Założyciel FTX, Bankman-Fried, sprzeciwia się surowej kaucji, prokuratorzy nazywają go „workiem piasku”

NOWY JORK, 28 stycznia (Reuters) – Prawnicy Sama Bankmana-Frieda wezwali w sobotę amerykańskiego sędziego, aby nie zabraniał oskarżonemu dyrektorowi kryptowaluty FTX kontaktowania się z byłymi kolegami w ramach zwolnienia za kaucją. Klient „w złym świetle”

Prokuratorzy odpowiedzieli na prośbę prokuratorów federalnych w piątek wieczorem, aby Bankman-Fried nie mógł rozmawiać z FTX ani większością pracowników jego funduszu hedgingowego Alameda ani korzystać z zaszyfrowanych aplikacji do przesyłania wiadomości Signal lub Slack bez obecności prawników. .

30-letni Bankman-Fried został zwolniony z obligacji o wartości 250 milionów dolarów po tym, jak nie przyznał się do zarzutów oszustwa, które ukradło miliardy dolarów bankrutującej firmie FTX.

Prokuratorzy stwierdzili, że konieczne jest zapobieganie manipulowaniu świadkami i innym utrudnianiu wymiaru sprawiedliwości w odpowiedzi na niedawną próbę skontaktowania się Bankman-Fried z potencjalnym świadkiem przeciwko niej, głównym radcą prawnym spółki zależnej FTX.

Ale w liście do amerykańskiego sędziego okręgowego Louisa Kaplana na Manhattanie prawnicy Bankmana-Frieda powiedzieli, że prokuratorzy stworzyli „nadmierne” warunki zwolnienia za kaucją, nie ujawniając, że obie strony rozmawiały o kaucji w zeszłym tygodniu.

„Zamiast czekać na jakąkolwiek odpowiedź ze strony obrony, rząd zbagatelizował proces i złożył ten list o 18:00 w piątek” – napisali prawnicy Bankmana-Frieda. „Rząd najwyraźniej uważa, że ​​jednostronna prezentacja mająca na celu postawienie naszego klienta w jak najgorszym świetle jest najlepszym sposobem na uzyskanie pożądanego rezultatu”.

Adwokaci Bankman-Fried powiedzieli, że próby skontaktowania się ich klienta z Johnem Rayem, głównym radcą prawnym mianowanym dyrektorem naczelnym FTX podczas bankructwa, były próbami zapewnienia „pomocy”, a nie ingerencji.

Rzeczniczka prokuratora USA Damiana Williamsa na Manhattanie odmówiła komentarza.

Adwokaci Bankman-Fried zaproponowali, aby ich klient miał dostęp do niektórych kolegów, w tym jej terapeuty, ale nie pozwolono im rozmawiać z Carolyn Ellison i Zixiao „Gary” Wangiem, którzy przyznali się do winy i współpracowali z prokuratorami.

READ  Angel Reese mówi, że jego zespół LSU nie pojedzie do Białego Domu, ale szkoła mówi, że tak

Powiedzieli, że ponieważ Bankman-Fried nie korzystał z funkcji automatycznego usuwania, blokowanie sygnału nie było konieczne i że może się martwić, że jest „bezpodstawny”.

Prokuratorzy zwrócili się do bankiera-Frieda o usunięcie warunku kaucji uniemożliwiającego mu dostęp do aktywów FTX, Alameda lub kryptowalut, twierdząc, że „nie ma dowodów”, że był odpowiedzialny za wcześniej domniemane nieautoryzowane transakcje.

W nakazie wydanym w sobotę Kaplan dał adwokatom czas do poniedziałku na zajęcie się obawami Bankmana-Frieda.

„Sąd oczekuje, że wszyscy obrońcy powstrzymają się od dyskredytowania działań i zamiarów swoich adwersarzy” – dodał sędzia.

Reportaż Jonathana Stempela w Nowym Jorku; Montaż przez Andreę Ricci

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *