Planeta 10 razy większa od Jowisza odkryła krążące wokół olbrzymy.

Naukowcy odkryli dużą planetę krążącą wokół bardzo dużej pary bardzo gorących gwiazd, o której wcześniej sądzono, że nie reaguje na formowanie się planety.

Artykuł badawczy został opublikowany w środę Czasopismo naukowe Natura Odkrycie planety o nazwie „b Centauri (AB) b” lub „b Centauri b” zaprzecza powszechnemu przekonaniu wśród astronomów.

Southern Southern Laboratory, które sfotografowało planetę z największego teleskopu na chilijskiej pustyni, napisało: „Do tej pory nie widziano żadnej planety krążącej wokół gwiazdy trzy razy większej niż Słońce.

Szef badań, Marcus Johnson, profesor astronomii na Uniwersytecie w Sztokholmie, powiedział: „To całkowicie zmienia obraz masywnych gwiazd i planetarnych gospodarzy”.

Gwiazda podwójna „typu B”, która znajduje się w centrum Układu Słonecznego w galaktyce Centaurus, jest bardzo duża i gorąca. Emituje wysoki poziom wysokoenergetycznego promieniowania UV i rentgenowskiego, które „ma silny wpływ na otaczającą atmosferę, przeciwdziałając formowaniu się planet”, powiedział Europejskie Obserwatorium Południowe.

„Gwiazdy typu B są ogólnie uważane za najbardziej destrukcyjne i niebezpieczne środowiska, dlatego uważano, że bardzo trudno będzie stworzyć wokół nich duże planety” – powiedział Johnson w komunikacie prasowym.

„To trudne środowisko, zdominowane przez intensywne promieniowanie, w którym wszystko jest ogromne: gwiazdy są duże, planeta jest duża, odległość jest duża”.

Dr Gayathri Viswanath Studentka Uniwersytetu w Sztokholmie

Odkrycie zostało opisane w lipcu i oficjalnie opublikowane w Nature w środę. „Wyniki pokazują, że planety mogą żyć w znacznie większych galaktykach, niż wcześniej sądzono” – powiedzieli naukowcy.

Nowo odkryte b Centauri (AB) b Jest istotą pozaziemską, Planeta poza naszym Układem Słonecznym jest „10 razy większa od Jowisza, jednej z największych planet, jakie kiedykolwiek odkryto” – napisało laboratorium.

Zastępca nauczyciela Gayathri Viswanath, Ph.D. „To jest obcy świat w zupełnie innym środowisku niż to, czego doświadczamy na Ziemi iw naszym Układzie Słonecznym” – powiedział student Uniwersytetu Sztokholmskiego w komunikacie prasowym.

READ  Niedzielny mecz Bills-Browns został przeniesiony do Detroit, a fani będą mogli zwrócić bilety zakupione za pośrednictwem Bills lub Ticketmaster.

„To trudne środowisko, zdominowane przez intensywne promieniowanie, wszystko jest ogromne: gwiazdy są duże, planeta jest duża, odległość jest duża” – powiedział Viswanath.

Orbita planety 100 razy większej niż odległość między Jowiszem a Słońcem jest „jedną z najszerszych, jakie kiedykolwiek odkryto”, napisało laboratorium. „Ta duża odległość od centralnej pary gwiazd może mieć kluczowe znaczenie dla przetrwania planety” – powiedział.

Zdjęcie, które ukazało się w tym miesiącu, było pierwszym zdjęciem planety od czasu, gdy została zauważona, b Centauri (AB) b, ale nie zostało zidentyfikowane w poprzednich zdjęciach teleskopowych, twierdzą naukowcy.

Johnson powiedział w e-mailu, że odkrycie skłoniło go i jego kolegów do rozszerzenia badania 85 gwiazd o nazwie BEAST.

„Postaramy się uzyskać więcej czasu teleskopu na rozszerzone przeglądy i przeskanować wszystkie archiwa teleskopów po wszelkich unikalnych gwiazdach o dużej masie widzianych w przeszłości” – napisał Johnson.

„W celu odnalezienia planet, ale także ich klasyfikacji i dokładniejszego poznania, z czego są zrobione, myślę, że intensywność poszukiwań gwiazd o większej masie będzie dotyczyła całego pola. utworzony” – napisał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *