Nate Diaz kontra Nate Diaz Najważniejsze informacje, aktualizacje i analiza klatki dla Tony’ego Fergusona

Uczta Chrisa Barnetta i Jake’a Colliera rozświetliła publiczność na gali UFC 279. (Zdjęcie: Chris Unger/Juffa LLC)

Nate Diaz Następnie pojawia się po raz ostatni w oktagonie Epicka kariera w UFC Głównym wydarzeniem jest sobota UFC 279 przeciwko byłemu tymczasowemu mistrzowi wagi lekkiej Tony’emu Fergusonowi w Las Vegas. Dwóch faworytów fanów w końcu zmierzyło się łeb w łeb w walce wagi półśredniej Bezprecedensowy obrót wydarzeń wstrząsnął główną kartą.

Diaz rozpoczął swoją karierę w UFC w 2007 roku w „The Ultimate Fighter” i ustanowił profesjonalny rekord MMA wynoszący 20-13, z 11 zwycięstwami przez poddanie. Jego największym zwycięstwem do tej pory było zwycięstwo w krótkim zgłoszeniu nad Conorem McGregorem w 2016 roku, zdobywając tytuły mistrzowskie w wadze piórkowej, a następnie w wadze lekkiej. Pierwsze jednoczesne duszenie podwójnego mistrza przez UFC sprawiło, że zawodnik z Stockton w Kalifornii zyskał sławę. W tym samym roku przegrał rewanż z McGregorem, a potem mówiono o walce trylogii, ale nie udało się jej zmaterializować.

Od czasu przegranej przez większość decyzji z McGregorem Diaz walczył tylko trzy razy: zwycięstwo nad Anthonym Pettisem i przegrana przez TKO z Jorge Masvidalem w 2019 roku, a następnie jednogłośna przegrana z Leonem Edwardsem w czerwcu 2021 roku.

[UFC 279 result: Chris Barnett’s epic comeback, in-cage interview delights fans]

Ferguson, który po raz pierwszy walczył dla UFC w 2011 roku, miał zmierzyć się z Li Jingliang w swojej pierwszej walce w sobotę. Przegrana przez nokaut z Michaelem Chandlerem W maju. Ale ponieważ Kamchat Simev był o 7,5 funta cięższy na karcie przeciwko Diazowi w swoim zaplanowanym pojedynku, Ferguson został zaoferowany i przyjął miejsce w głównym turnieju przeciwko Diazowi.

Podczas gdy Ferguson miał złą passę czterech walk, przegrali Justin Cathje, Charles Oliveira, Peneil Dariush i Chandler – wszyscy w dobrej wierze w dywizji lekkiej UFC. Zanim straty zaczęły się nawarstwiać, Ferguson prowadził niesamowitą passę 12 wygranych walk, dzięki której zdobył tymczasowy tytuł wagi lekkiej, ale nigdy nie walczył o niekwestionowany tytuł.

READ  Wiceprezes i minister Zjednoczonych Emiratów Arabskich omawiają wysiłki na rzecz zacieśnienia współpracy

Problem wagi Simeeva sprawił, że znalazł się w centrum uwagi w głównym turnieju przeciwko Diazowi, ale został pominięty, gdy Kevin Holland otrzymał walkę o wagę w głównym turnieju. Okazało się, że to był szczęśliwy traf, ponieważ Simaev szybko pokonał Holandię i miał nad nim kontrolę, zanim D’Ars dusił go w minutach poddania w pierwszej rundzie.

Czternaste miejsce w wadze półśredniej Li Jingliang i Daniel Rodriguez zgodzili się walczyć ze sobą w wadze 180 funtów dziennie, zanim spotkają się w klatce w sobotę. Ich walka trwała pełne trzy rundy, uderzająca bitwa, w której obaj wojownicy w większości trzymali się na dystans. Rodriguez walczył na dwóch z trzech kart wyników sędziów o zwycięstwo w wyniku podzielonej decyzji.

Irene Aldana i Macy Chiasson poruszały się tam iz powrotem w pierwszych dwóch rundach pojedynku w wadze 140 funtów. Aldana wyraźnie wygrała pierwszą rundę po tym, jak zdominowała Ciason i zmusiła ją do uderzenia w ramię, ale nie zauważyła tego sędzia. Chiasson kontratakuje w drugim, dając Aldanie trochę zaciekłego gruntu i ciosu. W trzeciej, decydującej rundzie, Chiasson wycofała się spod kontroli, a Aldana złapała ją brutalnym kopnięciem w wątrobę. Chiasson upadł na ziemię i walka się skończyła.

Johnnie Walker, który przegrał cztery z ostatnich pięciu walk, otworzył pay-per-view poddaniem Iana Guttelaby w pierwszej rundzie w ich walce w wadze półciężkiej. Walker, który zajął 13. miejsce, wszedł do walki jako słabszy +170 i poprawił swój rekord do 19-7. Cutelaba ma teraz 16-8, a w ostatnich szóstkach wypadł 1-4 z remisem.

Kevin Aiol z Yahoo Sports będzie obecny na imprezie w T-Mobile Arena w Las Vegas, więc śledź nasz live tracker poniżej, aby uzyskać najnowsze informacje i analizy.

Wyniki na żywo UFC 279, najważniejsze wydarzenia, analizy

UFC 279 Kursy na karty główne, wyniki, najciekawsze momenty (na żywo teraz w ESPN+ PPV)

Kursy przez BetMGM.

Waga półśrednia: Nate Diaz +130 vs. Tony Ferguson -155

READ  Minister twierdzi, że rząd nie otrzymał jeszcze oficjalnego projektu ustawy o radiofonii i telewizji

Waga (180 funtów): Comchat Chimeau Dep. Kevina Hollanda przez poddanie (duszenie D’Arce), Runda 1: 2:13:

Catchweight (180 funtów): Daniel Rodriguez pok. Li Jingliang przez niejednolitą decyzję (29-28, 28-29, 29-28)

Waga (140 funtów): Irene Aldana dep. Macy Chiasson przez TKO (kopnięcie z wątroby), Runda 3 . 2:21:

Waga półciężka: Johnnie Walker pok. Ion Queselaba przez poddanie (duszenie z tyłu) o 4:37 rundy 1

Wstępne wyniki UFC 279, najważniejsze wydarzenia

Waga w zwarciu (149,5 funta): Julian Erosa pok. Jednogłośna decyzja z Hakeem Dao (30-27, 30-27, 30-27)

Waga w zwarciu (220 funtów): Jailton Almeida pok. Anton Turkelj (tylny, nagi dławik) przesłany przez Antona Turkelja, o 4:27 rundy 1:

Waga średnia: Denis Diuilleul pok. Jamie Pickett przez TKO, Runda 2: 4:52:

Waga połowu (267,5 funta): Chris Barnett pok. Jake Collier przez TKO, 2:24 w rundzie 2:

Pełne wyniki eliminacji do UFC 279

Waga piórkowa kobiet: Norma Dumont -pok. Daniela Wolffa przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 30-26)

Waga kogucia: Alateng Hailey pok. Chada Anheligera przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 30-27)

Waga słomkowa kobiet: Elise Reid pok. Melissę Martinez przez jednogłośną decyzję sędziów (29-28, 28-28, 29-28)

Waga półśrednia: Yohan Linez pok. Darian Weeks przez niejednolitą decyzję (29-28, 28-29, 29-28)

LAS VEGAS, NEVADA – 09 WRZEŚNIA: (LR) Rywale Nate Diaz i Tony Ferguson zmierzą się podczas ważenia UFC 279 na MGM Grand Garden Arena 9 września 2022 w Las Vegas w stanie Nevada.  (Zdjęcie: Jeff Pottery/Zuffa LLC)

Nate Diaz będzie teraz walczył z Tonym Fergusonem na UFC 279 w ostatniej walce swojego kontraktu z UFC. (Zdjęcie: Jeff Pottery/Zuffa LLC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *