Ubisoft czołga się z powrotem na Steam po latach w Epic Games Store

Zbliżenie / Wrażenie artysty na temat tego, jak Valve postrzega gry Ubisoft powracające na platformę Steam.


Od początku 2019 r, Ubisoft zamierza przenieść swoje wydania na PC ze Steama do Epic Games Store i własnej platformy Ubisoft Connect. Wydaje się, że ta wieloletnia męka dobiega końca, ponieważ Ubisoft potwierdził, że co najmniej trzy ostatnie wydania na PC otrzymają wersje Steam w najbliższej przyszłości.

A Strona na rok 2020 Assassin’s Creed Valhalla był Oficjalnie dodany do Steam w poniedziałek, podając datę premiery 6 grudnia na platformie. Ubisoft też tam jest powiedział Eurocommerowi To jest rok 2019 Anno 1800 I Mistrzowie Rollera Wchodzę na steam, potwierdź Wcześniejsze plotki W tym celu.

Nadchodzące edycje Steam będą pierwszymi wydaniami Ubisoftu bez DLC na platformie od 2019 roku. Testy wzrosną I Starlink: Bitwa o Atlas Uruchomiony na Steamie. Od tego czasu wydawniczy Far Cry 6 I Spójrz na Legion psów do zrobienia Nieśmiertelni: powstanie feniksa I Ghost Recon: Punkt przerwania Nie wszystkie są dostępne w dominującym w branży sklepie PC firmy Valve.

„Zapewniając spójny ekosystem graczy za pośrednictwem Ubisoft Connect, stale oceniamy, jak udostępnić nasze gry różnym odbiorcom, gdziekolwiek się znajdują” – powiedział rzecznik Ubisoft w oświadczeniu dla prasy.

To stwierdzenie jest dużym odwróceniem od 2019 roku, kiedy wiceprezes Ubisoft ds. Partnerstw i przychodów Chris był wcześnie. — powiedział New York Times Model biznesowy Steam — i Jego 30 procent prowizji– „są nierealne” i „nie odzwierciedlają dzisiejszego świata pod względem dystrybucji gier”.

Marnotrawni wydawcy Steama

Powrót Ubisoftu na Steam następuje po tym, jak Activision Blizzard zakończył podobnie wieloletnią nieobecność na Steamie dla ultra-popularnych. Wezwanie do służby Prawidłowy. W tym roku Call of Duty: Modern Warfare 2 był Pierwsza serializowana gra, która pojawiła się na Steamie od 2017 r Call of Duty WW2Wersje tymczasowe są dostępne tylko w programie uruchamiającym Battle.net firmy Activision Blizzard.

READ  Paul Whelan mówi CNN, że jest „rozczarowany”, że administracja Bidena nie zrobiła więcej, aby go uwolnić

W 2019 roku Zakończenie wieloletnich starań, aby uniknąć uwalniania pary Na rzecz własnej rodzimej witryny sklepowej. Tylko wtedy Gwiezdne Wojny Jedi: Upadły Zakon Stało się pierwszym wydaniem wydawcy Steam od 2012 roku.

Ubisoft dobrowolnie unika wydań Steam, a saga trwa Trzeba zapłacić ogromną kwotę Do wyłącznej premiery niektórych zaawansowanych gier w sklepie Epic Games Store. obejmuje 146 milionów dolarów zaliczki Przeciw opłatom licencyjnym Pogranicze 3którego Ekskluzywna premiera w Epic Games Store w 2019 roku Przyciągnął 750 000 nowych użytkowników do witryny Epic, zgodnie z dokumentami firmy ujawnionymi podczas procesu Epic przeciwko Apple. gdy Pogranicze 3 Kilka miesięcy później na Steamie pojawi się dyrektor generalny Take Two, Strauss Zelnick powiedział Sprzedaż na platformie Valve „przerosła nasze oczekiwania”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *