Tysiące ludzi solidaryzują się z Palestyną przed ambasadą USA

Tempo.co, Djakarta Masowy protest solidarnościowy z Palestyną przed ambasadą USA w Dżakarcie, środa, 11 października 2023 r. Protestujący maszerowali niosąc palestyńskie flagi i transparenty. Palestyna.

Około godziny 13:30 protestujący zebrali się na masowej modlitwie, w której uczestniczył Front Bractwa Muzułmańskiego. Islamska akcja obronna i Fatwa opiekunów i 212 aktywnych absolwentów.

Koordynatorka terenowa Buya Hussain powiedziała, że ​​w wydarzeniu wzięło udział tysiąc kibiców. Według TempoNa miejscu obserwowano dzieci, młodzież i osoby starsze modlące się w intencji Palestyny.

Wezwali rząd Indonezji do wsparcia wyzwolenia narodu palestyńskiego. „Wojna w Palestynie jest sprawą muzułmanów na całym świecie” – powiedział Hussain przed ambasadą USA.

Protestujący wezwali rząd USA do powstrzymania się od ataków na Palestynę. „Wszyscy wiemy, że Stany Zjednoczone, za pośrednictwem swojego ministra obrony, poleciły im rozmieścić swoje statki i samoloty bojowe na Morzu Śródziemnym, aby chronić i wspierać Izrael” – powiedział Hussain podczas spotkania przy innej okazji po swoim przemówieniu.

Aishya Amira Wagang

Wybór nauczyciela: Ambasador Palestyny ​​podziękował Indonezji za wsparcie dla Palestyny

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Bali Life: misja walki z ubóstwem w Indonezji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *