Inflacja: CPI spadł w sierpniu wraz ze spadkiem cen gazu

Oczekuje się, że w zeszłym miesiącu inflacja ponownie się obniży dzięki spadającym cenom gazu, żywności i używanych samochodów, nowy raport rządowy ma zostać opublikowany we wtorek, chociaż gospodarstwom domowym może zająć więcej czasu, a powrót cen do poziomu sprzed pandemii może potrwać dłużej. biznes.

Dane opublikowane przez Bureau of Labor Statistics mogą pokazać, że sierpniowe ceny wzrosły o około 8 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Będzie to mniej niż 8,5 proc. Lipieci od 9,1 proc. Czerwiec. Podczas gdy te miary są niebezpiecznie powyżej normy, decydenci, ekonomiści i amerykańska opinia publiczna nie mogą się doczekać stałych oznak, że tego lata inflacja osiągnęła najwyższy poziom od 40 lat.

Inflacja to największy problem w gospodarce i jej liczba spada ciężko Wrażliwe gospodarstwa domowe, które nie mają miejsca na amortyzację wyższych kosztów wynajmu, artykułów spożywczych i wszystkiego pomiędzy.

Rezerwa Federalna walczy z inflacją, podnosząc stopy procentowe, mające na celu spowolnienie gospodarki poprzez zwiększenie kosztów wszelkiego rodzaju inwestycji i kredytów – od kredytów hipotecznych przez kredyty samochodowe po wynajem. Celem banku centralnego jest stosowanie wyższych stóp procentowych w celu zmniejszenia popytu w gospodarce, zwłaszcza że jego narzędzia niewiele mogą zrobić, aby rozwiązać problemy, takie jak zatory w łańcuchu dostaw, braki siły roboczej czy wojna na Ukrainie.

„Jest szersza historia niż spadające ceny”, powiedział Joe Brusulas, główny ekonomista RSM. „To jest żądanie, o to chodzi w polityce”.

Amerykanie w końcu czują się lepiej z gospodarką

Ale walka z Inflacja ma poważne konsekwencje i może ostatecznie sparaliżować gospodarkę Przymusowo, podniecająco Recesja I nowa fala zwolnień. Mimo to bank centralny wysłał jasny komunikat: naciska.

„Podczas gdy wyższe stopy procentowe, wolniejszy wzrost i łagodniejsze warunki na rynku pracy obniżą inflację, spowodują również pewien ból dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw” – powiedział prezes Rezerwy Federalnej, Jerome H. powiedział W uważnie obserwowanym przemówieniu w zeszłym miesiącu. „To są niefortunne koszty obniżenia inflacji. Ale brak przywrócenia stabilności cen spowoduje więcej bólu.

READ  Były gubernator Papui Lucas Nambe został oskarżony o przyjęcie łapówek w wysokości 45 miliardów rupii

GOP dąży do resetu w połowie okresu, ponieważ inflacja, ambicje łagodzące aborcję

Inflacja odgrywa również rolę polityczną, wpływając na wybory śródokresowe. Administracja Bidena została zaatakowana przez Republikanów za wcześniejsze działania stymulacyjne wywołane przez pandemię, które pomogły zdynamizować gospodarkę. Tego lata rosnące ceny gazu w maju i czerwcu jeszcze bardziej złagodziły odczucia Amerykanów dotyczące gospodarki, obniżając nastroje konsumentów i wyniki sondaży prezydenta Bidena.

Republikanie starają się ukształtować swoje przesłanie polityczne wokół inflacji, walcząc o kontrolę nad Izbą i Senatem. Jednak inflacja jest nowa Traci trochę energii Szczególnie z wyborcami jest rynek pracy, ponieważ ceny gazu nadal spadają z letnich maksimów? Wciąż drga.

Właściwie Amerykanie Zaczynam czuć się lepiej Gospodarka i nastroje konsumentów pogorszyły się w czerwcu. Lynn Farrell, prezes i właściciel Windy City Travel z siedzibą w Chicago, mówi, że biznes kwitnie, szczególnie w zakresie luksusowych podróży. Ludzie chcą latać pierwszą klasą po dawno spóźnionych wakacjach. Farrell przygotowuje również pakiety safari dla klientów szukających jeszcze bardziej luksusowych wycieczek.

Ceny biletów lotniczych spadły z powodu letniego wzrostu, powiedział Farrell. A dla tych, których na to stać, sam entuzjazm przyćmiewa liczby inflacji.

„Podróże są interesującym barometrem zaufania konsumentów” – powiedział Farrell w drodze do Chicago z wyjazdu personelu w Cancun. „Kiedy konsumenci zaczynają się trochę martwić, okna rezerwacji kurczą się lub ludzie nie rezerwują podróży długodystansowych. Ale podróże mogą naprawdę uciec od tego, co dzieje się w gospodarce, ponieważ istnieje tak stłumiony popyt.

Bank centralny jest skłonny pobierać opłaty wcześnie wyższymi stopami procentowymi

Dane z ankiety Poniedziałkowy komunikat nowojorskiego Fed pokazał, że amerykańscy konsumenci spodziewają się znacznego spadku przyszłych stóp inflacji. To dobra wiadomość, że przedstawiciele banku centralnego spotkają się w przyszłym tygodniu na wrześniowym posiedzeniu politycznym. Oczekiwania inflacyjne mogą stać się samospełniające, a praca banku centralnego staje się trudniejsza, jeśli gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa spodziewają się wzrostu inflacji i w rezultacie zmienią swoje zachowanie.

READ  Chirurg szczegółowo opisuje rekonwalescencję Bengals QB Joe Burrow po zabiegu kolana

Bank centralny podnosił stopy w najbardziej agresywnym tempie od dziesięcioleci, aw lipcu podniósł je o trzy czwarte punktu procentowego. Obserwatorzy banków centralnych i rynki finansowe coraz częściej tego oczekują Kolejny wzrost Na tym poziomie w przyszłym tygodniu, gdy bank centralny będzie się spieszyć, aby podnieść stopy na tyle, aby spowolnić gospodarkę.

Jackson Hole: Tam, gdzie spotykają się urzędnicy Fed, pracownicy nie mogą zostać

„[The Fed] „Słuchaj, nie jesteśmy tam, gdzie powinniśmy być, ale przynajmniej nie jesteśmy tak daleko w tyle, jak byliśmy” – powiedziała Diane Swank, główna ekonomistka KPMG.

Jednak ruchy banku centralnego mogą rozwiązać tylko część problemów w gospodarce. Rosyjska lutowa inwazja na Ukrainę spowodowała już w tym roku masową falę cen energii i gazu, a urzędnicy Białego Domu Dzwonek ostrzegawczy O zbliżającym się kryzysie energetycznym w Europie po groźbach rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, by zmusić Europę do ciemnej zimy.

„Jeśli te geopolityczne napięcia nasilają się, a Rosja odetnie wszystkie dostawy ropy, poprawa inflacji może nie być pewna” – powiedział Brusulas. „W takim razie jesteśmy gotowi na kolejny szok dostawczy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *