Znaczenie terminów FOMO, YOLO i FOPO

Tempo.co, Djakarta – Z biegiem czasu slang stał się coraz bardziej powszechny wśród młodych ludzi. Rozwój ten charakteryzuje się pojawieniem się słów figuratywnych o określonym znaczeniu. Ostatnio popularne są FOMO, YOLO i FOPO.

Można powiedzieć, że te trzy terminy są znane młodzieży, pokoleniu Z i milenialsom. Czym właściwie jest FOMO, YOLO i FOPO?

FOMO (strach przed przegapieniem)

Termin ten jest używany do opisania strachu przed poczuciem się pominiętym w wyniku nieuczestniczenia w określonych działaniach. Ktoś, kto czuje FOMO, zwykle ma uczucie niepokoju i strachu, które towarzyszą pozostawieniu w człowieku wszystkiego nowego.

Najnowszą rzeczą, o której tu mowa, mogą być aktualności, trendy, działania i inne działania. Raport z Yankes.kemkes.go.id Z drugiej strony strach przed przegapieniem odnosi się do poczucia, że ​​inni dobrze się bawią, prowadzą lepsze życie lub cieszą się lepszymi rzeczami.

Pod tym względem media społecznościowe odgrywają bardzo ważną rolę jako częsta przyczyna doświadczania FOMO przez osoby. Można tam łatwo uzyskać różne informacje i zobaczyć, co robią ludzie. Pozwala to na rozwój uczucia niepokoju, powodując tendencję do porównywania swojego życia z innymi, którzy są szczęśliwi i interesujący.

YOLO raz się żyje)

Terminem tym określa się ludzi, którzy cieszą się życiem i wykorzystują każdą okazję. Nawiązując do faktu, że „żyje się tylko raz”, ten slang jest nieuniknionym trendem zarówno wśród pokolenia Z, jak i pokolenia milenialsów.

Ten trend związany z YOLO jest szeroko naśladowany i wdrażany przez młodzież, aby inspirować innych, że mamy tylko jeden raz w życiu i nigdy go nie marnujemy. W porównaniu do FOMO pojawienie się słowa YOLO generalnie wywołuje więcej pozytywnych uczuć.

YOLO zachęca do cieszenia się życiem bez zastanawiania się nad opiniami innych. Jednak YOLO może mieć również negatywne skutki, jeśli jest nadużywane. Dzieje się tak dlatego, że nadmierne używanie YOLO wskazuje, że dana osoba nie ma kontroli nad niczym w życiu, na czym powinna się naprawdę skupić i o co walczyć.

READ  Indonezja wzywa G20 do pomocy w zakończeniu wojny na Ukrainie, gdy rosyjski Ławrow obserwuje

FOPO (strach przed opinią innych ludzi)

Akronim FOPO jest powszechnie używany do opisania stanu, w którym dana osoba boi się tego, co pomyślą inni, gdy coś powiedzą lub zrobią.

jest cytowany Decoholic.orgnawet jeśli na to spojrzysz, to uczucie strachu wydaje się znajome i normalne, ale dla większości ludzi jest szkodliwe. Wyobraź sobie, jak trudne byłoby Twoje życie, gdybyś tak bardzo powstrzymywał się od zrobienia czegoś ze strachu przed tym, co pomyślą o Tobie inni. Ogranicza Twój świat do opinii innych.

Sharisya Kusuma Rahmanda

Wybór nauczyciela: 5 sposobów, w jakie samotność wpływa na zdrowie

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *