Trzęsienie ziemi o sile 6,4 wstrząsa regencją Bandul w Yogyakarcie

Tempo.co, Djakarta – Indonezyjska Agencja Meteorologiczna, Klimatyczna i Geofizyczna (BMKG) poinformowała, że ​​tektoniczne trzęsienie ziemi o sile 6,4 w skali Richtera wstrząsnęło Bandul Regency, specjalnym obszarem Yogyakarty, w piątek, 30 czerwca 2023 r. o godzinie 19:57.

Dariono, szef Centrum Trzęsień Ziemi i Tsunami BMKG, powiedział, że epicentrum znajdowało się na 8,63 szerokości geograficznej południowej i 110,80 długości geograficznej wschodniej, czyli 86 km na południowy zachód od Bandul. Trzęsienie ziemi miało miejsce na głębokości 25 km w morzu.

BMKG powiedział, że nie ma możliwości wywołania tsunami w wyniku trzęsienia ziemi. „Bądź świadomy możliwych wibracji” – powiedział.

Trzęsienie, które było odczuwalne na obszarach miejskich Yogyakarty, najpierw uderzyło dwukrotnie. Trzeci został zarejestrowany o godzinie 20:32 i był odczuwany przez oficerów dyżurnych na zboczach góry Merabi.

„Trzęsienie ziemi w Bandul było również odczuwalne na stanowiskach monitorujących górę Merapi” – powiedział w piątek szef Centrum Badań i Rozwoju Technologii Katastrof Geologicznych Yogyakarta (BPPTKG), Agus Budi Santoso.

Agus powiedział, że jak dotąd trzęsienie ziemi nie miało wpływu na aktywność Merabi, która nadal znajduje się w stanie gotowości lub jest w fazie III z ciągłymi erupcjami.

urodziła się Maria Franciszka

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

READ  Kontrakty terminowe na akcje są nieco niższe niż główny raport dotyczący miejsc pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *