągnął 100 stopni we wrześniu tego samego roku.

Helikopter strażacki upuszcza wodę, gdy we wtorek płonie pożar Fairview w pobliżu Hemet w Kalifornii.

Pożary rozprzestrzeniły się na całym Zachodzie

Ciepłe i suche warunki powodują, że pożary rozprzestrzeniają się szybciej, szaleją bardziej intensywnie i palą się dłużej.

W zeszłym tygodniu wybuchło kilka niszczycielskich pożarów, w których co najmniej cztery osoby zginęły w dwóch pożarach w Kalifornii, które spaliły domy i tysiące akrów ziemi.

Pożary płonące jednocześnie na suchych, dotkniętych suszą ziemiach zakrywają gorącą atmosferę dymem i przynoszą niezdrowe powietrze do części zachodnich stanów.

Według zdjęć opublikowanych przez National Oceanic and Atmospheric Administration, z kosmosu widoczny jest gęsty dym z licznych pożarów.

Płomienie wysiedliły tysiące mieszkańców, gdy płomienie przeniosły się na społeczności, rozcinając suchą roślinność i paląc domy i samochody.

Zginęło 2 śmigaczy Ogień Fairview Gwałtowny wzrost na spieczonej roślinności w południowej Kalifornii w poniedziałek zmusił setki mieszkańców do ewakuacji. W środę pożar spalił 7091 akrów i został opanowany w 5%, zgodnie z aktualizacją urzędników straży pożarnej.
Szybko poruszający się pożar w południowej Kalifornii zabił 2 osoby i zniszczył kilka budynków.
Dalej na północ, w okręgu Siskiyou, zmarły dwie kobiety w wieku 66 i 73 lat. Pożar młyna Cal Fire poinformował, że do środy spłonęło 3935 akrów, a 107 struktur zostało zniszczonych.
Niedaleko Pożar górskiPłonący również w okręgu Siskiyou, zniszczono 11 690 akrów.
W Oregonie Ogień Cedar Creek Urzędnicy powiedzieli, że 18 143 akrów zostało zużytych w sześć dni po uderzeniu pioruna.
Tymczasem Ross widelec ogień Wulkan, który zapalił się w połowie sierpnia w Idaho, nadal płonie i pochłonął 28 874 akrów. Strażacy mieli to 2% w środę.

Taylor Romine z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *