Odprawa spółek poskładowych Marunda zmniejsza zanieczyszczenie pyłem węglowym

Tempo.co, Djakarta – Marunda Apartment Community Forum Prezydent Didi Suvanthi powiedział, pył węglowy Zanieczyszczenie Akcje obydwu spółek spadły, odkąd rząd tymczasowo je zawiesił.

„Jednakże, ponieważ [the coal dust] „To, że nie jest gruba, nie oznacza, że ​​jej nie ma” – stwierdziła Didi w pisemnym oświadczeniu uzyskanym za pośrednictwem WhatsApp Tempo Niedziela, 3 września 2023 r.

Według Didi, aby rozwiązać problem zanieczyszczeń w Marunda Apartments, Biuro Ochrony Środowiska powinno oprócz pozwoleń wdrożyć badania emisji spalin z kominów, które zapewnią, że firmy będą prowadzić legalną działalność w oparciu o standardowe procedury operacyjne.

„Urząd ds. środowiska nie promował badania emisji spalin z komina. Zamiast tego przeprowadził badanie emisji spalin z pojazdów” – stwierdziła Didi.

Didi uważał, że badanie emisji spalin z komina było konieczne, aby znaleźć inne źródło zanieczyszczenia pyłem węglowym w Marundzie.

Wcześniej Biuro ds. Środowiska Dżakarty udzieliło zezwoleń dwóm spółkom zajmującym się rezerwami węgla z tymczasowym zawieszeniem od 30 sierpnia 2023 r. Obie firmy należą do PT. Trada Trans Indonezja i PT. Taniec Para Energii.

Stwierdzono, że obydwa przedsiębiorstwa nie spełniły wymogów w zakresie zarządzania środowiskowego w zakresie prowadzonej działalności. „Zatwierdzono art. 495 rozporządzenia rządu nr 22 z 2021 r [Environmental Office] „Część lub całość działalności i/lub operacji zostanie tymczasowo zawieszona w przypadku wykrycia naruszenia zarządzania środowiskowego” – powiedział szef Biura ds. Środowiska w Dżakarcie, Asep Kuswanto, w pisemnym oświadczeniu udostępnionym w środowy wieczór 30 sierpnia 2023 r.

Asseb wyjaśnił, że jego biuro aktywnie monitoruje wszystkie firmy, które mogą potencjalnie zanieczyszczać środowisko, zwłaszcza zanieczyszczenie powietrza w Dżakarcie.

„Wysłaliśmy cały zespół organów ścigania z Biura ds. Środowiska, aby monitorował branżę” – powiedział.

Doradzaj Choirunigma

Wybór nauczyciela: Dżakarta nie radzi sobie z zanieczyszczeniami

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *