Burza piaskowa w Illinois spowodowała 72 wypadki samochodowe, w tym co najmniej 6 zabitych na I-55 w Montgomery w hrabstwie Sangamon.

(CNN) Co najmniej sześć osób zginęło w poniedziałek po burzy piaskowej, która spowodowała wypadek ponad 70 pojazdów na głównej autostradzie w środkowym Illinois – poinformowały władze.

Do wypadków doszło około godziny 11:00 CT na autostradzie międzystanowej nr 55 w hrabstwach Montgomery i Sangamon, na południe od stolicy stanu, po tym, jak pył ze świeżo zaoranych pól zebrał się na autostradzie – poinformowała policja. Stolicą stanu jest Springfield w hrabstwie Sangamon.

Sześć osób zginęło, a 37 trafiło do szpitala z obrażeniami od lekkich do zagrażających życiu – poinformowała policja stanowa Illinois. Ranni we wraku byli w wieku od 2 do 80 lat, powiedział mjr Ryan Starick policji stanowej Illinois.

Jedną z ofiar śmiertelnych we wraku była 88-letnia Shirley Harper z Franklin w stanie Wisconsin, poinformowała policja w poniedziałek wieczorem. Władze nadal pracują nad identyfikacją pozostałych pięciu ofiar i powiadomieniem ich rodzin, podała policja.Urzędnicy poinformowali, że we wraku zginęło co najmniej sześć osób.

W wypadku, do którego doszło na 2-kilometrowym odcinku I-55, wzięły udział 72 pojazdy. Starrick powiedział, że obie półciężarówki zapaliły się.

Powiedział, że wraki miały miejsce zarówno na pasach w kierunku północnym, jak i południowym, ale wszystkie ofiary śmiertelne odnotowano na pasie w kierunku północnym.

Powiedział, że autostrada międzystanowa pozostanie zamknięta w południowych hrabstwach Sangamon i północnym Montgomery, ponieważ władze badają i usuwają pojazdy. Zamknięto późno w poniedziałek.

CNN skontaktowało się z biurami koronera hrabstwa i policją stanową, aby uzyskać więcej informacji.Scena z wypadku z udziałem wielu pojazdów na autostradzie międzystanowej nr 55 w poniedziałek w hrabstwie Montgomery w stanie Illinois.

„Przyczyną wypadku było wywiewanie brudu z pól uprawnych w poprzek autostrady, co doprowadziło do zerowej widoczności” – poinformowała policja stanowa Illinois w komunikacie prasowym.

Meteorolog CNN, Chad Myers, powiedział, że wiatry o prędkości do 45 mil na godzinę wzbijają pył i nagle uniemożliwiają widzenie na krótkim odcinku autostrady.

READ  Santos przyznaje, że ubiera się jak dziewczyna „dla zabawy”, ale zaprzecza, że ​​jest drag queen

„Decydującym czynnikiem są dziś zaorane pola” – powiedział. „Jest to zjawisko zlokalizowane ze względu na lokalne warunki”.

Ekipa ratunkowa poradziła sobie z trudnym miejscem zdarzenia

Zdjęcia z wraku pokazują gęstą żółtą mgiełkę w powietrzu wiszącą nad autostradą. Zdjęcia pokazują pojazdy pochłonięte przez płomienie i kłęby dymu, gdy pierwsi ratownicy badają szkody.

Kevin Schott, dyrektor Agencji Zarządzania Kryzysowego hrabstwa Montgomery, powiedział, że ratownicy mieli trudności z zareagowaniem na miejsce zdarzenia z powodu gęstego pyłu, zauważając, że „oczy wszystkich były nim pełne”.

„To trudna scena, trudna do trenowania, taka, której nie doświadczyliśmy w kraju” – powiedział.

Schott powiedział, że ratownicy znaleźli kilka pojazdów pochłoniętych przez płomienie i dziesiątki pojazdów rozrzuconych po obu stronach drogi, co utrudnia dotarcie do „szybkich ofiar” przez gęstą mgłę.Burza piaskowa spowodowała w poniedziałek duże korki na autostradzie w centrum Illinois.

„Musieliśmy sprawdzić każdy pojazd, który się rozbił lub zatrzymał, aby sprawdzić, czy nie ma obrażeń” – powiedział.

National Weather Service w Lincoln w stanie Illinois wydało „ostrzeżenie przed pyłem” do godziny 13:25 CT.

„Oczekuje się bardzo ograniczonej widoczności. Podróż jest niebezpieczna i może zakończyć się śmiercią” – głosi ostrzeżenie. Wiatr wieje od 35 do 45 mil na godzinę w całym regionie.

Ostrzega się również osoby z problemami z oddychaniem, aby planowały pozostać w pomieszczeniach, dopóki burza nie minie. Zaznaczono, że „przygotuj się na nagły spadek widoczności prawie do zera”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *