Wzmocnij lokalne bezpieczeństwo przed wyborami: policja w Greater Dżakarta

JAKARTA (ANTARA) – Zastępca szefa policji metropolitalnej w Dżakarcie, generał brygady Suyudi Ario Seto, zwrócił się do mieszkańców o wzmocnienie sąsiedzkiego systemu bezpieczeństwa (Siskamling) w celu filtrowania informacji przed wyborami powszechnymi w 2024 r.

„Wierzę, że urzędnicy syscomingu mogą pełnić rolę filtrów informacyjnych w tym roku politycznym” – stwierdził w pisemnym oświadczeniu uzyskanym w niedzielę.

Seto powiedział, że w tym roku politycznym sytuacja w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego w Dżakarcie jest bardzo aktywna, ponieważ grupy sympatyków o różnych wolach politycznych próbują bronić własnej sprawy.

„Możemy to zrozumieć, ponieważ istnieje wiele grup, które ze sobą konkurują i bronią swoich racji. Najważniejsza jest odporność społeczności. W jaki sposób ludzie mogą uzyskać informacje” – wyjaśnił.

Dlatego też poprosił urzędników syscomlingu, aby stali się zaufanymi agentami zajmującymi się filtrowaniem informacji w obecnej erze cyfrowej.

„Polityka polega na tym, jak wybierać wiadomości, które mamy w zasięgu ręki. Dzięki Bogu, obszar Dżakarty jest nadal bezpieczny, a indonezyjska armia i policja krajowa (TNI-Polri) przodują w zabezpieczaniu sytuacji” – powiedział.

Zwrócił się także do podrejonowej policji o zahamowanie narastającej liczby bójek studenckich w mieście.

„Mimo to jest to lepsze niż masowa sytuacja w latach 90.” – stwierdził.

Wyraził nadzieję, że lokalna policja zaangażuje samorządy uczniowskie w szkołach, aby zmniejszyć ryzyko konfliktów.

„Mamy nadzieję, że samorządy uczniowskie będą mogły w większym stopniu zaangażować (nadzorować) absolwentów szkół wyższych, którzy nadal pozostają blisko szkół” – powiedział.

Tymczasem starszy komisarz policji w Południowej Dżakarcie, Ade Ari, poprosił społeczeństwo o kontakt pod numerem 0811-9981-998 i infolinię 110 w przypadku zakłóceń bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Powiązane wiadomości: Nie pozwól, aby różnice polityczne zaszkodziły jedności: Generalny Inspektor Policji
Powiązane wiadomości: Wybory, które zadecydują o sukcesji przywództwa ludowego: dr Mahfoud

Przetłumaczone przez: Ilham K, Kensu
Autor: Rahmat Nasushan
Prawa autorskie © ANTARA 2023

READ  Ogromne ulepszenia tego Bali Beach Retreat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *