Paul Ryan wynalazł nowy typ antytrumpizmuCNN

Wiesz wszystko o republikańskich „Never Trumpers”, którzy wypowiadali się przeciwko byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi i co zrobił GOP.

Poznaj teraz „Trumperów, których nigdy nie było”.

Były marszałek Paul Ryan opisał się w ten sposób W rozmowie z ABC News Emisja w weekend. Oto co powiedział:

„Jestem dumny z osiągnięć [during the Trump administration] – reforma podatkowa, deregulacja i reforma wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych – bardzo mnie ekscytują sędziowie nie tylko w SN, ale w całym sądownictwie. Ale znowu jestem Trumperem. Czemu? Bo ja chcę wygrać, a my przegrywamy z Trumpem. Było to dla nas jasne w ’18, w ’20 i teraz w 2022.

Ryan, który opuścił Kongres w 2019 roku, coraz bardziej otwarcie mówi o swoich uczuciach wobec Trumpa i przyszłości Partii Republikańskiej.

Paul Ryan potępia „przerażający” koniec prezydentury Trumpa (maj 2021)

Pod koniec października br. powiedział Fox Business Network „Nowym wyborcą wahadłowym w amerykańskiej polityce jest wyborca ​​z przedmieść i jasne jest, że wyborcy z przedmieść nie lubią Trumpa, ale wolą republikanów”. I dodał: „Myślę więc, że każdy, kto nie nazywa się Trump, ma większe szanse na wygranie Białego Domu”.

(Uwaga: Trump zdobył więcej wyborców z przedmieść niż Hillary Clinton w 2016 r. i stracił ich na rzecz Joe Bidena w 2020 r., według krajowych sondaży wyjściowych. W wyborach śródokresowych w 2022 r. Republikanie wygrał Wyborcy z przedmieść 52% -46%.)

W czerwcu na imprezie dla przedstawiciela Partii Republikańskiej Karoliny Południowej, Toma Rice’a, który głosował za postawieniem Trumpa w stan oskarżenia w 2021 r., Ryan Głęboko krytykowany Ci w GOP, którzy nie głosowali w ten sposób. „Jest wielu ludzi, którzy mówią, że zagłosują za głosem sumienia, zagłosują za konstytucją, zagłosują za swoimi przekonaniami, ale tego nie robią, kiedy jest to trudne. – powiedział wówczas. (Ryż kontynuował Utrata prawyborów Republikanów (aby zakwestionować poparcie Trumpa w jego okręgu).

READ  Po tym, jak dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, rzekomo „nieustępliwe śledztwo”, SEC odsuwa się

Trump, podobnie jak on, atakował Ryana w przeszłości. „Jako republikanin posiadanie Paula Ryana po swojej stronie gwarantuje stratę dla ciebie, partii i Ameryki”. napisał Trump W zeszłorocznym oświadczeniu, po przemówieniu Ryana, partia zaleciła odejście od byłego prezydenta.

Pomijając ataki, stanowisko Ryana w sprawie Trumpa jest interesujące. Przypisuje byłemu prezydentowi to, co osiągnął na urzędzie, jednocześnie sugerując, że nie jest on ani teraźniejszością, ani przyszłością GOP.

Myślę, że właśnie tam wylądują najpoważniejsi pretendenci do Trumpa w 2024 roku. Gubernator Florydy Ron DeSantisNa przykład miło byłoby powtórzyć punkt Ryana – jednocześnie wyjaśniając, że jego atrakcyjność polityczna skurczyła się do tego stopnia, że ​​​​Republikanie nie mieliby racji, ponownie nominując go, jednocześnie chwaląc Trumpa za to, co zrobił jako prezydent.

W sercu stanowiska Ryana w „Never Trump Again” jest coś, nad czym często się zastanawiałem, ale na co nie zwraca się zbytniej uwagi: rekord zwycięstw i porażek Trumpa.

Trump słynnie przechwalał się, że „znów zaczniemy wygrywać, dużo wygramy”, ale w rzeczywistości od wyborów w 2016 roku coraz bardziej utożsamia się z porażką. Podczas kadencji Trumpa Republikanie stracili kontrolę nad Izbą Reprezentantów i Senatem. Republikanie odzyskali większość w Izbie Reprezentantów w 2022 r., ale ich zwycięstwo było dalekie od oczekiwań. Demokratom udało się utrzymać niewielką większość w Senacie, a kilku wspieranych przez Trumpa kandydatów przegrało kluczowe wyścigi.

Brak sukcesu wydaje się być wyraźnym słabym punktem Trumpa, który chce zdobyć poparcie dla swojej trzeciej kandydatury na prezydenta. Wygląda na to, że DeSantis już zamierza to wykorzystać. Po miażdżącym zwycięstwie w reelekcji w tym miesiącu, DeSantis powiedział o swoich krytykach: „Powiedziałbym ludziom, żeby spojrzeli na tablicę wyników z zeszłego wtorkowego wieczoru”.

Czy DeSantis może być również częścią ruchu „Nigdy więcej Trumpa”?

READ  Akcje Adani rosną po inwestycji GQG o wartości 1,87 miliarda dolarów; A pokazy drogowe są w kolejce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *