Akcje kończą się w piątek wyżej, ponieważ Nasdaq odnotowuje czwarty z rzędu tydzień zysków

Akcje wzrosły w piątek, zamykając udany tydzień napędzany lepszym niż oczekiwano wzrostem gospodarczym i wzrostem cen akcji Tesli.

Nasdaq Composite wzrósł o 0,95% do 11 621,71, podczas gdy S&P 500 zyskał 0,25% do 4 070,56. Dow Jones Industrial Average zyskał 28,67 punktu, czyli 0,08%, i zakończył na poziomie 33 978,08.

Wszystkie główne średnie odnotowały pozytywny tydzień i są na dobrej drodze do miesięcznego wzrostu. Indeks tech-heavy wzrósł o 4,32%, zamykając czwarty z rzędu tydzień wzrostów. Jest na dobrej drodze do najlepszego miesięcznego wyniku od lipca. S&P i Dow wzrosły w tym tygodniu odpowiednio o 2,47% i 1,81%.

Sezon zarobków jest stresujący, z silnymi wskazówkami American Express Chociaż udziały wynoszą 10,5 proc. Pomiń górną i dolną linię. Niektóre zapasy żetonów nawet wzrosły Intel spadła o ponad 6% w r Raport o złych zarobkach To mijało się z oczekiwaniami.

Tesli Wzrost o 11% w piątek i więcej 33% tygodniowo po zgłoszeniu rekordowych zarobków. Jest zaznaczone Zapasy pojazdów elektrycznych Najlepszy tygodniowy wynik od maja 2013 r.

Jak dotąd w tym roku rynki były optymistyczne w stosunku do trendu sprzedaży w 2022 r. Dow Jones rośnie o 2,5%, a S&P o 6%. Nasdaq wzrósł o 11%.

„Wprowadzamy ostatnie szlify w bardzo mocny styczeń, oparty na niskiej inflacji i utrzymującej się tam gospodarce” – powiedział Ryan Dedrick, główny strateg rynkowy w Carson Group. „Nie wyszliśmy z lasu. Nadal mamy Fed w przyszłym tygodniu i mogą chcieć rzucić trochę wody na ten rajd”.

Inwestorzy przeanalizowali więcej danych ekonomicznych w piątek przed posiedzeniem Rezerwy Federalnej w przyszłym tygodniu. Departament Handlu podał, że ceny wzrosły o 4,4% w porównaniu z rokiem ubiegłym, wskaźnik wydatków na konsumpcję osobistą z wyłączeniem energii i żywności oraz szacunki Dow Jones. Tak zwany PCE jest ulubioną miarą inflacji banku centralnego.

Lepszy niż oczekiwano Raport o PKB za IV kw Czwartek pomógł zwiększyć pewność, że bank centralny poradzi sobie z miękkim lądowaniem.

READ  BP zyskuje 8,5 miliarda dolarów, gdy ceny rosną podczas wojny rosyjsko-ukraińskiej

To jedne z ostatnich punktów danych przed powszechnie oczekiwaną podwyżką o 25 punktów bazowych przez Fed.

Przeczytaj dzisiejsze relacje rynkowe w języku hiszpańskim tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *