Kontrakty terminowe na akcje są płaskie, gdy Nasdaq próbuje odbić się po 7-dniowej serii strat

Kontrakty terminowe na akcje pozostały w środę bez zmian po dodaniu głównych średnich do tygodniowych strat w wyniku skoku rentowności obligacji w poprzedniej sesji.

Kontrakty terminowe na indeks Dow Jones Industrial Average były o 32 punkty wyższe. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,12%, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 o 0,12%.

Akcje dodane do ich trzytygodniowego slajdu we wtorek. Dow spadł o 173 punkty, czyli 0,5%, a S&P 500 spadł o 0,4%. Nasdaq Composite spadł o 0,7% do pierwszej siedmiodniowej straty od 2016 roku.

Ruchy nastąpiły w wyniku gwałtownego wzrostu rentowności obligacji, w wyniku którego rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wzrosła do najwyższego poziomu od czerwca. Kurs 30-letniego Skarbu Państwa zamknął się na najwyższym poziomie od 2014 roku. Rentowności obligacji zmieniają się odwrotnie do cen. Kursy nieznacznie spadły w środę, przy 10-letnim handlu na poziomie 3,321%. Rentowności 2-letniej i 30-letniej wyniosły odpowiednio 3,47% i 3,472%.

Inwestorzy są podzieleni co do tego, jak podejść do rynku w tygodniu po wrześniowym Święcie Pracy, który jest notorycznym miesiącem dla akcji. Wszystkie oczy skierowane są na indeks S&P 500 przy 3900. Niektórzy widzą, jak indeks spada do nowych minimów, podczas gdy inni są optymistycznie nastawieni do rajdu na koniec roku.

„To pole bitwy”, powiedział CNBC Cameron Dawson, dyrektor ds. inwestycji w NewEdge Wealth.DZWON ZAMKNIĘTY: dogrywka”. „To była opozycja i wsparcie, a za każdym razem, gdy masz zbieżność opozycji i wsparcia w tych miejscach, zobaczymy wiele walk, aby zobaczyć, gdzie pchamy się powyżej lub poniżej tego”.

„Jeśli mamy 3900, to dobry sygnał” – dodał. „Oznacza to, że rynek wyczuwa pewną zmianę płynności, chcąc konsekwentnie ustalać wyższe mnożniki… Jeśli tego nie zrobimy, 3600 zagra w krótkim czasie”.

READ  BMKG przewiduje słoneczny dzień w Wielkiej Dżakarcie

W środę Rezerwa Federalna przedstawi podsumowanie aktualnej sytuacji gospodarczej Brązowa książka. Gdzie indziej, prezesi Fed Loretta Meister z Cleveland i Tom Parkin z Richmond oraz wiceprezes Fed Lael Brainard mają przemawiać na różnych wydarzeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *