Szczyt APEC z Xi Jinpingiem, Kamalą Harris i innymi przywódcami

Kamala Harris przeprowadziła rozmowy z premierem Tajlandii, aby potwierdzić zaangażowanie w Azji Południowo-Wschodniej

Oczekuje się, że wiceprezydent USA Kamala Harris powtórzy zaangażowanie Waszyngtonu w Azji Południowo-Wschodniej podczas swojej podróży do Tajlandii i na Filipiny, powiedział dziennikarzom wysoki urzędnik administracji na początku tego tygodnia.

Wiceprezydent ma wygłosić przemówienie na szczycie APEC CEO Summit w piątek, w którym przedstawi program gospodarczy Białego Domu dla regionu.

„Głównym przesłaniem jego uwag będzie to, że Stany Zjednoczone mają trwałe zaangażowanie gospodarcze w regionie Indo-Pacyfiku i nie ma lepszego partnera dla gospodarek i instytucji Indo-Pacyfiku niż Stany Zjednoczone” – powiedział urzędnik. powiedział.

W sobotę Harris spotka się z premierem Tajlandii Prayuthem Chan-ocha, aby omówić takie kwestie, jak kryzys klimatyczny, przejście na czystą energię i Myanmar.

– Lee Ying Shan

Chiński Xi Jinping i japoński Fumio Kishida mają odbyć bezpośrednie rozmowy.

Prezydent Chin Xi Jinping przemawiał na szóstej sesji podsumowującej 19. Komitet Centralny Komunistycznej Partii Chin w stolicy Chin, Pekinie. Sesja odbyła się w Pekinie w dniach 8-11 listopada.

Ju Peng | Agencja informacyjna Xinhua | Dobre zdjęcia

Prezydent Chin Xi Jinping i premier Japonii Fumio Kishida spotkają się na szczycie APEC.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chin Powiedział, że obaj wymienią poglądy na temat stosunków chińsko-japońskich oraz międzynarodowych i regionalnych kwestii będących przedmiotem wspólnego zainteresowania.

„Chiny i Japonia są bliskimi sąsiadami i ważnymi krajami w regionie… Obie strony powinny reagować na trendy czasów, trwać niezłomnie w pokoju i przyjaźni, rozszerzać obopólnie korzystną współpracę, dobrze zarządzać różnicami i współpracować. zew nowej ery.” – Budowanie relacji z Japonią” – powiedział w środę rzecznik chińskiego MSZ Mao Ning.

Spodziewana jest także premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern Poznaj Xi na stronie forum, podał Reuters, powołując się na rzecznika rządu.

– Lee Ying Shan

Saudyjsko-tajska współpraca w zakresie żywności i energii to „dobry znak”, mówi dyrektor wykonawczy APEC

Zaangażowanie Arabii Saudyjskiej w inwestycje energetyczne w Tajlandii jest „dobrym znakiem” dla stosunków dyplomatycznych między dwoma hrabstwami, powiedział dyrektor wykonawczy APEC, Kasemsit Pathomchak, Sri Jekarajah z CNBC.

READ  Krąg życia: historia opieki nad córką , Lifestyle News

W maju wspierane przez państwo Aramco Podpisano protokół ustaleń Współpracuje z National Oil Company of Thailand w celu wzmocnienia współpracy energetycznej z Tajlandią i zwiększenia jej obecności w regionie. W tym samym miesiącu Saudyjski Fundusz Inwestycyjny powiedział: Wykorzystaj Tajlandię jako centrum inwestowania w Azji Południowo-Wschodniej.

„To dobry znak.

Umowy sugerują dalszą odwilż w stosunkach po 30-letniej „Aferze Błękitnych Diamentów” związanej z kradzieżą saudyjskich klejnotów i śmiercią saudyjskich dyplomatów w Tajlandii. W styczniu Prayuth San-Ocha został premierem Pierwszy szef rządu z wizytą w Tajlandii Z kontrowersji.

– Lee Ying Shan

Hun Sen z Kambodży nie weźmie udziału w APEC, ponieważ uzyskał pozytywny wynik testu na Covid

Hun Sen, premier Kambodży

Ahn Young-Joon | AFP | Dobre zdjęcia

Premier Kambodży Hun Sen uzyskał pozytywny wynik testu na Covid na początku tego tygodnia i nie weźmie udziału w szczycie APEC w Bangkoku.

— poinformował we wtorek przywódca Kambodży Test pozytywny na covid I musiał odwołać swoje spotkania na szczycie G-20 w Indonezji i wcześniej wrócić do domu.

– Lee Ying Shan

Biden przegapi szczyt; Wiceprezydent Kamala Harris będzie uczestniczyć w imieniu Stanów Zjednoczonych

Wiceprezydent USA Kamala Harris i drugi dżentelmen Doug Emhoff (po lewej) opuszczają Joint Base Andrews w drodze do Tajlandii na szczyt współpracy gospodarczej regionu Azji i Pacyfiku 16 listopada 2022 r.

Hyeon Jiang | AFP | Obrazy Getty’ego

Prezydent USA Joe Biden nie weźmie udziału w spotkaniu przywódców APEC w Bangkoku, ponieważ bierze udział w ślubie swojej wnuczki. Zamiast tego Stany Zjednoczone będzie reprezentować wiceprezydent Kamala Harris

„Wiceprezydent będzie współpracować z tajlandzkimi przywódcami i przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego, aby potwierdzić i wzmocnić sojusz amerykańsko-tajski oraz omówić naszą współpracę w szeregu kwestii” – powiedziała w październikowym oświadczeniu rzeczniczka prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre.

Wcześniej w tym tygodniu, Biden wziął udział w szczycie Grupy 20 Bali, Indonezja, gdzie Liderzy największych gospodarek omówione Wojna Rosji na UkrainieKryzys kosztów utrzymania, ograniczenia w łańcuchu dostaw oraz bezpieczeństwo energetyczne i żywnościowe.

READ  Basanas rozdają pomoc żywnościową o wartości 2 miliardów rupii w Strefie Gazy podczas Ramadanu

– Lee Ying Shan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *