2 dyrektorów Bud Light na urlopie po awansie z Dylanem Mulvaneyem

Anheuser-Busch, twórca Bud Light, powiedział we wtorek, że dwóch jego dyrektorów jest na urlopie po tym, jak piwo zostało zaprezentowane w reklamie w mediach społecznościowych przez transpłciowego influencera.

Sprzedaż Bud Light spadła w wyniku wezwań do bojkotu z powodu reklamy i krytyki reakcji firmy na reakcję, w tym atakowanie i nękanie jednego z urlopujących dyrektorów.

Alyssa Heinerscheid, wiceprezes Bud Light ds. marketingu i Daniel Blake, który nadzoruje marketing głównych marek Anheuser-Busch, są na urlopie, podała firma w oświadczeniu.

„Wprowadziliśmy pewne zmiany, aby ujednolicić strukturę naszej funkcji marketingowej, aby zredukować warstwy, tak aby nasi starsi specjaliści ds. marketingu byli ściślej powiązani z każdym aspektem działalności naszych marek” – powiedział Anheuser-Busch w oświadczeniu. „Te kroki pomogą nam skoncentrować się na tym, co robimy najlepiej: warzeniu doskonałego piwa dla wszystkich konsumentów, zawsze mając pozytywny wpływ na nasze społeczności i nasz kraj”.

Zamieszanie w firmie zaczęło się 1 kwietnia, kiedy transseksualny influencer, Dylan Mulvaney, Opublikowano film Bud Light na swoim koncie na Instagramie, aby promować konkurs March Madness wśród swoich 1,8 miliona obserwujących. W swoim mniej niż minutowym poście powiedziała, że ​​firma wysłała jej wysoką puszkę Bud Light z jej twarzą. Obraz Kane’a został zmontowany w filmie.

W ciągu kilku dni konserwatywni celebryci i politycy nawoływali do bojkotu marki. Po tych wezwaniach nastąpił odwrotny bojkot lub wezwania do bojkotu, aby zachęcić ludzi do kupowania Bud Light, aby okazać wsparcie dla marketingu.

Brendan Whitworth, dyrektor generalny Anheuser-Busch InBev, W oświadczeniu pośrednio odniósł się do kontrowersji 14 kwietnia.

„Nie chcemy być częścią debaty, która dzieli ludzi” – powiedział. „Zajmujemy się łączeniem ludzi przy piwie”.

Nie podważyło to krytyki Bud Light. dorósł Obejmowało to skargi na powolną reakcję na sprzeciw i ukierunkowane nękanie pani Heinerscheid.

READ  Były doradca Meadows Cassidy Hutchinson będzie zeznawał przed panelem we wtorek, 6 stycznia, podają źródła.

Krytycy reklamy znaleźli wywiad podcastu z marca, w którym pani Mulvaney powiedziała, że ​​niektóre z poprzednich reklam Bud Light zawierały „zagmatwany, nieszablonowy humor” i że firma potrzebuje więcej. w tym wzrost liczby ludności. Gdy krążyły cytaty z podcastów, The Daily Caller, The New York Post i The Daily Mail opublikowały zdjęcia pani Heinerscheid na przyjęciu w college’u w 2006 roku.

Pani Heinerscheidt i p. Nie można było od razu uzyskać komentarza od Blake’a.

Po doniesieniu o pani Heinerscheid w piątek zaczęły krążyć wieści o urlopie kierowniczym. Codzienny biznes piwnyW niedzielę jego przełożony p. Publikacja branżowa o płytce nazębnej Dziennik Wall Street.

Kontrowersje miały negatywny wpływ na sprzedaż Bud Light, która spadła o 17 procent w tygodniu kończącym się 15 kwietnia, według Beer Business Daily.

W Stanach Zjednoczonych branża piwowarska jest zdominowana przez dwóch dużych browarów, które kontrolują 65% sprzedaży piwa: Molson Coors Beverage Company, która jest właścicielem znanych marek, w tym Coors i Miller, oraz Anheuser-Busch InBev, która jest właścicielem Corona i Michelob .

20 lat temu piwo stanowiło połowę całej sprzedaży alkoholu w kraju. W ubiegłym roku ten udział w rynku wyniósł około 42 procent, ponieważ sprzedaż ginu, wódki i innych alkoholi gwałtownie wzrosła w ostatnich latach.

Anheuser-Busch, który wprowadził napoje bezalkoholowe i koktajle w puszkach, poinformował, że sprzedaż jego piwa w Ameryce Północnej spadła w ubiegłym roku o 4 procent.

Bump Williams, który prowadzi firmę konsultingową zajmującą się alkoholem, powiedział, że obawia się, że kontrowersje związane z Bud Light mogą wywołać negatywny „efekt aureoli” wokół innych marek Anheuser-Busch, z których wiele odnotowało niewielkie spadki sprzedaży.

Harry’ego Schumachera, Wydawca Beer Business Daily powiedział, że sprzedaż Bud Light spadła prawie w stosunku do dolara do rywali Miller Light i Coors Light.

Bud Light nazwał sytuację „straszną” podczas swojej krótkiej kadencji. Ale to może mieć mniejszy wpływ na długoterminową działalność firmy, powiedział Schumacher, ponieważ marka już upada. „To tylko pogarsza krzywą spadkową, która już była w toku” – powiedział.

READ  Jokowi spotyka się z Malezją za granicą, rozmawia o unijnych przepisach dotyczących wylesiania

Powiedział, że popularność różnych marek piwa różni się w zależności od pokolenia, a Bud Light przeżywa spadek w tym cyklu.

„To się dzieje od czasu zniesienia prohibicji” – powiedział. „Marki zmieniają się co 20 do 30 lat”.

Powiedział, że firma może mieć „srebrną podszewkę”, ponieważ kontrowersje przyciągnęły uwagę mediów.

„Najwyraźniej zajęli stanowisko, chociaż nie poparli go zbyt dobrze” – powiedział. — powiedział Schumacher. „Wyrzucili to tam i ukryli, i myślę, że to niesprawiedliwe wobec Dylana i trochę niesprawiedliwe wobec społeczności trans”.

Krytyka Bud Lighta pojawiła się, gdy republikańscy prawodawcy zaproponowali ustawodawstwo, które regulowałoby życie młodych osób transpłciowych, ograniczałoby pokazy dragów do szerszego włączenia osób transpłciowych i wymagało od szkół wysyłania uczniów transpłciowych do ich rodziców.

Pani Mulvaney dokumentuje swoją przemianę na TikToku, który ma ponad 10,8 miliona obserwujących. W marcu obchodziła rok swojego cyklu „Dni Kobiet”.

Anheuser-Busch powiedział na początku tego miesiąca, że ​​„służy jako jeden z wielu sposobów prawdziwego nawiązania kontaktu z odbiorcami z różnych grup demograficznych z setkami wpływowych osób z naszych marek” i podarował pani Mulvaney „spersonalizowaną puszkę, aby uczcić wyjątkową osobę. Kamień milowy. „

Pani Mulvaney nie odpowiedziała na wrzawę Bud Light, ale odniosła się do wrogości, z jaką się spotkała w wywiadzie dla podcastu „Onward with Rosie O’Donnell”. Wydany w wyniku sprzeciwu. Była „łatwym celem”, powiedziała, „a ja wciąż jestem w tym nowy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *