Kominfo twierdzi, że w latach 2017–2023 w programie umiejętności cyfrowych uczestniczyć będzie ponad 24 miliony osób

Tempo.co, Djakarta – Od 2017 r. do końca 2023 r. 24 640 451 osób wzięło udział w promowaniu programów umiejętności cyfrowych za pośrednictwem Krajowego Ruchu na rzecz Literacy (GNLD), powiedział wiceminister komunikacji i informacji (Cominfo) Nesar Patria.

„Wraz ze 142 partnerami o różnym pochodzeniu, takimi jak naukowcy, firmy technologiczne i organizacje społeczeństwa obywatelskiego, do końca 2023 r. w programie umiejętności cyfrowych wzięło udział 24 640 451 osób w całej Indonezji” – oznajmił w poniedziałkowym komunikacie prasowym.

Projekt GNLD wzmacnia podstawowe kompetencje cyfrowe obywateli, co zapobiega rozprzestrzenianiu się negatywnych treści i tworzy produktywną przestrzeń cyfrową.

Za pośrednictwem programu umiejętności cyfrowych Ministerstwo Cominfo zachęca obywateli do zwiększania poziomu umiejętności cyfrowych, a zwłaszcza jego czterech filarów; Kompetencje cyfrowe, bezpieczeństwo cyfrowe, kultura cyfrowa i etyka cyfrowa.

„Te cztery filary są realizowane poprzez różne moduły i warsztaty oraz inne metody nauczania GNLD, które są otwarte dla publiczności” – powiedział Naser.

Wiceminister powiedział, że alfabetyzacja cyfrowa niesie ze sobą różne korzyści. Należą do nich przyjęcie technologii w usługach publicznych, działalności gospodarczej, włączenie cyfrowe, uczestnictwo obywateli w demokracji oraz przyspieszenie rozwoju zasobów ludzkich i gospodarczych.

„Jednak nadal mamy dużo pracy domowej. W 2022 r. wskaźnik alfabetyzacji cyfrowej w Indonezji wyniesie średnio 3,54 z 5,00” – powiedział.

Zdaniem Nassera promowanie umiejętności cyfrowych wiąże się z wieloma wyzwaniami, takimi jak nierówny dostęp do infrastruktury cyfrowej, wzrost przepływu informacji oraz liczba negatywnych treści lub mistyfikacji.

2018 od stycznia Nesar wyjaśnił również, że do 6 stycznia 2024 roku Ministerstwo Cominfo usunęła 4 506 749 negatywnych treści i wyjaśniła 928 mistyfikacji związanych z wyborami powszechnymi.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: 10 największych krajów świata

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *