Pacjenci Govt-19 umierają w tym szpitalu „w tempie, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliśmy” – dotyczy to pracowników służby zdrowia

Septon, zastępca kierownika w Sparrow Hospital w Lansing w stanie Michigan, powiedział: „Mam nadzieję, że (wszyscy) zostaniemy zaszczepieni i wrócimy do normy.

„Mamy więcej pacjentów niż kiedykolwiek wcześniej i widzimy więcej osób umierających niż kiedykolwiek wcześniej” – powiedział Jim Dover, prezes i dyrektor generalny Sparrow Health Systems.

„Od stycznia mieliśmy około 289 zgonów; 75% nie było zaszczepionych” – powiedział Dover. „I bardzo niewielu z tych, którzy zmarli (zaszczepieni) było więcej niż 6 miesięcy po zastrzyku. Więc nawet jedna osoba, która zażyła zastrzyk przypominający, nie zmarła z powodu choroby rządowej”.

Sefton powiedział, że wśród nowych ofiar Govt-19 zaobserwowano chaotyczny trend.

„Widzimy wielu młodych ludzi. Myślę, że to trochę trudne”, powiedział Sefton, który ma 20-letnie doświadczenie w pielęgniarstwie.

Przypomniała sobie, że rodzina młodego mężczyzny pomogła im pożegnać się z ukochaną osobą.

„To była straszna noc” – powiedziała. „To też pewnego dnia poszedłem do domu i płakałem”.

„Jeszcze nie osiągnęliśmy szczytu”

Michigan nie jest jedynym krajem, który boryka się z ciężką zimą z Govt-19. Według danych amerykańskiego Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej w całym kraju liczba osób przyjętych do szpitali Kovit-19 wzrosła o 40% w porównaniu z miesiącem temu.

Ten Pierwszy sezon świąteczny z nieprzerwaną ekspansją delty Odmiana – bardziej zaraźliwa niż Amerykanie zeszłej zimy.

„Wciąż rozmawiamy o tym, jak jeszcze nie osiągnęliśmy szczytu” – powiedział Sefton.

Eksperci ds. zdrowia twierdzą, że najlepszą ochroną przed deltą są szczepienia i stymulanty. Ale do czwartku ok. 64,3% kwalifikujących się Amerykanów jest w pełni zaszczepionych, a mniej niż jedna trzecia kwalifikujących się do otrzymania dawek przypominających jest zaszczepiona..

Daniel Williams, pielęgniarka ze szpitala Sparrow, powiedział, że większość jego pacjentów z Covit-19 nie była zaszczepiona i nie wiedziała, że ​​Covit-19 będzie ich poważnie dotyczył.

READ  Djokovic uwięziony na lotnisku, prezydent Serbii stara się o wejście do Australii

„Zanim weszli do drzwi, prowadzili normalne życie. Byli zdrowymi ludźmi. Obchodzili Święto Dziękczynienia” – powiedział Williams. „Teraz są tutaj, z maską na twarzy, ze łzami, patrzą na mnie i pytają, czy będą żyć, czy nie”.

„Następne kilka tygodni będzie trudne”

Dover powiedział, że jego stan żałuje, ale nie jest zaskoczony, że Govt-19 cierpi na tę chorobę.

„Michigan nie jest jednym z najbardziej zaszczepionych stanów w kraju.

Epidemiolog ostrzega 800 000 Amerykanów umrze z powodu Govt-19

„Następne kilka tygodni będzie trudne. Jesteśmy teraz w 100% zdolni” – powiedział Dover.

„Większość szpitali i systemów opieki zdrowotnej w stanie Michigan przeszła test kodowo-czerwony, co oznacza, że ​​nie będą akceptować transferów. – pacjentów do końca miesiąca – codziennie.”

„Rozciąga nas do punktu, w którym całkowicie nas łamie” – powiedział Dover.

„Już przerwaliśmy operacje wybrane dla pacjentów” – powiedział. „Aby zwiększyć możliwości, wzięliśmy nasz oddział rekonwalescencji po znieczuleniu i przekształciliśmy go w kolejny ważny oddział opieki”.

„Jest dużo frustracji”

Pielęgniarka Leah Rash jest wyczerpana. Pracował z pacjentami Covit-19 od wybuchu epidemii i był zszokowany, widząc tak wielu nieszczepionych wchodzących do jednostki Covit.

„Nie sądziłem, że tu będziemy. Naprawdę myślałem, że ludzie będą zaszczepieni” – powiedziała pielęgniarka ze Szpitala Sparrow.

„Nie pamiętam, kiedy ostatnio mieliśmy pełną witrynę rządową”.

Nieustanny atak pacjentów Kovit-19 wpłynął na zdrowie Rasha.

„Jest dużo frustracji” – powiedziała. „Któregoś dnia miałem pierwszy atak paniki… Poszedłem do pracy i nie mogłem wysiąść z samochodu”.

„Wszyscy powinni być zaszczepieni”

Dover powiedział, że wielu pytało, jak mogą wspierać pracowników służby zdrowia.

„Jeśli naprawdę chcesz wspierać swój personel i naprawdę chcesz wspierać pracowników służby zdrowia, zaszczep się” – powiedział. „To nie jest kwestia polityczna, wszyscy muszą być zaszczepieni”.

Dalsze dowody wskazują na znaczenie boosterów szczepionki Covit-19
Nalega również na szczepienie tych, którzy wcześniej zachorowali na chorobę Govt-19 U niektórych osób może dojść do ponownej infekcji.

„Moja córka jest dobrym przykładem. Miała dwa razy Govt przed zakwalifikowaniem się do szczepionki” – powiedział Dover.

READ  Kobieta-bawół powiedziała swojej córce i wyszła. Jego ciało znaleziono kilkaset metrów od domu

„Nadal jest zaszczepiona, ponieważ wiemy, że jeśli nie byłeś zaszczepiony, nie wystarczy zarazić się rządem. To nie może ochronić cię przed ponownym zaszczepieniem. Wiem z własnego doświadczenia”.

Ci, którzy nie zostali zaszczepieni, nie powinni teraz lekceważyć infekcji, powiedział Dover.

„Problem w tym, że to jeszcze nie koniec. Nie wiem, czy ludzie nadal zdają sobie sprawę, jak ważne to jest” – powiedział.

„Ale czują to, kiedy trafiają na izbę przyjęć i muszą czekać trzy dni na łóżko. W tym momencie to czują”.

Deidre McPhillips z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *