Dow spada o 1200 punktów za najgorszy dzień od czerwca 2020 r. po letnim raporcie o inflacji

Giełdy gwałtownie spadły we wtorek po kluczu Sierpniowy raport o inflacji Przyszło goręcej niż oczekiwano, a ceny spadające i mniej agresywna Rezerwa Federalna nadszarpnęły zaufanie inwestorów.

Średnia przemysłowa Dow Jones zamknęła się o 1 276,37 punktu, czyli 3,94%, do poziomu 31 104,97. S&P 500 spadł o 4,32% do 3932,69, podczas gdy Nasdaq Composite spadł o 5,16% do 11 633,57.

Ponad 490 akcji w indeksie S&P 500 spadło, przy czym Meta, będąca właścicielem Facebooka, spadła o 9,4%, a firma chipowa Nvidia spadła o 9,5%.

Spadek zniweczył wszystkie ostatnie wzrosty akcji, ciągnąc indeks S&P 500 do najwyższego poziomu z 6 września, wynoszącego 3908, i skłaniając niektórych traderów do spojrzenia wstecz, gdy indeks spadł poniżej 3700 w połowie czerwca.

„Myślę, że możemy cofnąć się i ponownie rozważyć czerwcowe minima”, powiedział Art Cashin, dyrektor operacyjny UPS, we wtorek w programie CNBC „Squawk on the Street”.

„Z pewnością 3900 jest bardzo atrakcyjne, a tutaj spadasz poniżej 50-dniowej średniej ruchomej. Chodzi o kwestie techniczne. Nie chodzi o to, że jest to odwrócenie ekonomii liczb. To oznacza wielu facetów, którzy obstawiali wstępne przewaga została złapana – powiedział.

Sierpniowy raport indeksu cen towarów i usług konsumenckich wykazał wyższą niż oczekiwano inflację. Nawet gdy ceny gazu spadły, inflacja zasadnicza wzrosła w ciągu miesiąca o 0,1%. Inflacja bazowa wzrosła o 0,6% miesiąc do miesiąca. W ujęciu rocznym inflacja wyniosła 8,3%.

Ekonomiści ankietowani przez Dow Jones spodziewali się spadku inflacji o 0,1%, przy wzroście inflacji bazowej o 0,3%.

Jest to jeden z ostatnich raportów, jakie bank centralny zobaczy przed posiedzeniem w dniach 20-21 września, na którym bank centralny ma go dostarczyć. Trzecia z rzędu podwyżka o 0,75 proc. Aby zmniejszyć inflację. Niespodziewanie wysoki sierpniowy raport może skłonić Fed do kontynuowania agresywnych podwyżek dłużej niż oczekiwali niektórzy inwestorzy.

READ  2022 MLB Field of Dreams Game: Cztery rzeczy, które warto wiedzieć o Cubs, Czerwoni mają spotkać się w Iowa

Ruchy nastąpiły po czterech pozytywnych sesjach dla amerykańskich akcji, wzmocnione częściowo przekonaniem wielu inwestorów, że inflacja osiągnęła już szczyt.

„Raport CBI był jednoznacznie negatywny dla rynków akcji. Cieplejsze niż oczekiwano sprawozdanie oznacza, że ​​będziemy odczuwać ciągłą presję ze strony polityki Fed poprzez podwyżki stóp procentowych”, powiedział Matt Perron, dyrektor ds. badań w Janus Henderson Investors. „To odsuwa wszelką „Fed Pivot”, na którą liczyły rynki w najbliższym czasie”.

Wyprzedaż była szczególnie bolesna w przypadku akcji spółek technologicznych o wysokim wzroście. Cloudflare spadł o ponad 10%, podczas gdy Unity Software spadł o 13,4%. Udziały Carvany, sprzedawcy detalicznego samochodów bezpośrednio do konsumentów, spadły o 12,9%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *