27 stycznia 2023 Wiadomości Rosja-Ukraina

Groby bojowników rosyjskiej grupy najemników Wagnera można zobaczyć 22 stycznia na cmentarzu w pobliżu wsi Pakińskaja w obwodzie krasnodarskim w Rosji. (Reutera)

Zdjęcia satelitarne obszaru w pobliżu wioski w Rosji pokazują szybko rozwijający się cmentarz, na którym wielu zostało zabitych przez Grupę Wagnera – rosyjską prywatną organizację najemników. Był mocno zaangażowany w wojnę na Ukrainie – są pochowani.

Zdjęcia rzędów nowych grobów w pobliżu wsi Pakinskaja w obwodzie krasnodarskim zaczęły pojawiać się w mediach społecznościowych w grudniu. 2 stycznia rosyjska państwowa agencja informacyjna RIA Novosti pokazała założycielowi Wagnera Jewgienijowi Prigożynowi wizytę w tym miejscu i złożenie wieńca na jednym z grobów.

„Tutaj chowamy bojowników, którzy zaznaczyli w testamencie, że powinni być tutaj pochowani” – wyjaśnił Prigożyn, według RIA. „Albo sieroty i te, których ciała z jakiegoś powodu krewni nie chcą zabrać”.

Zdjęcia satelitarne pokazują rzędy nowych grobów w pobliżu wsi Pakinskaja w rosyjskim regionie Krasnodarskim, 24 listopada 2022 r.
Zdjęcia satelitarne pokazują rzędy nowych grobów w pobliżu wsi Pakinskaja w rosyjskim regionie Krasnodarskim, 24 listopada 2022 r. (Technologie Maxara)

Zdjęcia satelitarne wykonane 24 listopada 2022 roku pokazują trzy rzędy grobów na nowej ziemi. Podczas wizyty Prigożyna na początku stycznia RIA Novosti dowiedziała się, że wykopano 93 groby. styczeń Kolejne zdjęcie satelitarne Maxar wykonane 24-go jest prawie pełne i zawiera już 14 dodatkowych sekwencji.

Zdjęcia satelitarne pokazują rzędy nowych grobów w pobliżu wsi Pakinskaja w obwodzie krasnodarskim w Rosji, 24 stycznia 2023 r.
Zdjęcia satelitarne pokazują rzędy nowych grobów w pobliżu wsi Pakinskaja w obwodzie krasnodarskim w Rosji, 24 stycznia 2023 r. (Technologie Maxara)

Według Instytutu Badań Wojennych na cmentarzu Bakinskaya i drugim miejscu w pobliskim mieście Goryachy Klyuch, widocznym na zdjęciach satelitarnych, może znajdować się około 1000 zabitych żołnierzy Wagnera.

Lokalni aktywiści powiedzieli, że grupa najemników zaczęła korzystać z cmentarza Pakinskaya, ponieważ nie było miejsca w kościele stowarzyszonym z Wagnerem w Koryachi Kluch.

„Większość pracowników Grupy Wagnera pochowanych w tych miejscach to więźniowie, co jest wynikiem wykorzystywania tych osób przez Grupę Wagnera do operacji rekrutacyjnych do więzień i kosztownych nalotów” – powiedział ISW w swojej analizie w piątek.

„Duża liczba ofiar ograniczy zdolność grupy Wagnera do kontynuowania operacji ofensywnych w szybkim tempie i przyspieszy dalsze wysiłki związane z rekrutacją więźniów” – dodano.

Więcej o roli Wagnera na Ukrainie: Bojownicy Wagnera toczyli długą bitwę z siłami ukraińskimi. Miasto Soledar Teraz są zaangażowani w atak na Pakmut i okoliczne wioski. Ukraińscy urzędnicy twierdzą, że Wagner wysłał fale piechoty w kierunku ich pozycji, ponosząc przy tym ciężkie straty.

READ  Biden o odkryciu tajnych dokumentów: „Nie ma”

Duża liczba ofiar przyniosła regionowi przydomek „Maszynka do mielenia mięsa”, a szybko rozwijający się cmentarz na Bakunskiej wyjaśnia wysoką liczbę ofiar śmiertelnych.

Według założyciela Wagnera, Jewgienija Prigozina, pochowanych jest tam tylko kilku bojowników grupy.

Departament Skarbu USA poinformował w czwartek, że Wagner A Znacząca międzynarodowa organizacja przestępcza i nałożył kilka ograniczeń na transnarodową sieć, która go wspierała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *