Książęta William i Harry dołączają do żałobników z Catherine i Meghan

Książęta William i Harry – wraz ze swoimi żonami – pojawili się w rzadki wspólny występ w sobotę, witając życzliwych pod zamkiem Windsor pod Londynem, aby opłakiwać królową Elżbietę II.

Harry i Meghan, księżna Sussex, podobno rozstali się jako bracia od czasu ich bardzo nagłośnionego związku. oddzielona od życia królewskiego i udał się do Ameryki Północnej. Harry i William byli ostatnio na zdjęciu razem Śmierć księcia Filipa Od kwietnia 2021 r. obie pary nie były widziane razem publicznie od kilku lat.

Podczas gdy Sussexes mieszkali w Wielkiej Brytanii, Meghan miała gorzkie relacje z większością brytyjskich tabloidów, które trwają do dziś. Oskarżyli go o posiadanie ulotek Podżegał do rasizmu przeciwko profesorowi; Zarzucali zinstytucjonalizowany rasizm w monarchii i Pałacu Buckingham Brak ochrony Megan. W ostatnich dniach Meghan była celem nadużyć w mediach społecznościowych, ponieważ ponownie nasiliły się reflektory na dwóch parach.

Dodatkowo, Harry stał się tematem rozmów w mieście, kiedy odwiedził Balmoral Castle w Szkocji samotnie przed śmiercią swojej babci w czwartek. Brytyjskie media doniosły, że król Karol III powiedział Harry’emu przed śmiercią królowej, że nie byłoby właściwe, aby Meghan podróżowała z nim do Balmoral.

Ale publiczne wystąpienie w sobotę było ostatnim znakiem naprawy więzi, gdy członkowie rodziny królewskiej spotykają się, by opłakiwać śmierć swojego patriarchy. W swoim pierwszym telewizyjnym przemówieniu z Pałacu Buckingham w piątek, Charles wyraził swoją miłość do Harry’ego i Meghan „ponieważ kontynuują budowanie swojego życia za granicą”.

W niedzielę wiele ważnych Pierwsze strony brytyjskich gazet Zdjęcia pary spacerującej razem z podpisami dotyczącymi ich ponownego spotkania.

Harry jest piąty w kolejce do tronu, choć jeden… Kontrowersyjna decyzja o rezygnacji ze stanowisk rządowych I jedź do Ameryki z Megan i ich dwoje dzieci, Archie I Lilibet.

Po śmierci królowej i objęciu funkcji króla Karola dwoje dzieci z Sussex Tytuły są uprawnione „Książę i księżniczka.” Prawo to wynika ze Statutu króla Jerzego V z 1917 roku, który automatycznie przyznaje tytuły królewskie dzieciom i wnukom władcy. (Oficjalny pałac Lista sukcesji (wciąż odnosi się do nich jako Master Archie i Miss Lilibet.)

READ  Protesty kanadyjskich kierowców ciężarówek: kanadyjska policja rozpoczyna próbę oczyszczenia demonstrantów blokujących Ambassador Bridge do USA

Wśród wielu oszałamiających twierdzeń księcia i księżnej Sussex Wywiad z Oprah Winfrey W zeszłym roku Pałac Buckingham został oskarżony o spiskowanie w celu odmówienia Archiemu tytułu książęcego – decyzja, którą Meghan uznała za obraźliwą i sugerowała, była napędzana przez instytucjonalny rasizm w monarchii.

winnym WywiadHarry powiedział, że rozważa termin „Mexit” – ukuty po nim i jego żonie Zapowiedziany w styczniu 2020 r. Wycofują się ze swoich ról jako starsi członkowie rodziny królewskiej i dzielą swój czas między Wielką Brytanię i Amerykę Północną – „mizoginistyczni”.

Książę i jego żona podkreślili, jak często nienawiść i dezinformacja w Internecie może wpływać na zdrowie emocjonalne i psychiczne.

Rzecznik Williama powiedział, że zaprosił swojego brata i szwagierkę, aby razem z nim i Catherine spotykali żałobników i składali im hołd w Windsor.

Para rozmawiała z członkami społeczeństwa przez ponad 30 minut, zanim odjechała samochodem prowadzonym przez Williama, księcia Walii, po tym, jak jego ojciec wstąpił na tron.

„Ludzie Walii zawsze mieli witać życzliwych w zamku Windsor, ale królewskie źródła mówią, że decyzja o zaproszeniu Sussex została podjęta w jedenastej godzinie” – powiedział królewski strażnik Omit Scobie. napisał na Twitterze. „To bez wątpienia znaczący moment w historii relacji między dwoma braćmi”.

Wyświetlona linia sukcesji królowej Elżbiety II

Królewska obserwatorka Camilla Dominie powiedziała Harry’emu w sobotę, że „odkładając na bok szczeliny”, William – następny w kolejce do tronu – pokazał, że żyje przykładem swojej babci.

Opisał to jako „jeden z najbardziej niezwykłych spacerów we współczesnej historii królewskiej” i epizod, z którego zmarła królowa byłaby dumna.

Królowa Elżbieta II powiedziała: „Często to małe kroki, a nie wielkie skoki, powodują najbardziej trwałą zmianę”. napisał W brytyjskiej gazecie Telegraph.

Raporty Bennetta z Sydney. Jennifer Hassan z Londynu przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *