CDC rozpoczyna dochodzenie po 35 pozytywnych testach na Covid po konferencji CDC

Detektywi chorób w Centrach Kontroli i Zapobiegania Chorobom badają nową epidemię: około trzech tuzinów przypadków Covid związanych z ich własną doroczną konferencją w zeszłym tygodniu.

„CDC współpracuje z Departamentem Zdrowia stanu Georgia w celu przeprowadzenia szybkiej oceny epidemiologicznej potwierdzonych przypadków COVID-19 w połączeniu z konferencją EIS w 2023 r. w celu określenia wzorców transmisji” – napisała rzeczniczka CDC Kristen Nordlund w e-mailu do The Washington Post. .

Nordlund powiedział, że CDC zgłosiło przypadki stanowym urzędnikom służby zdrowia właściwym dla lokalizacji konwencji. Uczestnicy powiedzieli, że wielu z tłumu nie nosiło masek, dystansu społecznego ani innych środków ostrożności zalecanych przez CDC przed pandemią.

Mniej niż 100 000 Potwierdzone przypadki covid W zeszłym tygodniu w całych Stanach Zjednoczonych odnotowano najniższe poziomy od prawie dwóch lat. Jednak eksperci ds. zdrowia publicznego ostrzegają, że większość przypadków nie jest monitorowana, a wielu Amerykanów przeprowadza testy w domu i decyduje się nie zgłaszać wyników. Wirus jest w tym roku w pierwszej dziesiątce przyczyn zgonów, głównie wśród osób starszych i z obniżoną odpornością.

Eksperci stwierdzili, że na konferencji CDC wybuchła epidemia przypadków Covida Grupa detektywów Przetrzymywany osobiście od ponad czterech lat – wyjaśnia Trwałość Pączkujący wirus. Czterodniowa konferencja dla urzędników i absolwentów służb wywiadu epidemiologicznego, która odbyła się w zeszłym tygodniu w pobliżu siedziby CDC w Atlancie, przyciągnęła około 2000 uczestników, którzy mogli zostać w pełni zaszczepieni.

„To niestety nowa normalność” – napisał w wiadomości tekstowej Jay Verma, specjalista chorób zakaźnych w Weill Cornell Medicine. „Chociaż niepokojące było obserwowanie powszechnego rozprzestrzeniania się COVID-19 na najważniejszej konferencji zdrowia publicznego CDC, był to jeszcze wyraźniejszy przykład sytuacji globalnej”.

Verma dodał, że osoby i organizacje powinny nadal stosować środki ostrożności Covid, aby chronić siebie i najbardziej narażonych w razie potrzeby. „Uważam, że organizatorzy dużych konferencji, zwłaszcza pracownicy służby zdrowia, powinni co najmniej obficie udostępniać wysokiej jakości maski i papier toaletowy oraz zapewnić odpowiednią wentylację i/lub dezynfekcję powietrza” – napisał.

READ  Zespół Prabowo-Kibran Wykrywanie naruszeń kampanii „nadmiernego działania” Bawazlu

Nordlund powiedział, że około 35 osób związanych z konferencją uzyskało pozytywny wynik we wtorek.

„Przeprowadzenie szybkiego dochodzenia teraz pomoże nam zrozumieć wybuch epidemii i udoskonalić przyszłe wytyczne dotyczące zdrowia publicznego, gdy wyjdziemy z sytuacji zagrożenia zdrowia publicznego i przejdziemy do następnej fazy nadzoru i reagowania na COVID-19” – napisał. „Wszędzie tam, gdzie na konferencjach odbywają się duże zgromadzenia, zwłaszcza w pomieszczeniach, nawet w okresach niskiej transmisji społecznej, istnieje możliwość rozprzestrzeniania się COVID-19”.

Uczestnicy konferencji otrzymali wiadomość e-mail od CDC zachęcającą ich do udziału w ankiecie przeprowadzonej przez Departament Zdrowia stanu Georgia, zgodnie z wiadomością e-mail udostępnioną The Post.

„Jeśli osobiście uczestniczyłeś w konferencji, mogłeś mieć kontakt z kimś z Covid-19” – czytamy w e-mailu. „Jeśli wystąpią objawy, zalecamy postępowanie zgodnie z wytycznymi CDC dotyczącymi izolacji i testów”.

Administracja Bidena ogranicza swoją reakcję na pandemię, a większość federalnych nakazów szczepień i stan zagrożenia zdrowia publicznego z powodu koronawirusa zostały zniesione w przyszłym tygodniu. Chociaż ryzyko infekcji zostało znacznie zmniejszone, eksperci ds. zdrowia publicznego twierdzą, że są ostrożni co do przyszłych odmian, zauważając, że wirus nadal ewoluuje.

Na przykład, Nowy podtyp omicron, XBB. 1.16, nazywany Arcturus, jest coraz bardziej rozpowszechniony w obu Amerykach. Pokazuje to najnowszy tracker CDC Prawie 12 procent przypadków w całym kraju W tygodniu zakończonym 29 kwietnia był to wzrost o około 7 procent w stosunku do tygodnia zakończonego 15 kwietnia. Większość infekcji w USA pochodzi obecnie z XBB. 1.5, podtyp omikronowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *