Kyrie Irving może dołączyć do Nets już w niedzielę

Zawieszony strażnik All-Star Kyriego Irvinga Proces potrzebny do powrotu do gry zbliża się do końca i może ponownie dołączyć do Brooklyn Nets na niedzielny mecz przeciwko Memphis Grizzlies w Barclays Center, poinformowały źródła ESPN.

Irving przegapi swój ósmy mecz z rzędu w czwartek wieczorem w Portland, ale zbliża się koniec zawieszenia po prawie dwóch tygodniach, podają źródła.

„Kyrie kontynuuje swoją podróż dialogu i edukacji” – powiedziała Tamika Tremaglio, dyrektor wykonawczy National Basketball Players Association, w rozmowie z ESPN w środę wieczorem. „Walczy z całym ciężarem wpływu swojego głosu i działań, zwłaszcza w społeczności żydowskiej. Kyrie odrzuca antysemityzm w jakiejkolwiek formie i jest zaangażowany w doskonalenie siebie i zwiększanie poziomu zrozumienia. Planuje kontynuować tę podróż. Upewnij się, że jego słowa i czyny w przyszłości będą zgodne z prawdą i wiedzą”.

Tremaglio i związek ściśle współpracowali z Irvingiem, Nets i NBA, aby pomóc mu opracować własne rozwiązania, aby zakończyć zawieszenie, podają źródła. To, co mogło zacząć się jako ścisła lista warunków wstępnych, przekształciło się w Irvinga, który sam przejął odpowiedzialność za proces, co zdaniem Nets i ligi jest zgodne z źródłami.

Irving odsiaduje zawieszenie na co najmniej pięć gier bez wynagrodzenia za początkowo brak przeprosin i potępienie linku w mediach społecznościowych do filmu wypełnionego materiałami antysemickimi.

Przeprosiny Irvinga – opublikowane na jego koncie na Instagramie kilka godzin po ogłoszeniu jego zawieszenia 4 listopada – pojawiły się po dwóch konferencjach prasowych i publicznym oświadczeniu wydanym przez Nets, które nie zawierało przeprosin ani nagany.

Irving spotkał się osobno z właścicielem Nets Joe Tsai i komisarzem Adamem Silverem i obaj publicznie oświadczyli, że nie wierzą, że Irving jest antysemitą.

W momencie zawieszenia Irvinga, Nets wydali oświadczenie, w którym napisano: „Brak zaprzeczenia antysemityzmowi, gdy nadarzyła się wyraźna okazja, jest głęboko niepokojący, jest sprzeczny z wartościami naszej organizacji i stanowi zachowanie szkodliwe dla zespołu”.

READ  Trzy najważniejsze wiadomości dzisiejszego dnia: Jak duża jest naprawdę Indonezja? Oto wyjaśnienie

W piątkowej notatce dla członków NBPA związek powiedział graczom NBA, że „prawa Kyrie i prawa wszystkich przyszłych graczy są chronione na każdym kroku”.[s] Wszystkie sprawy załatwimy tak szybko, jak to możliwe, ku zadowoleniu wszystkich stron.

NBPA określiła ostatnie spotkania jako „próbę pogłębienia zrozumienia i otwarcia jasnej komunikacji między wszystkimi stronami”.

Nets mają 4-3 bez Irvinga podczas zawieszenia, wliczając w to porażkę 153-121 z Sacramento Kings we wtorkowy wieczór. Brooklyn ma bilans 6-9, 5,5 gry za Bostonem zajmującym pierwsze miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.

30-letni Irving zdobywa w tym sezonie średnio 26,9 punktu, 5,1 zbiórki i 5,1 asysty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *