Juicy Smolett została uznana za winną okłamywania policji pod zarzutem przestępstwa z nienawiści

Panel sześciu mężczyzn i sześciu kobiet debatował przez ponad dziewięć godzin w środę i czwartek.

Smolett okazał się surowy po odczytaniu wyroku w sądzie po południu. Patrzył prosto przed siebie bez ruchu. Jego palce były splecione, a ręce na stole. Nie widział swojej rodziny ani sędziego, zamiast tego skupił się na kierunku trybunału arbitrażowego.

Kara pozbawienia wolności za wykroczenie jest przestępstwem klasy 4 zagrożonym karą do trzech lat pozbawienia wolności i grzywną w wysokości 25 000 USD. Sędzia hrabstwa Cook, James Lynn, będzie miał później prawo do nałożenia kary jednoczesnej lub ciągłej w każdym przypadku.

Specjalny rzecznik Dan Webb powiedział na konferencji prasowej, że jest dumny z jury.

„Dopóki trybunał arbitrażowy nie stwierdzi, że pan Smolet ich okłamał, nie przegra on sprawy tak, jak dzisiaj” – powiedział. „Fakt, że wymyślił całkowicie absurdalną historię, aby wyjaśnić swoje niewłaściwe postępowanie, nie wpłynął na werdykt ławy przysięgłych”.

W dniu incydentu stwierdzono, że Smolett zachowywał się niekonsekwentnie za składanie fałszywych zeznań funkcjonariuszowi policji w Chicago Mohammedowi Pike’owi i detektyw Kimberly Murray. Kilka tygodni po rzekomym ataku został zwolniony za złożenie fałszywego raportu innemu detektywowi z Chicago.

Bracia zeznali, że atak zaplanował Smolet

29 stycznia 2019 r. Smolett, czarnoskóry i wesoły, powiedział władzom Tego ranka padł ofiarą rasistowskiego i homoseksualnego ataku w pobliżu swojej rezydencji w Chicago.

Po tym, jak historia wybuchła, kilka celebrytów, polityków i prawników zebrało się za 39-letnim aktorem, który według policji został zaatakowany przez napastników około 2 w nocy, gdy wracał ze sklepu z kanapkami w metrze.

Policja w Chicago zbadała sprawę jako ohydną zbrodnię, ale wkrótce powiedziała, że ​​aktor zorganizował incydent. Powiedzieli, że zapłacił dwóm braciom, których znał z programu telewizyjnego „Imperium”, za zorganizowanie imprezy w celach reklamowych. Smolett powiedział, że zapłacił braciom za porady szkoleniowe i wskazówki żywieniowe.

Bracia Bola i Ola Osundero są wśród siedmiu świadków procesu. Bracia Smolett zeznał, że nimi kierował i zapłacił za przeprowadzenie ataku Próbując przyciągnąć uwagę mediów.

Powiedzieli, że fałszywie go dźgnęli, polali wybielaczem, założyli mu sznur na szyję i używali rasistowskich i homoseksualnych obelg – bo im powiedział.

READ  Zastrzyki przypominające koronawirusem dla osób poniżej 50. roku życia zostały wstrzymane w związku z dążeniem do przyspieszonej nowej szczepionki

„Kto jest za to odpowiedzialny?” — zapytał Webb.

„To było soczyste” – powiedział sędziom Bola Osundairo.

Proces Juicy Smolett dobiega końca.  Ważne momenty w tym przypadku

Adwokaci obrony wezwali do zeznań siedmiu świadków, a Smolett zeznawał.

Przez ponad osiem godzin w poniedziałki i wtorki publikował swoją wersję incydentu, próbując podważyć prawdziwe motywy braci i wyjaśniając swoją nieufność wobec policji.

– Czy kiedykolwiek planowałeś mistyfikacje? Zapytał jednego z jego prawników.

„Nigdy w życiu” – powiedział Smolett.

Smolett został początkowo oskarżony w marcu 2019 r. o 16 przestępstw kryminalnych. Ale biuro prokuratora stanowego Cook County, Kim Foxa, nagle wycofało wszystkie zarzuty kilka tygodni później, mówiąc, że wykonywał prace społeczne, stracił 10 000 dolarów w obligacjach i nie stanowił zagrożenia dla społeczności. Nie popełnił wcześniej żadnego przestępstwa.

Postać Smolette’a została napisana z „Imperium”, które zakończyło się w 2020 roku, a wkrótce po jego aresztowaniu, chociaż wyprodukował krążek filmowy, nigdy więcej nie pojawił się na ekranie.

Ława przysięgłych kończy rozprawę pierwszego dnia w sprawie procesu Juicy Smolett o chuligaństwo

W lutym 2020 r., kiedy sprawę rozpoznawał prokurator specjalny, po debacie nad tym, czy prokuratura powinna przyznać Smoletowi pierwszeństwo, postawiono mu nowe zarzuty.

Smolett wciąż toczy pozew cywilny z miasta, który domaga się zwrotu kosztów śledztwa w sprawie rzekomego ataku na niego. Złożył pozew wzajemny w listopadzie 2019 r., który ostatecznie został oddalony.

Omar Jimenez z CNN, Bill Kirkos i Ashley Killo relacjonowali z Chicago. Steve Almasi donosił i pisał w Atlancie. Przyczynili się do tego Travis Caldwell, Eric Levenson, Jason Hannah i Christina Macsoris.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *