Nominacje do nagród Tony 2023: aktualizacje na żywo

W miarę jak odbudowa Broadwayu po zamknięciu spowodowanym pandemią nabiera tempa, nominowani do nagrody Tony skupili się bardziej na programach rozrywkowych.

Nominatorzy wybrali pięciu różnych pretendentów do tego, co tradycyjnie ma duży wpływ finansowy — najlepszy nowy musical: „& Juliet”, który łączy popowe piosenki z alternatywnym wątkiem fabularnym dla zdesperowanych kochanków Szekspira; „Kimberly Akimbo” o licealistce z chorobą genetyczną zmieniającą życie i dysfunkcyjnej rodzinie przestępczej; „New York, New York”, napędzany tańcem tuner o parze młodych muzyków szukających sukcesu i miłości w powojennym mieście; „Shocked”, humorystyczna komedia wiejska o wiejskiej społeczności borykającej się z kryzysem związanym z kukurydzą; oraz „Some Like It Hot”, show z epoki jazzu o dwóch wykonawcach, którzy są świadkami zabójstwa mafii i przebierają się za kobiety, aby uciec przed tłumem.

Dwa z tych musicali — „New York, New York” i „Some Like It Hot” — to wysokobudżetowe adaptacje filmów. Jeden, „& Juliet”, jest inspirowany istniejącymi popowymi utworami autorstwa Maxa Martina, jednego z najbardziej utytułowanych współczesnych twórców hitów, a drugi, „Shaked”, zawiera nową piosenkę autorstwa dwóch uznanych autorów piosenek z Nashville, Brandi Clark i Shane’a McAnally’ego. . „Kimberly Akimbo”, uważany przez wielu w branży za faworyta do wygrania ze względu na swoją oryginalność i dobre recenzje, został zaadaptowany ze sztuki o tym samym tytule.

Najlepszy musical był jednym z sześciu nominowanych we wtorkowym porannym programie „CBS Mornings”; Sieci pozwolono nadawać wiadomości ze względu na jej długoletnią rolę jako nadawcy nagród Tony.

Popularni nominowani wykonawcy to Sarah Bareilles, Jessica Chastain, Jodie Comer, Josh Groban, Sean Hayes, Ben Platt i Wendell Pierce, a także wieczna ulubienica Broadwayu Audra MacDonald.

Rywalizując w innej prestiżowej kategorii, dla najlepszego dramatu, nominowani są „Ain’t No Mo”, Jordan E. Wybrali dziki humor Coopera, wyobrażając sobie moment, w którym Ameryka postanawia rozwiązać swoje rasowe problemy, oferując wszystkim czarnoskórym mieszkańcom bilety w jedną stronę. Afryka; „Between Riverside and Crazy”, dramat Stephena Adleya Gurkisa o emerytowanym policjantu, który próbuje utrzymać się w swoim mieszkaniu; „Cost of Life”, dramat Martiny Majok o opiece i niepełnosprawności; „Fat Ham”, riff z „Hamleta” Jamesa Jamesa, rozgrywa się na podwórku rodziny prowadzącej restaurację grillową w Karolinie Północnej; oraz „Leopoldstadt”, autobiograficzny dramat Toma Stopparda o europejskiej rodzinie żydowskiej przed, w trakcie i po II wojnie światowej. Trzy sztuki nominowane do nagrody Tony, „Between Riverside and Crazy”, „The Cost of Living” i „Fat Ham”, zdobyły już Nagrodę Pulitzera w dziedzinie dramatu.

READ  W porządku obrad CE spotyka się z Ministrem Siły Roboczej, Pracy i Turystyki Indonezji

Pełna lista nominacji zostanie opublikowana dzisiaj o godzinie 9:00 Strona YouTube z nagrodami Tony. Aby uzyskać więcej wiadomości na temat nagród Tony, w tym reakcje nominowanych, a także analizy reporterów i komentarze krytyków, sprawdzaj tutaj przez cały dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *