Personel kongresmana George’a Santosa jest pod obserwacją na Kapitolu

Komentarz

Okres wynajmu dobiega końca na Kapitolu. Fala przesyłanych życiorysów znika, stanowiska w biurach Izby Reprezentantów i Senatu są prawie obsadzone, aw rządzeniu często toczą się poważne sprawy.

Gra towarzyska, rozgrywana w zatłoczonych korytarzach Kapitolu, łańcuchach tekstowych hipernapędu i rozmownych kolejkach stołówek, to dwuletnia karuzela pracy i szkoleń, zawsze uważnie obserwowana przez personel. Kto jest na górze, a kto na dole? Kto jest w środku, a kto na zewnątrz?

Ale żaden personel w tym roku nie był uważniej obserwowany niż nowojorski republikański kongresmen George Santos, który został pochowany w lawinie rewelacji od czasu jego listopadowego wyboru, wskazując, że nie jest osobą, za którą kiedyś się podawał. Być. Na przykład nie ukończyła Baruch College (ani nie grała w siatkówkę w jego drużynie). Nie pracował też dla Goldman Sachs ani Citigroup. A jego dziadkowie nie uciekali przed prześladowaniami Żydów na Ukrainie.

Pojawiają się pytania o to, skąd pochodziły jego pieniądze, jak finansował swoją kampanię i czy pracował dla firmy z Florydy. SEC pozwała i twierdziła, że ​​był to „klasyczny schemat Ponziego”.

Niezależnie od tego, czy musi odpowiedzieć na te niezliczone pytania, Santos zbiera personel dla swoich biur w Waszyngtonie i okręgach, co jest priorytetem dla przedstawicieli pierwszej kadencji. Oznacza to przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami do pracy, sprawdzanie życiorysów, sprawdzanie przeszłości i znajdowanie osób chętnych do pracy dla członka, który wydaje się uczulony na mówienie prawdy.

Podjęcie pracy w Santos to rzucanie kośćmi na pracowników. W rozmowach z kilkunastoma byłymi i obecnymi republikańskimi i demokratycznymi ustawodawcami i pracownikami wielu zastanawiało się, czy Santos znajdzie inne biuro kongresowe, które by ich zatrudniło, zwłaszcza pracowników wysokiego szczebla.

Zobacz ewolucję kłamstw w biografii kampanii George’a Santosa

Jak dotąd dostępne są informacje publiczne dotyczące pięciu stanowisk zajmowanych przez Santosa, w tym szefa sztabu i dyrektora ds. Komunikacji, według LegiStorm, który śledzi i publikuje rekrutację w Kongresie. Wydaje się, że początkowy skład personelu Santosa nie ma głębokiego doświadczenia w Kapitolu, a nowi członkowie na ogół chcą pomóc im w skutecznym starcie i szybkim dostosowaniu się do rytmów i wymagań Kongresu.

Santos mianował Charlesa Lovetta swoim szefem sztabu. Według LegiStorm Lovett był kierownikiem kampanii Santosa i spędził sześć miesięcy jako organizator terenowy dla Partii Republikańskiej Ohio. Pełnił również funkcję dyrektora politycznego nieudanej pierwotnej kandydatury republikanina z Ohio Josha Mandela do Senatu. Nigdy wcześniej nie pracował w górach. Viswanak Burra, dyrektor operacyjny Santosa, spędził mniej niż rok jako dyrektor ds. operacji specjalnych w przedstawicielu Matta Gatesa (Republika Federalna), a ostatnio pełnił funkcję sekretarza wykonawczego nowojorskiego klubu młodych republikanów.

READ  Powodzie w Saitenreng Rapbang w Południowym Sulawesi zalały 325 domów

Jego dyrektor ds. komunikacji, Nyssa Woomer, wydaje się mieć największe doświadczenie w Hill. Pracowała dla trzech członków Partii Republikańskiej w latach 2014-2018, wcześniej jako dyrektor ds. Komunikacji Partii Republikańskiej stanu Massachusetts, a później jako specjalista ds. Komunikacji w Państwowym Departamencie Skarbowym.

Rafaello Caron, starszy doradca legislacyjny Santosa, pracował dla trzech członków GOP, ale jego praca w każdym biurze była ograniczona. Reprezentant. Sześć miesięcy jako menedżer mediów społecznościowych Madison Cawthorne (RN.C.), Rep. Greg Stoup (R-Fla.) przez dwa miesiące jako zastępca dyrektora ds. komunikacji i jeden miesiąc dla przedstawiciela Paula A. Był także rzecznikiem prasowym Kosara. (Republika Arizony), zgodnie z LegiStorm. Prowadził firmę konsultingową, która pracowała głównie dla długoletnich republikańskich kandydatów do Kongresu. Gabriel Lipsky, który był sekretarzem prasowym kampanii Santosa, będzie pełnił funkcję jego sekretarza prasowego i kierownika biura. Nie ma doświadczenia w górach.

Pracownik Santosa zaznajomiony z procesem rekrutacji powiedział, że strona LegiStorm nie jest aktualna, a biura kongresmana w Waszyngtonie i Nowym Jorku są „w pełni obsadzone”. Każdy członek Kongresu ma przydzielonych 18 pełnoetatowych stanowisk.

„Czuliśmy się, jakbyśmy byli w „Chłopcach z ferajny””: jak George Santos podłączył inwestorów do schematu Ponziego

Woomer, dyrektor komunikacji Santosa, powiedział w czwartek, że kongresman nie będzie dostępny na wywiad dla tej historii. Powiedział, że jego personel „wszyscy to przyjęli, ponieważ jesteśmy zainteresowani służeniem wyborcom 3. Okręgu Kongresowego”. Pracownicy Santosa nie odpowiedzieli na e-maile z prośbą o komentarz.

W pełni obsadzone lub nie, biura Santosa muszą odpowiedzieć na atak próśb wyborców i innych osób, które już wypełniają skrzynki odbiorcze członków Kongresu.

Jimmy Keady, strateg Partii Republikańskiej z Wirginii, który pracował jako pracownik Hill w sztabie seniorów nowicjuszy w Kongresie, powiedział, że to „absolutne”, że nowy członek Kongresu otacza się weteranami Hill, którzy wiedzą, co robią – w przeciwnym razie mogą bardzo szybko znaleźć się pod wodą.

„Wzgórze Kapitolińskie nie jest miejscem, do którego można wejść i zrozumieć, co należy zrobić” – powiedział Keady. „Istnieje wiele zasad, wiele regulacji i istnieje duże ryzyko, że wielu z tych nowych członków robi, ponieważ nie mają wokół siebie doświadczonego personelu”.

Keady powiedział, że jeśli nowy członek nie skupi się od razu na usługach wyborczych, wyborcy to odczują.

„Jeśli masz członków mówiących:„ Zamierzam odciąć moje usługi wyborcze i nie dostanę usługi. [legislative director] — Zamierzam mieć sześć osób w zespole ds. komunikacji — wiesz, w porządku — to może dać ci dostęp do Fox News — powiedział Keady. — Ale ten wyborca, który czekał sześć miesięcy na świadczenia dla seniorów, nie dostanie usługi, ponieważ to też jest praca kongresmena”.

READ  Wielka Brytania na krawędzi recesji po tym, jak gospodarka skurczyła się o 0,2% w trzecim kwartale

Na szczycie listy rzeczy do zrobienia dla nowego członka jest wynajęcie biura okręgowego lub biur — i wyposażenie ich we wszystko, w tym Internet, telefony, biurka, krzesła i spinacze do papieru. Od pierwszego dnia muszą zacząć odpowiadać na nieustanne zapytania od wyborców potrzebujących pomocy w zakresie kontroli z Ubezpieczeń Społecznych, spraw weteranów i paszportów. To wszystko, gdy nowy członek poznaje politykę Waszyngtonu oraz oficjalne i inne zasady Kongresu.

Jeff Jackson, demokrata pierwszego roku z Karoliny Północnej, dokumentuje na Instagramie swoje pierwsze tygodnie w Kongresie, w tym informacje o tym, jak nowi przedstawiciele wybierają swoje biura i informacje finansowe. Powiedział, że zatrudnianie ludzi z doświadczeniem na skoczni iw jego okręgu jest priorytetem.

„Daje mi dużo komfortu, gdy przychodzą ludzie, którzy wiedzą, jak to zrobić”, powiedział Jackson w wywiadzie. „Jestem tu dopiero od kilku tygodni, ale nauczyłem się, że jest fala pływowa. które codziennie trafiają do naszego biura, a utrzymanie się na powierzchni wymaga zaangażowania całego zespołu. Jeśli jesteś mężczyzną na desce surfingowej, zostaniesz zmiażdżony.

Prowadzenie biur jest trudne w normalnych okolicznościach, ale Santos znalazł się pod obserwacją mediów. Spotyka się z wezwaniami nie tylko Demokratów, ale także Republikanów, by ustąpić z mandatu. Sześciu przedstawicieli GOP z Nowego Jorku.

W tym miesiącu nowy członek Partii Republikańskiej, Rep. Anthony D’Esposito, którego dystrykt graniczy z Santos, powiedział, że Santos powiedział „absolutne kłamstwa” i wezwał do rezygnacji. Również Przewodniczący Komitetu Republikanów Nassau County Joseph G. Cairo Jr. powiedział, że Santosowi brakuje poparcia Republikanów w 3. Okręgu Kongresowym. „Kampania Jorge Santosa w zeszłym roku była kampanią oszustwa, kłamstw i fabrykacji” – powiedział Kair podczas konferencji prasowej 11 stycznia. „Zhańbił Izbę Reprezentantów i nie uważamy go już za jednego z naszych kongresmanów”.

Rosnące liczby GOP wzywają George’a Santosa do rezygnacji

Santos zapowiedział, że nie zrezygnuje ze stanowiska. Marszałek Izby Reprezentantów Kevin McCarthy (R-Calif.), który trzyma się wąskiej większości w Izbie Reprezentantów i potrzebuje głosu Santosa, odrzucił wezwania do rezygnacji Santosa i powiedział, że w tym miesiącu Santos został zgodnie z prawem wybrany i zasiadał bez sprzeciwu. Reprezentanci Izby Reprezentantów wyznaczyli Santosa do komisji House Small Business oraz Science, Space and Technology.

READ  Najnowsze wieści o przejściu Toma Brady'ego na emeryturę: zapowiedzi na żywo

Reprezentant pierwszego roku Chuck Edwards (RN.C.) aż za dobrze wie, co się dzieje, gdy członkom pozwala się ignorować usługi wyborcze: sprząta bałagan pozostawiony przez swoją poprzedniczkę, Madison Cawthorne.

Cawthorne, który objął urząd w 2021 roku w wieku 25 lat Odszedł w skandalu, uczynił reklamę priorytetem jako ustawodawca. „Zbudowałem swój personel bardziej wokół komunikacji niż prawa” – napisał w e-mailu do republikańskich kolegów opublikowanym przez magazyn Time w 2021 roku.

Po tym, jak Edwards przegrał z Cawthorne w prawyborach GOP Głównie poszedł MIA W niektórych swoich obowiązków jako kongresmana. W październiku połączenia z jego biurem dystryktu były przekazywane pocztą głosową z informacją, że opuszcza biuro i nie przyjmuje nowych spraw – odchodzący członkowie Kongresu zazwyczaj pozostawiali biuro otwarte i przekazywali wszystkie pliki nowemu członkowi. Nie ma utrudnień w obsłudze mieszkańców dzielnicy.

Zamiast tego Edwards powiedział, że Cawthorne nic mu nie zostawił – „żadnych plików, żadnych danych, nie Byle co”.

– Musimy zacząć od nowa – powiedział.

Starał się dokończyć pozostałą część swojej kadencji w Senacie Karoliny Północnej, zachęcając członków, którzy spotkali się po cichu z Cawthorne, do skontaktowania się z jego biurem stanowym. Niedawno usłyszał od studentów, którzy myśleli, że Cawthorne poleci ich do akademii wojskowych i był zaniepokojony zbliżającym się terminem.

W senacie stanowym powiedział: „Naszą mantrą na urzędzie jest przede wszystkim służba wyborcza. Uczyniliśmy to już biurową mantrą tego biura Kongresu.

Były chirurg naczelny konfrontuje się z rakiem swojej żony – i „efektem Trumpa”

Pracownicy, którzy zdecydują się pracować dla Santosa, będą mieli trudności z negocjowaniem przyszłości na Kapitolu, powiedział George McElwee, który był szefem sztabu byłego kongresmana GOP z Pensylwanii, Charliego Denta, a także jest prezesem Izby Szefów Sztabów Stowarzyszenia. .

„Szczególnie w przypadku pracowników na wyższych stanowiskach ludzie będą się zastanawiać, dlaczego tam są. Dlaczego kontynuują?” powiedział McElwee, obecnie lobbysta w ponadpartyjnej organizacji, której był współzałożycielem w Waszyngtonie. „To zaszkodzi im w pewnym momencie ich perspektyw zatrudnienia”.

McElwee nie spodziewał się, że będzie w stanie dogadać się z pracownikami, którzy chcą zrobić karierę poza Santos Mountain.

„Wiele osób w jego biurze prawdopodobnie widziało drzwi, próbowali znaleźć wyjście” – powiedział. „Wiedzą, że nie jest to dla nich zrównoważone środowisko w ich politycznej przyszłości”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *