Hotel Saratoga: Co najmniej osiem osób zginęło w potężnej eksplozji w hotelu w Hawanie na Kubie.

Biuro prezydenta Kuby poinformowało, że przyczyną może być wyciek gazu w hotelu Saradoka, a szczegóły zostaną podane wkrótce.

„Wszystko wskazuje na to, że eksplozja była spowodowana wypadkiem” – poinformowało w tweecie kubańskie biuro prezydenckie, dodając, że co najmniej 30 osób zostało przyjętych do szpitala od piątkowych bombardowań.

Świadkowie opisali coś, co wyglądało na „masywny zamach bombowy”, który zniszczył autobusy i samochody przed hotelem w centrum miasta.

Zdjęcia sceny przedstawiały fasadę co najmniej trzech pięter budynku utrzymaną w zielono-białej kolorystyce. Wokół gruzu na podłodze unosił się kurz i dym.

Według zdjęć udostępnionych przez Kancelarię Prezydenta na Twitterze, prezydent Kuby Miguel Diaz-Connell odwiedził miejsce piątkowej eksplozji i szpital Hermanos Amigeras.

Minister spraw zagranicznych Meksyku napisał na Twitterze swoją solidarność z ofiarami bombardowań. „Nasza solidarność z ofiarami i ofiarami oraz ludźmi tego kochającego braterskiego narodu” – napisał w tweecie Marcelo Ebert.

Hotel, który był? Zbudowany w latach 30. I 96 pokoi, ponownie otwarty w 2005 roku po remoncie. Według jego strony internetowej.

To rozwijająca się historia i będzie aktualizowana.

READ  Kanjar zadeklarował sprzeciw wobec rządu Branovo Prabowo-Gibran

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *