Liny Bali w ambasadach rozpowszechniają informacje o rozwiązaniu turystycznym

Denpasar, Bali (Antara) – Rząd prowincji Bali wysłał list do ambasad Indonezji na całym świecie, prosząc o pomoc w rozpowszechnianiu informacji na temat rozwiązań w zakresie turystyki zagranicznej na Bali.

Rząd Bali podjął decyzję o nałożeniu podatku turystycznego w wysokości 150 tys. Rp (około 9,59 USD) na turystów zagranicznych wjeżdżających do prowincji od 14 lutego 2024 r.

Szefowa biura turystyki Bali, Kokorta Pakus Pemayun, powiedziała w czwartek, że list został wysłany do ambasadorów Indonezji na całym świecie i podpisany przez gubernatora Bali.

Oprócz wysłania oficjalnego pisma rząd odbył także wirtualne spotkanie z ambasadami w sprawie polityki, która po raz pierwszy została wdrożona w Indonezji.

Krok ten podjęto, aby zachęcić do rozpowszechniania informacji wśród cudzoziemców, aby mogli uzyskać jasne informacje na temat podatków.

W okresie próbnym trwającym od 7 do 13 lutego zebrano łącznie 2,2 miliarda rupii (około 140 935 dolarów) z 14 131 płatności.

Pemayun powiedział, że polityka dotycząca opłat będzie stale oceniana w celu ulepszenia systemów związanych ze skanowaniem potwierdzeń płatności opartych na kodach kreskowych.

Powiedział, że przeprowadzane są skany na międzynarodowych terminalach przylotów, w tym na międzynarodowym lotnisku I Gusti Ngurah Rai.

Skanowanie można także przeprowadzić w miejscach takich jak hotele czy atrakcje turystyczne, które ostatnio odwiedzali turyści.

Płatności można dokonać poprzez system Love Bali za pośrednictwem strony internetowej lovebali.baliprov.go.id lub aplikacji Love Bali.

Zwolnionych z płacenia podatku jest siedem kategorii turystów, w tym turyści zagraniczni posiadający wizy dyplomatyczne i urzędowe, pracownicy środków transportu oraz posiadacze tymczasowych lub stałych złotych zezwoleń.

Dotyczy to posiadaczy innych wiz, takich jak wizy do łączenia rodzin, wizy studenckie, złote wizy i wizy biznesowe.

Powiązane wiadomości: Podatek turystyczny na rzecz ochrony kultury i przyrody Bali
Powiązane wiadomości: Rząd Bali zapewnia bezpieczeństwo stosowania opłat za turystykę zagraniczną

READ  BPKP dla solidnego, efektywnego wykorzystania budżetu państwa: Jokowi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *