Niektóre stany szybko wprowadzają zakaz aborcji po orzeczeniu Sądu Najwyższego

Trzy stany Kentucky, Luizjana i Południowa Dakota są znane jako „bariery wyzwalające”, które weszły w życie automatycznie. Przeciwieństwem Sądu Najwyższego w piątek był Ro We Wade, 1973 Wyrok ustanawiający konstytucyjne prawo do aborcji. Jest dziesięć innych stanów Bariery wyzwalania Z instrukcjami przetwarzania, które pojawiają się po pewnym czasie lub po kroku podjętym przez agencję rządu stanowego.
Wśród państw zakazanych w tej drugiej kategorii, Missouri wykonało już niezbędny krok w celu wprowadzenia w życie zakazu aborcji. Prokurator generalny Eric Schmidt ogłosił w piątekZrobił krok certyfikacji wydanej przez prawo stanu Missouri.

Oklahoma, która niedawno uchwaliła przepisy zakazujące większości aborcji, podjęła kroki w celu wyegzekwowania swojego zakazu prowokacji, poinformowało stanowe biuro prokuratora generalnego. Prokurator generalny Arkansas, Leslie Rutledge, poświadczył stanowy zakaz wyzwalania, który mógł wejść w życie w piątek, ogłosił gubernator Asa Hutchinson.

W Teksasie zakaz wyzwalania ma wejść w życie 30 dnia wyroku Sądu Najwyższego (powództwo sądowe w najbliższych tygodniach). Prokurator Generalny Ken Paxton Lokalni prawnicy ogłosili teraz, że mogą rozpocząć egzekwowanie zakazu aborcji, który został wprowadzony przez stan przed wyrokiem RAW.
Inne stany mają zakazy aborcji, które zostały zablokowane przez sądy powołując się na gwarancję Rowe dotyczącą prawa do aborcji. Te stany mogą działać szybko, aby usunąć te nakazy sądowe, aby te ograniczenia mogły wejść w życie. Gubernator Alabamy Kay Ivy powołuje się na orzeczenie sądowe Państwo zniosło zakaz aborcji w 2019 roku W oświadczeniu Alabama powiedział, że „natychmiast zapyta sąd, czy istnieją jakiekolwiek prawne przeszkody w egzekwowaniu tego prawa”.

Prokurator Generalny Tennessee Herbert H. Rząd zwrócił się do Sądu Apelacyjnego o zniesienie zakazu aborcji w ciągu sześciu godzin, a Slater III wyegzekwował nakaz w ciągu 30 dni. Tygodnie w ciąży.

W innych częściach kraju legislatury stanowe mogą wkrótce zostać wezwane z powrotem na sesję i uchwalić surowsze przepisy dotyczące aborcji, które wcześniej sprzeciwiały się Rowe’owi.

READ  Budowanie potencjału zasobów ludzkich, Panchasheela musi zostać ustanowiona: minister

Republikański gubernator Eric J. z Indiany. Holcomb ma powrócić na Zgromadzenie Ogólne 6 lipca, aby prawodawcy mogli rozważyć wprowadzenie przepisów przeciwko aborcji.

Wyjaśnienie: Ta historia została zaktualizowana, aby dokładniej wyjaśnić, kiedy wejdzie w życie zakaz stosowania bodźców w Teksasie. Mija 30. dzień od wydania wyroku przez Sąd Najwyższy i powództwa po wyroku.

Historia została zaktualizowana w piątek o kolejne ulepszenia.

Tami Luhby i Avery Lotz z CNN przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *